×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • "Български пощи" вече ще таксува с 6 евро обмяната на суми до 1000 лв.
  • Тръмп даде ултиматум на бензиностанциите да свалят цените
  • Язовирите са най-пълни от 10 години насам
  • Загиналите в Кипър българчета са били над три часа заключени в автомобила на баща си
  • Гърция замразява цените на стоки от първа необходимост за два месеца
  • Румен Радев се среща с ръководствата на „Литаско“ и „Лукойл“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Що е то соросоид в България


05 Август 2021, Четвъртък, 17:00 ч.
Автор: Флагман

Той не е задължително човек, който работи в НПО сектор, живее в Лозенец или получава грантове

 

Соросоидът е груб, уличен термин от българското народно творчество за "либерал". Соросоидът не е задължително човек, който работи в НПО сектор, живее в Лозенец или получава грантове. Той може да има всякаква работа, може да идва от провинцията, може да няма високо образование или да не е особено интелигентен, пише вестник Труд.

Но соросоидът винаги вярва в няколко задължителни неща: 

1. Западът, ЕС и НАТО са свещени крави. Не съществуват, според него, други мнения, не и на "нормални хора". Всякакво съмнение на тази святост може да идва единствено от злия Мордор Путинистан или от мръсни пари и интереси. Соросоидът е толкова индоктриниран западник, какъвто и в ЦК на БКП не можехте да намерите едно време спрямо СССР. 

2. Религията за него е в най-добрия случай остаряло и леко ненужно нещо от миналото, а в най-лошия - зловеща система за контрол на населението. Това е човекът, който намира за много смешни вицовете за развратни свещеници или който вярва в митовете за мракобесната средновековна Църква, "учила хората, че земята е плоска". Той ще ти каже нещо от сорта на "религията е причинила най-много войни в историята", или че Християнството е спирало векове наред науката. Соросоидът почти винаги е или атеист, или "прогресивен християнин", от онези с жените пастори и благославяне на еднополови двойки. 

3. Глобализмът (да не се бърка с глобализацията) за него е единствената смислена идентичност. Племе, нация, етнос, народ, камо ли раса за него са вредни или глупави понятия. Това са хората с шегите тип "KLETA MAIKA BALGARIQ", убедени че са супер "edgy", оригинални и различни от "Бай Ганьо". Соросоидът е убеден, че няма фундаментални разлики между хората по света. Той не вярва, че има "негова земя". Затова, дали Европа ще е населена с коренното си население или с африканско, арабско или друго такова - за соросоидът няма значение, тъй като всички хора са равни, всички могат да бъдат научени да станат като него. Подкрепя отворените граници, не вижда проблем, "ще се асмилират някой ден". Всички проблеми, произтичащи от това, обяснява с псевдоинтелектуални или псевдосложни концепции като "тероризмът е плод на нашите действия в техните страни" или "престъпността им се дължи на социално изолиране и дискриминация от наша страна". 

4. Изхождайки от предишната точка за соросоида няма никакво значение какво ще се случи и с етническите българи, дали ще се превърнат в малцинство в собствените си земи, стига в страната да бъде постигната "Развита Либерална Демокрация". Соросоидът е функционер на конкретна политическа система, точно както комунистът едно време, и за него няма по-важна цел от изграждането на Либералната Демокрация с всички ѝ кухи мантри: "Разделение на властите", "независими медии", "НПО сектор и гражданско общество", "Равенство и върховенство на закона"... Той няма представа дали и как тези неща ще прекратят изместването на българите като водещ етнос на територията им. Ако му докажеш, че навсякъде другаде по света Либералната Демокрация е довела до точно обратното - ускоряване на този процес, това няма да му промени мнението. За него е по-важно България, като територия и държава, да достигне мечтания Либерално Демократичен рай, както си представя Скандинавия или Холандия, от това българите да не станат малцинство в този "рай". Той не се чувства част от конкретен етнос, който има свой исторически път и живот, а като част от "гражданско общество" тук и "глобално общество" навън, които ще съществуват без значение кой е етническо мнозинство у нас. 

Особено поради точка 4. соросоидът, тоест казано с прости и по-точни думи - либералът, е най-вредният сегемент от българската политическа и обществена сфера. Това, че тъкмо тези хора са най-активните в целия НПО сектор и най-успешните в медийния такъв ги прави не само вредни, но и опасни. 

Така, както са опасни в другите части от Европа, където активно водят борбата за превръщането на собствените си народи в малцинства. В името на добрите демократични и прогресивни идеи, естествено. И в името на правосъдната система, разбира се.


В категории: Бургас


6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Извънземното, което бързо завладя НБА Извънземното, което бързо завладя НБА 30/06/2026, Вторник 13:25 0
Димитър КИРЯКОВ 3 зодии ги очаква златен период на блаженство! 3 зодии ги очаква златен период на блаженство! 30/06/2026, Вторник 12:19 0
6
Коментара по темата
6.
*********
06.08.2021 18:17:02
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
Хо Хо хо
06.08.2021 07:36:22
2
0
Отворени от зад към външно влияние, гелосано педи с лакирани червени нокти и перука. Траверси, лизби, пендели, меки китки. Активни, пасивни, широки, тесни от български древни професии (курви).
Могат да свирят на виола, да правят свирки и владеят 10 езика, с големи езици за правене на услуги без ръце.
Червена смрад, машинки, балеринки, имат склонност към усни упражнения, медузи, рапони, токсични вещества.
Отровни змии, страдащи от глад за власт, все палячовци. Държавата е на автопилот без капитан на отбора, шампиони по синхронно плюене.
Цирк дамаджански и наркомански
4.
_nib_
05.08.2021 19:45:13
4
6
Соросоид значи паразит....действащ узаконено срещу обществото на всяка една държава.
3.
Лозунг
05.08.2021 19:33:07
2
5
"Соросоидъте"враг на Тутраканската селищна система!
2.
Ценко Чоков
05.08.2021 19:00:00
3
2
Тоз дъртия скоро като умре ще почерпя
1.
Пегас Пегасов
05.08.2021 17:12:27
6
15
Що е туй соросоид?
Жалък, подъл индивид.
Често шиба се отзад,
Мръсник, подлец и гьонсурат.

Щом види мургав „бежанец“
В душата капе му медец.
Чрез НПО-та циганите брани,
Макар да знай, че са насрани.

Със джендъри под гей-дъгата
той развращава ни децата.
И нови полове изфабрикува,
Защото кланя се на Велзевула.

Затуй на този гад проклет
ще спретнем здрав и лют кьотек!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заради пропукано мнозинство: Отрязаха договора на Цанко Цанков за басейна във Ветрен наполовина Заради пропукано мнозинство: Отрязаха договора на Цанко Цанков за басейна във Ветрен наполовина Български възход и БСП не подкрепиха предложението за дългосрочния договор на КПС Победа  Кой все пак стои зад калпавите мантинели? ГЕРБ и ПБ се захапаха взаимно Кой все пак стои зад калпавите мантинели? ГЕРБ и ПБ се захапаха взаимно Вътрешният министър Иван Демерджиев насочи прожектора към Бойко Борисов, Тома Белев му отвърна с обвинение, че договорите са подписвани от служебни кабинети БАН удостои президента Илияна Йотова с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ БАН удостои президента Илияна Йотова с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ Председателят на БАН член-кореспондент Евелина Славчева определи събитието като специален ден за Академията и подчерта значимия обществен принос на Йотова през годините The Sun: Съкрушителните удари на Киев могат да принудят Путин да спре войната до месеци The Sun: Съкрушителните удари на Киев могат да принудят Путин да спре войната до месеци Блиц атаката на Украйна парализира Кремъл, Путин е изправен пред тежък избор Бургас атакува световния елит: Градът кандидатства за Лигата на нациите през 2027 г. Бургас атакува световния елит: Градът кандидатства за Лигата на нациите през 2027 г. След грандиозния успех през 2024 г. и над 4 милиона лева приходи, Общинският съвет даде „зелена светлина“ за нов волейболен форум С класически автомобили и благотворителна кауза Бургас посреща 19-ия Ретро  парад С класически автомобили и благотворителна кауза Бургас посреща 19-ия Ретро парад В ретро парада ще участват над 100 класически автомобила и мотоциклета от цяла България и Балканите Спират тировете по магистралата заради жегата Спират тировете по магистралата заради жегата При температура на въздуха над 35 градуса между 13 ч. и 21 ч. преминаването по АМ „Тракия“ ще бъде временно преустановено в участъка между София и Ямбол България губи позиции в световна класация: Кои са най-критичните проблеми пред бизнеса ни? България губи позиции в световна класация: Кои са най-критичните проблеми пред бизнеса ни? Ново проучване на IMD, представено от БТПП, отчита сериозен недостиг на кадри и спънки пред инвестициите, въпреки напредъка в дигиталния сектор Бъдещи юристи провеждат практиката си в Районен съд-Бургас Бъдещи юристи провеждат практиката си в Районен съд-Бургас Председателят на Районен съд – Бургас съдия Евгени Узунов поздрави студентите и отправи предизвикателство към тях Нов мост между Бургас и турския футбол: БсТПП подкрепи силен съюз за „Черноморец“ Нов мост между Бургас и турския футбол: БсТПП подкрепи силен съюз за „Черноморец“ От страна на ФК „Черноморец 1919“ Бургас документът бе подписан от спортния директор и легенда на българския футбол Златко Янков
Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Брутална касапница в германския град Щаде вдигна полицията под тревога, спецчасти и хеликоптери блокираха района, стрелецът е в ареста Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Русия на Путин няма бъдеще, каза той Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Дъщеря му навършва 18 години и вече се сблъсква с истината на транс тийнейджърите Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Британската култура изгуби една от най-ярките си и обичани икони Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Благодарение на бързата и професионална реакция на спасителните служби, към момента няма данни за пострадали или ранени Цената на петрола се срина след месеци на блокада Цената на петрола се срина след месеци на блокада Според оценки на Bloomberg, износът на петрол от страните от Персийския залив е достигнал 75% от нивото си отпреди войната. Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Световният рекордьор излезе с конкретна визия часове преди сесията на Общинския съвет в Бургас – предлага безплатно плуване за деца и хора с увреждания Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Заглавието директно предупреждава за проблем на място, което вълнува всеки български турист. Думата „хаос“ веднага привлича вниманието Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Дон Мико бе заловен в Испания 
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня При доктора:
- От сега нататък никакъв алкохол и никакви цигари!
- Докторе, много ли е сериозно?
- Не, но ще трябва да спестявате, за да си платите лечението...
Виц на деня Виц на деня - Майсторе, колко струва поправката на спирачките?
- Около 200 евро.
- Е, тогава ми увеличи звука на клаксона.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На много омъжени жени мъжът е като целулит. Никъде го няма по снимките.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори