Най-жестоката битка за шезлонг е на плаж „Арапя“, заключват ги с катинар
Забравете за хвърлените кърпи, вече не работи, има нов и по-интересен метод
Най-жестоката битка за шезлонг и чадър е на плажа в „Арапя“. Там, който се докопа до скъпоценната сянка е готов на всичко, за да си я запази за цялата почивка.
Колегите от Пловдив24 публикуваха любопитен кадър, заснет от летовник на красивия плаж в Царево.
„Тук се води истинска война. Запазването на шезлонг и чадър, с поставянето на кърпи върху тях, вече не работи. Останалите туристи просто изхвърлят кърпите и се настаняват, което от своя страна, води и до батални селски сценки. Тази сутрин видях как вече има заключени шезлонги“, възмущава се очевидец.
Повече от ясно е, че без разрешението на стопанина на плажа това няма как да се случи. На много места, най-вече по Северното Черноморие, т.нар. „шезлонгаджии“ си имат такса – по 5 лева на човек, за да им пазят мястото под сянката по цял ден.
Румънските туристи първи въведоха този агресивен метод по българското Черноморие. Откакто плъзнаха и на юг се забелязва, че на все повече плажове от рано сутринта има захвърлени кърпи. Най-фрапиращо е положението в Лозенец и Царево.
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет

Сега очаквам тъпи коментари от сорта:
“Ами тогава ходи на плаж в Гърция и Турция! Никой не те кара да ходиш в България на море!”
Но такова е елементарното и тесногръдо мислене на българина. И после следва въпроса: “ ама защо вече нямаме туристи? И защо туризма в България умира?”
Но вече събираме цяла година за един уикенд на морето и вместо да си апнем и пийнем трябва да дадем събраните пари за шезлонг...
Патки със самочувствие на лебеди!
Аве боклуци ве, това е!