Глад изнервя футболистите на „Черноморец-Поморие”
Тотална криза връхлетя „Черноморец-Поморие”. Вече е март, а още се чакат заплатите за декември. Липсата на пари изнервя обстановката на всички нива и дори поставя под въпрос бъдещото съществуване на клуба. Не се знае и с каква мотивация ще излязат футболистите тази събота срещу „Светкавица” в мача си от първенството на „Б” група.
Финансовата криза в клуба се допълва и от кадрова. Старши треньорът Петър Хубчев остана само с един-единствен нападател. Бранителят от славната Пенева чета имаше на разположение общо двама, но в последната контрола срещу „Добруджа” единият се контузи.
Към лошите новини за поморийци се прибави и отнемането на 6 точки от актива им след анулираните победи над отказалия се от участие „Дунав”.
„Черноморец-Поморие” беше регистриран като нов клуб през юли 2009 г. по идея на тогавашния спортен директор на „Черноморец-Бургас” Фреди Бобич и с благословията на боса на „акулите” Митко Събев. Отборът се пръкна, за да обиграва кадри за „Черноморец-Бургас” като негов сателит. За да вкара новия клуб направо в професионалния футбол, Събев го снабди с лиценза на „Нафтекс” за участие в „Б” група.
В интерес на истината експериментът даде положителен резултат веднага, след като поморийци стигнаха чак до финала на турнира за купата на България миналия сезон. И през настоящия отборът вървеше добре през есента и дори презимува на първо място, преди на 23 февруари БФС да обяви, че му отнема 6 точки. Клубът подаде жалба срещу това решение с надежда да запази стария си актив.
Още по-голяма обаче е надеждата за пари...
Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец
Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка
Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки
Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция
Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен
Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа
Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма"
Гала се поболя заради рака на дъщеря си
Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане
Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България
Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите
Пазете се от това изчадие
