Кметът на Несебър: Следвайки заветите на предците, ще продължим да сме единни и обединени за развитието на общината
Несебър отбеляза 136 години от Съединението на България
Днес на площад „Жулиета Шишманова“ в Несебър в чест на Съединението на Княжество България и Източна Румелия, тържествено бе издигнат националният флаг на България. На церемонията присъстваха кметът на общината Николай Димитров, зам.-кметът Виктор Борисов, представители на общинска администрация, граждани и гости на града. Под звуците на химна на републиката, присъстващите отдадоха почит пред делото на хилядите герои на Съединението.
В емоционално слово Златин Чаушев – началник на отдел „Несебър- Световно наследство“ към общината припомни защо 6-ти септември е сред златните дати в най-новата ни история. Благодарение на Съединението се издига самочувствие на нацията и нейната увереност в силата на националното единство. Този най-български акт поставя всички следващи поколения в дълг към подвига на съединистите и тяхната убеденост, че народа ни сам определя съдбата си.
Кметът на Несебър Николай Димитров поздрави присъстващите с празника и изрази увереност, че така, както и досега, следвайки заветите на предците, "ще продължим да сме единни, сплотени и обединени за успеха и развитието на общината".
В празничната програма за 6-ти септември в Несебър участваха възпитаниците на ОДК-Несебър Теодора Менчева, Дамян Каравасилев, Мария Гинева с ръководител Димитър Йорданов. Стихотворението на Иван Вазов „Де е България?“ рецитира Пресияна Янулова към ДТС при НЧ „Яна Лъскова-1905“.
Съединението на Княжество България с Източна Румелия на 6-ти септември 1885 г. е една от най-ярките дати в нашата история, защото определя по-нататъшното развитие на българската държава.
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
Масов навик съсипва хиляди смартфони! Вижте фаталната грешка, с която моментално изгаряте екрана
11/07/2026, Събота 18:30
1
Ад на „Калотина“! Сърбите се спасиха с хитър ход, хиляди българи и чужденци са в капан на границата
11/07/2026, Събота 18:00
3
Ирония на съдбата: Млад шофьор се уплаши от камера за скорост, закова спирачки и обърна колата си по таван!
Тези симптоми издават опасната перфорация на червото, с която се бореше Бони Тайлър
Подводният свят на Черно море: Потънали кораби, рифове и рискове за начинаещите
Изкуството среща вкуса: Билет за постановката „Мръсното копеле“ в Бургас ви води на петзвездна вечеря под звездите
Мързеливи тиквички по турски: Гениалният летен хит, който заменя пицата и баницата
Слави Трифонов: Вместо един Румен Радев, получихме двама – единият за пред България, другият за ЕС
МВР спря гонки с коли, двама са арестувани
Решението за процес срещу обвинения в убийството на Чарли Кърк се отлага за септември
ООН: Май и юни са най-тежките месеци за цивилните в Украйна от началото на войната
Пиян софиянец с 1,59 промила се заби в ТИР край Симитли (СНИМКА)
