×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Готова е новата алейна мрежа до блок „Поморин“, очаква се доставка на пейки


04 Август 2021, Сряда, 11:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Обновени са тротоарите в близост до блока. Дърветата са запазени. Подменени са ВИК разклоненията към блока

Парковото пространство зад бл.1Б в к-с „Славейков“, между хотел „Мираж“ и ресторант KFC, има хубава дървесна растителност, но всичко останало бе амортизирано с годините или повредено. Жителите от района бяха бързи и единни в искането си за обновление. Техният е един от проектите, които Общината изпълнява с тазгодишния бюджет на програмата "Моят град, моят квартал, моята улица".

Към момента е изградена нова алейна мрежа. Обновени са тротоарите в близост до блока. Дърветата са запазени. Подменени са ВИК разклоненията към блока, което забави малко изпълнението на проекта. Внесен е хумус за градинките и предстои затревяване. Монтирано е ново лед осветление. В най-скоро време се очаква доставка на нови пейки, за да бъдат разположени в хубавия малък парк.

* За програмата:

Програма за благоустрояване на вътрешноквартални пространства "Моят град, моят квартал, моята улица" e инициатива на кмета Димитър Николов, която толерира активните и задружни бургазлии. Където съседите са най-единни, промяната идва по-бързо. Подробна информация за нея можете да откриете тук: https://www.burgas.bg/bg/info/index/1517.

С тази програма Община Бургас дава възможност на хората от един голям жилищен блок да обсъдят предварително от какво имат най-голяма нужда - детски кът, зона за спорт, повече паркоместа, зона за отдих с повече зеленина, нещо друго. После да попълнят и подадат заявление за благоустрояване на прилежащото към сградата пространство, с което да покажат, че гледат в една посока.

Допустими за финансиране по програмата са цели сгради (блокове) в режим на етажна собственост, построени върху терени, които са общинска собственост, предназначени за жилищно строителство. Заявлението за кандидатстване се подава от органите на управление в етажната собственост, представляващи Сдружение на собствениците или Общото събрание, надлежно регистрирани в общинска администрация.

Инициативата има за цел да направи средата на обитаване в комплексите и кварталите по-привлекателна, по-социална, по-безопасна. Успешно реализираната в Бургас програма за саниране показа, че когато има обща идея за подобряване условията на живот, съседите могат да се сдружават и да работят в екип.

"Моят град, моят квартал, моята улица" функционира на конкурентен принцип, толерирайки по-активните и задружни собственици в многофамилни жилищни сгради. До този момент са подадени над 130 заявления. Петдесетина от тях се изпълняват тази година.




В категории: Бургас


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния 27/07/2026, Понеделник 15:40 0
Флагман.БГ БСП подкрепя Йотова за кандидат за президент БСП подкрепя Йотова за кандидат за президент 27/07/2026, Понеделник 13:40 2
7
Коментара по темата
7.
Az
04.08.2021 17:39:31
0
0
,,А центърът си остава непогледнат!
6.
Пейката
04.08.2021 14:45:01
0
5
Целия град е в пейки явно фирмата производител е на наши хора!
5.
Ужас
04.08.2021 13:21:00
0
5
Тя алеиката добре, ама пътя пред и зад Мираж все едно от първата световна война седи изобщо улиците в Славейков и Изгрев са леш
4.
Мая
04.08.2021 12:58:04
0
12
Стига платежи лъжи бе Флагман, 3 ма цигани от Горно Езерово си оставиха ръцете ,какво ВИК какви 5 лева ,оляха се да крадат ....
3.
Винету
04.08.2021 12:53:10
1
7
Тези крадци заедно с Пеевски унищожиха пътеките към входовете и плочките в подблоковата алея,няма отводняване на алеите ,водата отива директно в мазетата на Поморина , флагман вместо платена реклама на ГеРБ , попитайте кмета им защо подари цялото благоустрояване на Пеевски, Велико Желев и ДПС , срещу милионни рушвети и пазене от яловата прокуратура...ли, покажете пълната картина пред блока и под блока където върви цял Славейков
2.
Няма нужда
04.08.2021 12:38:06
5
3
Няма нужда от пейки! И така се кара чудесно по новата велоалея!
1.
Ролерман
04.08.2021 11:55:27
1
8
Ей така да ремонтирате и парка в Славейков и парк Света Троица и цена няма да имате
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения Кандидатите ще преминат през тест и интервю, а документите се приемат в 14-дневен срок Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева Риалити героят обяви края на връзката, преди раздялата да предизвика слухове и злонамерени коментари Нова версия: Спор за жена е причина за мелето с брадви в Средец, 13-годишен е ранен Нова версия: Спор за жена е причина за мелето с брадви в Средец, 13-годишен е ранен Вероятно се касае за неуспешен опит за „сливане” на два ромски клана На утрешната сесия ще обсъждат конкретно решение за ст. Лазур На утрешната сесия ще обсъждат конкретно решение за ст. Лазур Община Бургас да плаща по 7500 евро без ДДС за домакински мач, а общият разход за двата клуба да не надхвърля 300 000 евро Заемите на домакинствата скочиха с 21%, ипотеките вече са 18,7 млрд. евро Заемите на домакинствата скочиха с 21%, ипотеките вече са 18,7 млрд. евро Жилищните кредити растат с 26,4% за година, а спестяванията в банките достигнаха 56,5 млрд. евро Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния Охлаждането и препичането променят част от нишестето и могат да забавят покачването на кръвната захар Идват тежки дни за Антон с Кавазакито, който уби жена до Славейковото пазарче, грозят го до 15 години затвор Идват тежки дни за Антон с Кавазакито, който уби жена до Славейковото пазарче, грозят го до 15 години затвор Според свидетели мотористът се е движил с висока скорост, предприел е изпреварване на малък товарен автомобил и след маневрата е връхлетял върху пресичащата жена Ехография на тазобедрените стави при бебета: Защо прегледът между 4-тата и 6-тата седмица е толкова важен Ехография на тазобедрените стави при бебета: Защо прегледът между 4-тата и 6-тата седмица е толкова важен Ако проблем остане неразпознат, може да доведе до нарушения в походката, разлика в дължината на крайниците и преждевременно износване на ставата Кой е Владимир Янков - бизнесменът зад Загато, открит мъртъв в Банкя Кой е Владимир Янков - бизнесменът зад Загато, открит мъртъв в Банкя 56-годишният предприемач развивал търговия с кафе, вендинг машини и професионално оборудване, а причините за смъртта му се изясняват Автобус проби мантинелата на "Цариградско шосе" в столицата, четирима са ранени Автобус проби мантинелата на "Цариградско шосе" в столицата, четирима са ранени Бетонен ограничител спрял превозното средство и предотвратил падането му от моста при Четвърти километър
След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Бразилия отзова посланика си след обидите на Милей към Лула Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Туристите са призовани да напуснат, а армията се включи в битката с огнения фронт Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Членът на Фискалния съвет настоява за приоритизиране на разходите и по-бързи мерки срещу високата инфлация Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Санкциите за електрическите превозни средства са над два пъти повече, въпреки че проверките на Пътна полиция са увеличени с 30%
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори