Няма край! От Южна Америка идва гама вариантът на ковид
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи
„Ясно е, че идва нова вълна на коронавирус, трябват организационни мерки“, каза в ефира на БНТ акад. Богдан Петрунов. „Дали тази нова вълна ще дойде август, септември, октомври, няма много голямо значение, ако не сме подготвени. Не може да се предвиди точно, но виждаме какво се случва в Европа“, поясни той.
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи.
Като пример той даде изследване на Центъра за контрол на заразните болести на САЩ, което показва, че 99% от починалите болни в последно време не са били имунизирани.
По въпроса за мерките, които трябва да предприеме държавата, Богдан Петрунов залага най-вече на убеждението и пропагандата и повече на „тоягата“, отколкото на „моркова“.
Той предупреди и че след варианта Делта идва Гама вариантът, който вече е установен в редица страни в Южна Америка. За този вариант няма още достатъчно изследвания, за да се кажат характеристики, но единственият начин да бъде спрян е масова имунизация.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

А няма ли други учЕни...математици....зидаро-стругаро-мазачо-фрезисти....които да твърдят че всичката химия в храната е абсолютно полезна....Също както и ваксинирането с експериментална ваксина....
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи"
Според Автора ли , според Вируса ли , според на майка ти путката ли? Глупак