Най-жестоката битка за шезлонг е на плаж „Арапя“, заключват ги с катинар
Забравете за хвърлените кърпи, вече не работи, има нов и по-интересен метод
Най-жестоката битка за шезлонг и чадър е на плажа в „Арапя“. Там, който се докопа до скъпоценната сянка е готов на всичко, за да си я запази за цялата почивка.
Колегите от Пловдив24 публикуваха любопитен кадър, заснет от летовник на красивия плаж в Царево.
„Тук се води истинска война. Запазването на шезлонг и чадър, с поставянето на кърпи върху тях, вече не работи. Останалите туристи просто изхвърлят кърпите и се настаняват, което от своя страна, води и до батални селски сценки. Тази сутрин видях как вече има заключени шезлонги“, възмущава се очевидец.
Повече от ясно е, че без разрешението на стопанина на плажа това няма как да се случи. На много места, най-вече по Северното Черноморие, т.нар. „шезлонгаджии“ си имат такса – по 5 лева на човек, за да им пазят мястото под сянката по цял ден.
Румънските туристи първи въведоха този агресивен метод по българското Черноморие. Откакто плъзнаха и на юг се забелязва, че на все повече плажове от рано сутринта има захвърлени кърпи. Най-фрапиращо е положението в Лозенец и Царево.
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам

Сега очаквам тъпи коментари от сорта:
“Ами тогава ходи на плаж в Гърция и Турция! Никой не те кара да ходиш в България на море!”
Но такова е елементарното и тесногръдо мислене на българина. И после следва въпроса: “ ама защо вече нямаме туристи? И защо туризма в България умира?”
Но вече събираме цяла година за един уикенд на морето и вместо да си апнем и пийнем трябва да дадем събраните пари за шезлонг...
Патки със самочувствие на лебеди!
Аве боклуци ве, това е!