Няма край! От Южна Америка идва гама вариантът на ковид
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи
„Ясно е, че идва нова вълна на коронавирус, трябват организационни мерки“, каза в ефира на БНТ акад. Богдан Петрунов. „Дали тази нова вълна ще дойде август, септември, октомври, няма много голямо значение, ако не сме подготвени. Не може да се предвиди точно, но виждаме какво се случва в Европа“, поясни той.
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи.
Като пример той даде изследване на Центъра за контрол на заразните болести на САЩ, което показва, че 99% от починалите болни в последно време не са били имунизирани.
По въпроса за мерките, които трябва да предприеме държавата, Богдан Петрунов залага най-вече на убеждението и пропагандата и повече на „тоягата“, отколкото на „моркова“.
Той предупреди и че след варианта Делта идва Гама вариантът, който вече е установен в редица страни в Южна Америка. За този вариант няма още достатъчно изследвания, за да се кажат характеристики, но единственият начин да бъде спрян е масова имунизация.
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София

А няма ли други учЕни...математици....зидаро-стругаро-мазачо-фрезисти....които да твърдят че всичката химия в храната е абсолютно полезна....Също както и ваксинирането с експериментална ваксина....
Според него ваксинацията е единственото, което може да ни спаси и най-вече да намали броя на смъртните случаи"
Според Автора ли , според Вируса ли , според на майка ти путката ли? Глупак