Няма край! От Южна Америка идва гама вариантът на ковид
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи
„Ясно е, че идва нова вълна на коронавирус, трябват организационни мерки“, каза в ефира на БНТ акад. Богдан Петрунов. „Дали тази нова вълна ще дойде август, септември, октомври, няма много голямо значение, ако не сме подготвени. Не може да се предвиди точно, но виждаме какво се случва в Европа“, поясни той.
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи.
Като пример той даде изследване на Центъра за контрол на заразните болести на САЩ, което показва, че 99% от починалите болни в последно време не са били имунизирани.
По въпроса за мерките, които трябва да предприеме държавата, Богдан Петрунов залага най-вече на убеждението и пропагандата и повече на „тоягата“, отколкото на „моркова“.
Той предупреди и че след варианта Делта идва Гама вариантът, който вече е установен в редица страни в Южна Америка. За този вариант няма още достатъчно изследвания, за да се кажат характеристики, но единственият начин да бъде спрян е масова имунизация.
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи

А няма ли други учЕни...математици....зидаро-стругаро-мазачо-фрезисти....които да твърдят че всичката химия в храната е абсолютно полезна....Също както и ваксинирането с експериментална ваксина....
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи"
Според Автора ли , според Вируса ли , според на майка ти путката ли? Глупак