Илиян Янчев от Петрова нива: Саможертвата и любовта на предците ни към родината липсват на хората в наши дни
Огромен трябва да е поклонът пред подвига на илинденци и преображенци, каза кметът на Малко Търново
Всеки трабва да носи каузата в сърцето си. На тази дата тук, заедно, трябва да сме всички тракийци и странджанци, за да можем да отдадем нвобходимата почит и признателност към илинденци и преображенци. Това каза кметът на Малко Търново Илиян Янчев преди официалното тържество по случай 118-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание, което се чества на Петрова нива.
"Нашите предци са истински пример за саможертвата и любовта към родината - това, което в наши дни ни липсва. Преди 118 госини тези хора са оставили всички мило - семейство, рода и дом, в името на обединението. Огромен поклон пред техния подвиг", коментира Янчев.
Програмата за отбелязването на годишнината от Илинденско-Преображенското въстание тази година е значително по-богата. Това се дължи на огромната амбициозност на администрацията в Община Малко Търново , която, въпреки ограничените средства, винаги се стреми да почете повода подобаващо. Около 20 ч. днес се очаква на Петрова нива да пристигне и президентът Румен Радев, който ще бъде придружен от вицепрезидента Илияна Йотова. Те ще произнесат речи на официалната церемония, която се очаква да започне в 20:30 ч.
Очаквайте подробности!
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
