Най-жестоката битка за шезлонг е на плаж „Арапя“, заключват ги с катинар
Забравете за хвърлените кърпи, вече не работи, има нов и по-интересен метод
Най-жестоката битка за шезлонг и чадър е на плажа в „Арапя“. Там, който се докопа до скъпоценната сянка е готов на всичко, за да си я запази за цялата почивка.
Колегите от Пловдив24 публикуваха любопитен кадър, заснет от летовник на красивия плаж в Царево.
„Тук се води истинска война. Запазването на шезлонг и чадър, с поставянето на кърпи върху тях, вече не работи. Останалите туристи просто изхвърлят кърпите и се настаняват, което от своя страна, води и до батални селски сценки. Тази сутрин видях как вече има заключени шезлонги“, възмущава се очевидец.
Повече от ясно е, че без разрешението на стопанина на плажа това няма как да се случи. На много места, най-вече по Северното Черноморие, т.нар. „шезлонгаджии“ си имат такса – по 5 лева на човек, за да им пазят мястото под сянката по цял ден.
Румънските туристи първи въведоха този агресивен метод по българското Черноморие. Откакто плъзнаха и на юг се забелязва, че на все повече плажове от рано сутринта има захвърлени кърпи. Най-фрапиращо е положението в Лозенец и Царево.
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата

Сега очаквам тъпи коментари от сорта:
“Ами тогава ходи на плаж в Гърция и Турция! Никой не те кара да ходиш в България на море!”
Но такова е елементарното и тесногръдо мислене на българина. И после следва въпроса: “ ама защо вече нямаме туристи? И защо туризма в България умира?”
Но вече събираме цяла година за един уикенд на морето и вместо да си апнем и пийнем трябва да дадем събраните пари за шезлонг...
Патки със самочувствие на лебеди!
Аве боклуци ве, това е!