Няма край! От Южна Америка идва гама вариантът на ковид
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи
„Ясно е, че идва нова вълна на коронавирус, трябват организационни мерки“, каза в ефира на БНТ акад. Богдан Петрунов. „Дали тази нова вълна ще дойде август, септември, октомври, няма много голямо значение, ако не сме подготвени. Не може да се предвиди точно, но виждаме какво се случва в Европа“, поясни той.
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи.
Като пример той даде изследване на Центъра за контрол на заразните болести на САЩ, което показва, че 99% от починалите болни в последно време не са били имунизирани.
По въпроса за мерките, които трябва да предприеме държавата, Богдан Петрунов залага най-вече на убеждението и пропагандата и повече на „тоягата“, отколкото на „моркова“.
Той предупреди и че след варианта Делта идва Гама вариантът, който вече е установен в редица страни в Южна Америка. За този вариант няма още достатъчно изследвания, за да се кажат характеристики, но единственият начин да бъде спрян е масова имунизация.
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина

А няма ли други учЕни...математици....зидаро-стругаро-мазачо-фрезисти....които да твърдят че всичката химия в храната е абсолютно полезна....Също както и ваксинирането с експериментална ваксина....
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи"
Според Автора ли , според Вируса ли , според на майка ти путката ли? Глупак