Дъжд в Югоизточна България, а на север времето ще е слънчево
Днес максималните температури ще са между 22° и 27°
Облачността ще се разкъсва и намалява и след обяд над по-голямата част от страната времето ще бъде слънчево. Предимно облачно ще остане над Източна България, с превалявания главно в крайните югоизточни райони. Ще духа слаб, в източните райони - умерен североизточен вятър, съобщава БНТ.
По Черноморието облачността ще е променлива, по-често значителна. В крайните южни райони ще има превалявания от дъжд. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат от 22° до 24°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
В планините облачността ще се разкъсва и намалява, след обяд до предимно слънчево време. Ще духа слаб изток-североизточен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 16°, на 2000 метра - около 10°.
През почивните дни облачността на много места ще намалява, временно и до слънчево. В планинските райони след обяд не са изключени изолирани слаби валежи. Вятърът ще е слаб от север-североизток. Максималните температури ще са между 23° и 28°.
В началото на новата седмица ще преобладава слънчево време. По-значителни увеличения на облачността ще има над Източна България и планинските райони. Там има и малка вероятност за слаби превалявания на отделни места. Вятърът ще се задържи слаб от север, временно ще стихва. Температурите ще се повишат с още градус-два.
Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка
Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната
От 1 август една зодия влиза в златен период: Пари, нова работа и влиятелна среща
Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика
Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран
В подкрепа на Бела: Нефтохимик пусна на търг уникална тениска с автографи
Брюксел отключи 896 млн. евро за България: Парите по ПВУ вече са над 4,1 млрд.
Хълмовете край Мирково влязоха в клипа към Одисея на Кристофър Нолан
Задраскаха лева, написаха евро: Меню разгневи клиентите с почти двойни цени
Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев
Конституционният съд образува три дела срещу Бюджет 2026
Драматични разкрития от Каракорум: GPS тракери показват хронологията на фаталната лавина на Броуд Пик
