Опасно горещо в Гърция, живакът удари 46 градуса
Туристите ходят рано сутрин на плаж
При температури 46 градуса туристите в Гърция са на плажа от рано сутрин. Туристи чакат и на опашки по пристанищата, за да отпътуват към островите. Властите предупреждават за риск от пожари, съобщи БНР.
Продължават екстремните горещини в Гърция. Днес, за седми пореден ден живакът се покачва до 46 градуса по Целзий в много райони на страната. Опасни температури в цялата страна и силна влажност са прогнозите до петък. След премиера и министърът на енергетиката призова да се ограничи използването на електричество, за да не се въведе режим на тока.
Партиите от опозицията настояват да се вземат необходимите мерки, за да се осигури за всеки достатъчно ток в жегите. От рано сутрин туристите са на плаж, което е решение при тези температури. Силно е натоварването на основните пристанища Пирея, Солун, Игуменица. Проверката на документите за здравния статус на пътниците доведе тази сутрин отново до опашки от хора и автомобили.
Опасност от пожари има в цялата страна, предупреждават от Гражданска защита. Силният вятър на остров Родос отново разпалва огнища. Евакуираха жителите на още едно село.
Огънят няма да достигне до туристическите райони, категорични са огнеборците. Мащабен пожар избухна тази сутрин в област Фтиотида. Изпращат на помощ пожарникари и техника от съседни области.
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
