×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Строят нов корпус към детската градина в с. Черни връх заради огромния интерес от младите семейства


Строят нов корпус към детската градина в с. Черни връх заради огромния интерес от младите семейства
Кметът Жельо Вардунски даде старт на строителните дейности, които се очаква да приключат в края на октомври
26 Август 2021, Четвъртък, 13:28 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимки: авторът

Новата пристройка ще увеличи местата от 32 на 72, разделени на две групи

Община Камено стартира строителните дейности за разширяването на детска градина „Палавници“ в село Черни връх. Пристройката ще увеличи капацитета на забавачницата, като това ще даде възможност да се открие още една група. Добрата новина съобщи днес кметът на община Камено Жельо Вардунски, който посети обекта. Заедно с него бе председателят на Общинския съвет Радослав Балтаджиев и кметът на село Черни връх Тодор Щерев. 

Срокът за изпълнение е края на октовмри. Въпреки че началото на строителството се забави заради тромавите процедури, Общината има думата на фирмата-изпълнител, че ще приключи навреме. 

400 хил. лв. са финансирани с постановление на Министерския съвет, а Общината дофинансира с още 180 хил. лв., тъй като проектът е разработен по старите изисквания, а по новите се налага помещенията да са с по-големи площи. 

В момента в детската градина се обучават общо 32 деца – една група от 2 до 6 г. Капацитетът е запълнен на 100 %. Интересът от младите семейства към селото обаче е голям, което налага това разширение. 

„С. Черни връх се разраства. Доста млади семейства се преместиха да живеят тук. Или си купуват къщи, или терен и се строят нови жилища. Има нужда да се увеличи капацитетът на детската градина. Ние трябва да се съобразяваме с реалностите и да изпреварим събитията. Срокът за изпълнение е кратък, но строителят се ангажира да го спази. Виждате какъв труд кипи тук“, каза кметът Жельо Вардунски. 
 




В категории: Камено


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
4
Коментара
Флагман.БГ Колко по-скъпа е Великденската трапеза? Колко по-скъпа е Великденската трапеза? 10/04/2026, Петък 10:24 0
Флагман.БГ "Artemis II" се завръща на Земята "Artemis II" се завръща на Земята 10/04/2026, Петък 09:00 0
Флагман.БГ Признаци, че човекът до вас ви обича истински Признаци, че човекът до вас ви обича истински 09/04/2026, Четвъртък 22:00 1
Тервел ИЛИЕВ Салата с яйца за Великден Салата с яйца за Великден 09/04/2026, Четвъртък 21:29 0
4
Коментара по темата
4.
12345678
26.08.2021 19:15:39
0
5
Да вземе кмета да оправи и пътя!!!!!!!!!
3.
Кьосев
26.08.2021 14:32:51
0
7
Няма лошо! Селата наоколо предполагам, че също ползват тази детска градина!)
2.
Веселин
26.08.2021 13:52:41
3
11
Имаше там едно палаво снежи много билички правише и от там идва името
1.
Тъпо име
26.08.2021 13:33:39
4
9
От толкова възможни имена точно „Палавници“ ли я кръстихте?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Орбан: Няма да дадем децата си, оръжията си или парите си на Украйна Орбан: Няма да дадем децата си, оръжията си или парите си на Украйна Тази неделя ще е може би най-ключовият за бъдещето на ЕС вот - този в Унгария Бутилки с вода паднаха от камион и осеяха пътя Руен-Провадия в Айтоския проход (СНИМКИ) Бутилки с вода паднаха от камион и осеяха пътя Руен-Провадия в Айтоския проход (СНИМКИ) Участъкът е натоварен, движат се коли и в двете посоки, а препятствията на пътя създават риск за шофьорите Разпети петък е, най-тъжният ден в християнския свят Разпети петък е, най-тъжният ден в християнския свят Какви са традициите? От 1 до 100+ пункта за година: efbet разширява присъствието си в страната От 1 до 100+ пункта за година: efbet разширява присъствието си в страната За 12 месеца франчайз програмата „Отвори си efbet Пункт“ нарасна от 1 до над 100 обекта, като привлече партньори в цялата страна с бърз старт, техника и постоянна подкрепа Светкавица удари самолет край Варна секунди след излитане, инцидентът мина без щети Светкавица удари самолет край Варна секунди след излитане, инцидентът мина без щети Екипажът е запазил пълен контрол и полетът е продължил без последствия Сняг и градушка преди Великден: Варна побеля, в Плевенско прехвърчаха снежинки Сняг и градушка преди Великден: Варна побеля, в Плевенско прехвърчаха снежинки Прогнозите засега са хладни дни преди празника и повече слънце на Възкресение Христово Галя Василева във Ф Студио: Създадем ли условията с добри пътища, можем да постигнем всичко Галя Василева във Ф Студио: Създадем ли условията с добри пътища, можем да постигнем всичко Бургаска област иска изпълнението на ключови проекти, сигурност и работеща държава, категорична е Василева  Димитър Николов запозна министъра на образованието със строителството на модерния студентски кампус в Бургас Димитър Николов запозна министъра на образованието със строителството на модерния студентски кампус в Бургас Комплексът включва пет сгради с общежития за преподаватели и студенти, научни лаборатории, мултифункционални конферентни, лекционни и учебни зали Хиляди се простиха с Михаил Белчев, Кристина Белчева и Йорданка Христова съкрушени Хиляди се простиха с Михаил Белчев, Кристина Белчева и Йорданка Христова съкрушени Изключително светла личност беше, каза Етиен Леви на поклонението  Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Светите места от днес отново приемат поклонници, но заради напрежението в Близкия изток Българската православна църква няма да изпрати делегация
Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Светите места от днес отново приемат поклонници, но заради напрежението в Близкия изток Българската православна църква няма да изпрати делегация Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Днес адвокатът на престъпника настоя пред съда, че той „изобщо не е имал представа“ колко ценни са били предметите и ги е раздал на приятели Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Съгласно споразумението за прекратяване на огъня, преди началото на преговорите между САЩ и Иран в пакистанската столица Исламабад Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Най-много трудови злополуки са регистрирани в София – почти 39%, в Пловдив са 10,39%, Варна – 6,67%, София област – 5,36%, Стара Загора – 3,79% Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Форумът привлече значителен интерес от страна на ученици, студенти и млади хора до 29 години, както и от техните родители Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Историческата експозиция ще остане затворена в тези дни поради технически причини Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт С тази инициатива Община Бургас цели да създаде условия за по-широко участие на гражданите в празничното богослужение и да донесе духа на Великден във всеки дом Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Президентството даде рамо за първи ученически гвардейски отряд зад граница в Чикаго Историческа стъпка, в Чикаго готвят първи ученически гвардейски отряд извън България Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Дъщерята на Юлиан Вергов с песен след тежко лято Песента е написана на плажа в Арапя през 2025 г., където Алена е прекарала време в самота, за да превъзмогне труден период в личния си живот
Бойко Борисов Бойко Борисов Този път ГЕРБ няма да е от страната на булката Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо толкова искаш да си вземем куче?
- За да има на кого да кажа "Затваряй си устата, и спри да лаеш ма кучко!"
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
Продавам пълен резервоар с гориво. Автомобилът към него е безплатен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори