×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Родителските срещи присъствени само за 1-ви, 5-и и 8-и клас


10 Септември 2021, Петък, 11:39 ч.
Автор: Флагман.Бг

Ще бъдат в двора и на отстояние 1,5 метра

Родителските срещи ще бъдат присъствени само за учениците от първи, пети и осми клас, става ясно от графиците за провеждането им от сайтовете на училищата.

В насоките на МОН се препоръчва класните ръководители да разяснят онлайн какви са очакванията за новата учебна година. Директорите обаче предпочитат за настойниците на трите випуска, които започват нов етап и тепърва влизат в училището, родителските срещи да бъдат присъствени, пише вестник Монитор.

„В насоките е разписано те да се провеждат дистанционно, но първата родителска среща на трите випуска, които за първи път влизат в училищната институция, смятаме да ги направим присъствено. Те ще бъдат на открито в двора на отстояние от 1,5 метра, за да могат да бъдат чути ясно насоките, които училищното ръководство и класните ръководители на 1-и, 5-и и 8-и клас имат“, обясни пред „Монитор“ директорът на столичното 119-о СУ „Акад. Михаил Арнаудов“ Диян Стаматов. Според него, ако информацията бъде изпратена в писмен вид, няма да бъде разбрано по правилния начин. Ако пък родителската среща бъде направена в електронен формат, има опасност не всичко да бъде чуто.

Директорът подчерта, че първите срещи с родителите на новоприетите ученици

е важно да са присъствени, за да може да бъде изградена и връзката с тях. „Ролята на родителя като подкрепа за неговото дете и учителя, който ще го учи, е много важна. Ако не я осъществим присъствено, родителят няма да се чувства съпричастен. Той ще знае, че детето му отива някъде, но къде точно, как изглежда, дали има нужда от нещо, няма как да си го представи“, коментира Стаматов ролята на срещата на родителите с първокласниците. Той обясни, че миналата година родителите на децата от първи клас не са имали възможността да влязат в новите класни стаи, защото не са били допускани външни хора. „Най-вероятно и сега ще е така, но подобна родителска среща би била дала ясна представа къде ще учат техните деца, да се докоснат до материално-техническата база, да се усетят съпричастни към институцията, в която детето им ще прекарва повече време, отколкото в дома им“, допълни директорът.

Петокласниците не сменят училището, но имат нов класен ръководител и цялостният учебен процес се променя. Затова също е важно родителите да се срещнат на живо с него. „Пети клас досега са били при един учител, но сега ще бъдат при десетина нови. При тях адаптацията също трябва да бъде добре изговорена с родителите

за да не се чудят защо детето им е било отличник по всички предмети, а сега има четворки. Това е една от трудно възприеманите практики“, обясни Стаматов.

За осмокласниците училището е ново, учителите също. Затова родителите трябва да се запознаят с класния ръководител и да попитат всичко, което ги интересува. Освен това на децата им ще бъдат раздадени лаптопи и те трябва да поемат ангажимент да ги пазят, обясни директорът.

Стаматов допълни, че при другите класове класните ръководители ще решават сами кога и дали да провеждат родителски срещи. Последващите в рамките на годината пък навярно ще бъдат приложени възможностите на дистанционно контактуване или конкретни срещи между училите и конкретни родители.

В 125-о СУ „Боян Пенев“ следващата седмица също ще имат родителски срещи само за 1-ви, 5-и и 8-и клас, а 10-о СУ „Тодор Траянов“ и за подготвителните групи, става ясно от сайтовете на училищата. В 137-о СУ „Ангел Кънчев“ класните ръководители на всички класове ще се срещнат с настойниците на своите ученици. На 13-и (понеделник) са родителските срещи за първа смяна или 1-ви, 2-ри, 5-и, 6-и, 7-и и 12-и клас, а във вторник за останалите класове от втора смяна.


В категории: Просвета


2
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Жена удуши котка, глобиха я с 30 000 евро Жена удуши котка, глобиха я с 30 000 евро 25/08/2026, Вторник 11:00 0
Михаил ДИМИТРОВ Роботи вдигат щанги в Пекин, един се претърколи Роботи вдигат щанги в Пекин, един се претърколи 25/08/2026, Вторник 07:30 1
Михаил ДИМИТРОВ Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми 25/08/2026, Вторник 06:32 7
2
Коментара по темата
2.
до 1
10.09.2021 14:19:26
0
0
Добре че е така. Тъкмо съчувствах на хората които ще мръзнат и ще се разболяват по дворовете (да уточня за ковидиотите - от СТУД!).
1.
Янко
10.09.2021 12:29:38
0
0
Свърши, някои вече минаха.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пада маската на фалшивите профили! Нов регламент задължава социалните мрежи да предоставят всички данни до часове Пада маската на фалшивите профили! Нов регламент задължава социалните мрежи да предоставят всички данни до часове Европейският режим позволява директно искане на електронни доказателства от доставчици като Meta и Google 13-годишно момче подпали 14 000 декара край Хасково, огънят стигна и до военен полигон 13-годишно момче подпали 14 000 декара край Хасково, огънят стигна и до военен полигон Пожарът вече е локализиран, шест екипа остават на терен, а материалите по случая ще бъдат изпратени в Районната прокуратура Нов удар срещу спекулата: Санкциите могат да стигнат милиони евро Нов удар срещу спекулата: Санкциите могат да стигнат милиони евро Всяка стока с необосновано повишена цена и всеки отделен обект вече могат да носят самостоятелна глоба Бургас чертае бъдещето си: Общинският съвет гласува първия „Дом Роналд Макдоналд“ у нас Бургас чертае бъдещето си: Общинският съвет гласува първия „Дом Роналд Макдоналд“ у нас Местните съветници разглеждат решаващи точки за здравеопазването, новата детска болница, образованието и инфраструктурните ремонти в кварталите на днешното 41-ото заседание Кой превърна Летния театър на Варна в кръчма? На концерта на Миро вонеше на конска фъшкия Кой превърна Летния театър на Варна в кръчма? На концерта на Миро вонеше на конска фъшкия Масово млади хора влизаха с алкохол в ръка, пиеха и пушеха по време на концерта Край на шуробаджанащината в държавната администрация: Тест за почтеност спъва „калинките“ Край на шуробаджанащината в държавната администрация: Тест за почтеност спъва „калинките“ Депутат от "Прогресивна България" защити отказа от участие в Коалицията на желаещите и заяви, че няма информация американските самолети окончателно да са напуснали Безмер Проф. Касчиев: Унгарците правят бент и спират водата към нас, стига бодряшки изказвания Проф. Касчиев: Унгарците правят бент и спират водата към нас, стига бодряшки изказвания Ако нивото спадне още и спрат помпите, това ще доведе и до спиране на блоковете Стоян Колев: Аз съм извън държавата, яжте ми *** (ВИДЕО) Стоян Колев: Аз съм извън държавата, яжте ми *** (ВИДЕО) В кадър се виждат автомобил и малка брадвичка, но местонахождението му остава неизвестно, а полицията продължава издирването Проф. Рачев след градушката: Борбата с нея е като да ловуваш африкански слон с вилица Проф. Рачев след градушката: Борбата с нея е като да ловуваш африкански слон с вилица Той определи бурята в София като рядка за август и предупреди, че през следващите дни отново са възможни гръмотевици Димитър Петров: Държавата си връща контрола и пада чадърът над задкулисието Димитър Петров: Държавата си връща контрола и пада чадърът над задкулисието Подготвят се по-високи критерии за магистратите и промени в процедурата за избор на главен прокурор
Космати гангстери превзеха Германия: Миещите мечки вече са около два милиона Космати гангстери превзеха Германия: Миещите мечки вече са около два милиона Четири енота са пуснати край езерото Едерзее през 1934 г., но генетичните изследвания разкриват още няколко независими популации Роботи вдигат щанги в Пекин, един се претърколи Роботи вдигат щанги в Пекин, един се претърколи Четири хуманоидни машини участваха в състезанието  Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми Израелският премиер не уточни кой от двамата му синове е бил мишена и не разкри подробности за предполагаемия опит Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България Роман Кононов затвърди впечатляващото си представяне от първата регата на фестивала, като отново спечели Генералното класиране и първото място при момчетата Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август В рамките на еднодневния фестивал ще може да наблюдавате калейдоскоп от цветни хвърчила в небето, демонстрации с различни видове Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции Българи показаха сметката си от ресторант на брега - каламари за 12 евро, паста със скариди за 13 и половин литър вино за 7 евро, а въпросът отново е какво получава клиентът срещу парите си От 15 евро до военна техника за шестцифрена сума: Какво показа заглушителят в Драгалевци От 15 евро до военна техника за шестцифрена сума: Какво показа заглушителят в Драгалевци Евтини устройства се предлагат онлайн, професионалните системи струват хиляди, а експерти смятат, че техниката, смутила GPS над София, е била от съвсем друга категория Нова Зеландия тръгва към забрана на социалните мрежи за деца под 16 г. - глобите за платформите стигат 10% от световния им оборот Нова Зеландия тръгва към забрана на социалните мрежи за деца под 16 г. - глобите за платформите стигат 10% от световния им оборот TikTok, Instagram, Snapchat и Facebook ще трябва реално да проверяват възрастта, а законът стига и до новата опасна територия - AI платформите за виртуални „приятели“ Есента отключва кариерен шанс за 4 зодии - идват повече пари, нова работа и голяма крачка нагоре Есента отключва кариерен шанс за 4 зодии - идват повече пари, нова работа и голяма крачка нагоре Козирог, Телец, Дева и Риби влизат в силен професионален период, но звездите дават само възможността - решаващото действие ще трябва да направят самите те Август в Поморие завършва поетично с 68-oто издание на „Яворови дни“ Август в Поморие завършва поетично с 68-oто издание на „Яворови дни“ Четиридневните празници, организирани от екипа на НЧ „Просвета 1888” и Община Поморие
проф. Георги Касчиев проф. Георги Касчиев Унгарците правят бент и спират водата към нас, стига бодряшки изказвания Виц на деня Виц на деня Срещат се две мутри:
- Брато, как си лети времето! Направо ужас. Синът ми расте, вече е на девет години.
- Това е хубаво! Защо си тъжен?
- Забравил съм да го запиша на училише!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, много ме е страх да скоча с парашут!
- Ми, скочи без него бе, слънце...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте част от валяка, сте част от пътя
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори