×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Министерството на културата бави стипендиите на ученици от София
  • Фалшиви банкноти от 50 и 100 евро са иззети в област Монтана
  • Путин се радва на разногласията между Тръмп и Европа, но не бива да прибързва
  • Тръмп: Дания не може да гарантира отбраната на Гренландия
  • Две години затвор след обир на възрастна жена
  • Разграбват хапчетата срещу грип, без да си правят тестове
  • На Петльовден момчетата се орисват за здраве и късмет
  • 15-годишен е в болница след пет енергийни напитки и пушене на вейп
  • В центъра на София дават 300 хил. евро за тристаен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Какви са опциите за организация в училищата при влошаване на ситуацията


Какви са опциите за организация в училищата при влошаване на ситуацията
Ще останат ли класните стаи празни
05 Септември 2021, Неделя, 10:32 ч.
Автор: Флагман.бг

При рязко покачване на процента на заразени ученици в дадено училище, тогава то ще бъде затваряно

„Ако няма рязко влошаване на епидемичната обстановка, учебната година ще започне навсякъде на 15 септември присъствено. При влошаване на ситуацията има много възможности за гъвкава организация в училищата”. Това заяви министърът на образованието Николай Денков.

„Има директори, които могат да решат, ако има възможност, обучението да бъде на 2 смени - сутрин и следобед, като 50% от децата да са вкъщи. Има директори, които казаха, че са готови и на хибридна форма – 50% - в клас, 50% – вкъщи и да се сменят през седмица. Директорите ще имат свобода да решават”, каза още той.

„Това, което сме поставил като условие, е при електронно обучение, ако не е всичко затворено, да има не повече от 50% от децата в училище”, добави Денков.

Когато децата имат някакви симптоми, те ще бъдат веднага тествани и ако се окаже, че са заразени с COVID-19 - ще бъдат изолирани, посочи още министърът на образованието.

„Ако имаме рязко покачване на процента на заразени ученици в дадено училище, тогава то ще бъде затваряно. Нашата задача е да има максимално присъствено обучение, но без да подлагаме на риск здравето на учениците и учителите”, категоричен бе той.

Запитан дали ще има тържества за първия учебен ден, Николай Денков отговори: „Ако нещата изглеждат така, както са днес – ще има навсякъде”. И добави: „Не ме притеснява откриването – то се прави на открито, на дворовете, може различните випуски да не се засичат. Това не е проблем. Проблемът е след като децата влязат в клас как ще се развият нещата – ще се спазват ли мерките, каква е ситуацията в конкретния град”.

„С експертите в здравното министерство имаме консенсус, че можем да освободим малко мерките за малките деца от 1 до 4 клас. Обсъждаме дали маските за тях да бъдат само в междучасията”, посочи министърът на образованието.

Ако има влошаване на ситуацията, допоследно в присъствена форма ще останат да учат най-малките. „Тези, които имат важни изпити - 7-ми и 12-ти клас ще ги задържим по-дълго в училище”, каза Денков.

„Ако в училището има масова нагласа на родителите за това децата да се тестват, в момента границата е 90%, тогава децата ще се тестват, за да имаме ясна индикация, че училището е безопасно. Ако съгласните родители са по-малко, става безсмислено. Децата ще се тестват ежеседмично. Обсъждаме варианти как точно ще става това”, посочи още той.


В категории: Просвета


6
Коментара
Мария АРНАУДОВА Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  20/01/2026, Вторник 18:00 0
6
Коментара по темата
6.
до 2
05.09.2021 15:04:31
0
6
Съжалявам за неприятната новина, но ако народът най-после не се обедини и счупи мръсните им продажни сатанински тикви, ще продължава до безкрай...
5.
до 1
05.09.2021 15:02:05
1
4
Идиотите вече са се набучили доброволно. Кастрирането им е добра и полезна идея! Аз съм ЗА!;-)
4.
До 3
05.09.2021 11:42:09
12
14
Абе мунчо ти ли ще преподаваш на тези деца. Много си отворен, но това е личен избор. Айде отивай да се боцкаш подарявам ти и моята ваксина, ако може да се нарече така. Това е една течност с която се извършва експеримент с хората. Изобщо не защитава от различните щамове, напротив даже може да заразява допълнително. Защо се подписва доброволно декларация за съгласие?. Никой не носи отговорност!
3.
Бургазлия
05.09.2021 11:14:01
24
20
Всички даскали до един ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се ВАКСИНИРАТ!
Който неще, пътеката и да се маха. Като искат да преподават, да постъпят отговорно, така че да не застрашават живота и здравето на околните!
2.
Колко години ще продължава тази простотия?
05.09.2021 10:37:53
4
21
Накрая ще има завършили, без да са стъпвали в училище. А какви лекари ще излязат, не ми се мисли
1.
ВСИЧКИ ИДИОТИ
05.09.2021 09:41:34
13
8
ДА СЕ ВАКСИНИРАТ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!И КАСТРИРАТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Чатботовете не прекъсват, не осъждат и не бързат с оценки, а могат ли обаче да ни научат на задълбочено слушане Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Това е поредният поход от инициативата на ротарианските клубове да даряват образите на велики българи на училища в региона "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват Лични готвачи на известни спортисти и актьори разкриват защо протеиновите барчета и нискомаслените продукти не са част от менюто им   Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Колекцията от китайски порцелан впечатлява с класически мотиви и висока колекционерска стойност А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? След рекордния брой от над 140 проектни предложения от цял свят за преобразяване на територията на непостроения ГУМ в центъра на Бургас, разговарямес арх. Райчев  какво биха искали хората  Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги АКСУ ще може да проверява и обекти без лиценз след серия разкрити незаконни домове Пожар в исторически комплекс „Фанагория“ - полицията отхвърля умишлен палеж до момента Пожар в исторически комплекс „Фанагория“ - полицията отхвърля умишлен палеж до момента Единственият у нас музей на прабългарски боен стан се намира на брега на морето, парцелът е много апетитен Бойко Борисов: Изказването на Радев беше нелепо Бойко Борисов: Изказването на Радев беше нелепо Лидерът на ГЕРБ заяви, че България вече е в сърцето на Европа след историческото въвеждане на еврото 4 зодии с най-голям шанс за брак през 2026 година 4 зодии с най-голям шанс за брак през 2026 година Звездите отварят прозорец за сериозни решения, споделен живот и дългосрочни партньорства Маслините укрепват здравето с многобройни ползи за сърцето, имунитета и мозъка Маслините укрепват здравето с многобройни ползи за сърцето, имунитета и мозъка Нови данни сочат, че този традиционен плод може да намали риска от хронични заболявания и да подкрепи метаболитното здраве
Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Президентът на САЩ възнамерява да наложи 200-процентни мита върху френско вино и шампанско Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Звездите насърчават честността, интуицията и личната трансформация за всички зодии Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Мери Джо Бутафуоко, оцеляла от случая „Лонг Айлънд Лолита“, разказва за травмата, която никога не отминава Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Арлиндо де Соуза си отиде на 55 години след усложнения от бъбречна недостатъчност Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността По подобие на модерната тенденция "Да се завърнем на село", но с по pinterest визия  "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление На 19 януари Руската православна църква чества Богоявление или Теофания Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Жертвите са вече 39 при най-смъртоносният железопътен инцидент в Испания от 2013 Над 150 души са ранени след сблъсък на два високоскоростни влака в Андалусия
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ ГЕРБ няма да се бори срещу Радев, ще го оставим да се бори с реалността Виц на деня Виц на деня Пиян мъж се прибира и жена му от вратата го почва:
- Къде са парите?
- Похарчих ги.
- За какво?
- Купих слон.
Вади левия джоб:
- Ето ти едното ухо.
Вади десния:
- Ето ти другото ухо. Хобота знаеш къде е!
Виц на деня Виц на деня Една жена има две мисии:
1. Да успокои мъжа, когато е ядосан.
2. Да ядоса мъжа, когато е спокоен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитна гледачка, по лайковете ще ви разкаже, кой, кога, къде, с кого и колко дълго!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори