Най-жестоката битка за шезлонг е на плаж „Арапя“, заключват ги с катинар
Забравете за хвърлените кърпи, вече не работи, има нов и по-интересен метод
Най-жестоката битка за шезлонг и чадър е на плажа в „Арапя“. Там, който се докопа до скъпоценната сянка е готов на всичко, за да си я запази за цялата почивка.
Колегите от Пловдив24 публикуваха любопитен кадър, заснет от летовник на красивия плаж в Царево.
„Тук се води истинска война. Запазването на шезлонг и чадър, с поставянето на кърпи върху тях, вече не работи. Останалите туристи просто изхвърлят кърпите и се настаняват, което от своя страна, води и до батални селски сценки. Тази сутрин видях как вече има заключени шезлонги“, възмущава се очевидец.
Повече от ясно е, че без разрешението на стопанина на плажа това няма как да се случи. На много места, най-вече по Северното Черноморие, т.нар. „шезлонгаджии“ си имат такса – по 5 лева на човек, за да им пазят мястото под сянката по цял ден.
Румънските туристи първи въведоха този агресивен метод по българското Черноморие. Откакто плъзнаха и на юг се забелязва, че на все повече плажове от рано сутринта има захвърлени кърпи. Най-фрапиращо е положението в Лозенец и Царево.
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия

Сега очаквам тъпи коментари от сорта:
“Ами тогава ходи на плаж в Гърция и Турция! Никой не те кара да ходиш в България на море!”
Но такова е елементарното и тесногръдо мислене на българина. И после следва въпроса: “ ама защо вече нямаме туристи? И защо туризма в България умира?”
Но вече събираме цяла година за един уикенд на морето и вместо да си апнем и пийнем трябва да дадем събраните пари за шезлонг...
Патки със самочувствие на лебеди!
Аве боклуци ве, това е!