Спасителите си тръгнаха от плажа, оставиха бележки на постовете
Хотелиери и ресторантьори се готвят за ранно закриване на летния сезон заради новите мерки, влизащи в сила от 7 септември
Част от спасителите на Южния плаж в Поморие са освободени, а на постовете им са поставени бележки, които посрещат туристите, информира бТВ.
По телефона главният спасител тази ивица обясни, че действали по схема, одобрена от Министерството на туризма – през юни и септември от пет поста остава само един и една обходна двойка.
От Асоциацията на спасителите обаче казаха, че закриването на постовете трябва да става поетапно и съобразено с това дали има плажуващи.
Междувременно, новите мерки водят до анулиране на резервации и създават пречки пред планирани събития, като сватби, отчитат хотелиери.
"Много са рестриктивни тези мерки - 30 човека в затворено помещение, 60 на открито и то за сватби и кръщенета. Същевременно за заведения, ресторанти, капацитетът е 50%“, коментира Ирина Джендова.
И в Слънчев бряг очакванията за добър септември са пред провал.
"Много от колегите бяха планирали по-късно закриване на сезона с участия. Вече е форсмажорно закриването“, допълни Венцислав Пехливанов, собственик на заведение.
Въпреки трудностите от бранша отчитат добър сезон.
"Специфичен сам по себе си с много добра и силна запълняемост. Равномерно се разпредели сезонът по цялото ни Черноморие", смята Христина Славова от Бургаска регионална туристическа камара.
2,5 пъти повече български и румънски туристи са почивали това лято по Черноморието, показват данните. Oт Института за анализи и оценки в туризма отчитат 120% ръст на туристите спрямо 2020 г.
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"

щото да има как,ша си бийш газъ да не кендзаш,сакън да не се минеш с някой лев и да не си платиш като бял човек,като повечето кибици в свободната зона....скъсаняк....
А между другото и платената зона беше пълна,дори на бара немаше места,ма това бяха хора с възможности,които си гледаха кефа,а не такива вмирисани цървули като теб....
Ми никой не те кара зорлен да одиш у Поморие ве,цървул скъсан.....
Стой си на село у кочината и не се показвай повече......