Няма край! От Южна Америка идва гама вариантът на ковид
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи
„Ясно е, че идва нова вълна на коронавирус, трябват организационни мерки“, каза в ефира на БНТ акад. Богдан Петрунов. „Дали тази нова вълна ще дойде август, септември, октомври, няма много голямо значение, ако не сме подготвени. Не може да се предвиди точно, но виждаме какво се случва в Европа“, поясни той.
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи.
Като пример той даде изследване на Центъра за контрол на заразните болести на САЩ, което показва, че 99% от починалите болни в последно време не са били имунизирани.
По въпроса за мерките, които трябва да предприеме държавата, Богдан Петрунов залага най-вече на убеждението и пропагандата и повече на „тоягата“, отколкото на „моркова“.
Той предупреди и че след варианта Делта идва Гама вариантът, който вече е установен в редица страни в Южна Америка. За този вариант няма още достатъчно изследвания, за да се кажат характеристики, но единственият начин да бъде спрян е масова имунизация.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

А няма ли други учЕни...математици....зидаро-стругаро-мазачо-фрезисти....които да твърдят че всичката химия в храната е абсолютно полезна....Също както и ваксинирането с експериментална ваксина....
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи"
Според Автора ли , според Вируса ли , според на майка ти путката ли? Глупак