Оковано в метална скоба прекрасно дърво умира, а можем да го спасим
От Общината пратили преди 10 дни човек на проверка, но нищо не е предприето още за подобряване на състоянието му
Разкошно иглолистно дърво, намиращо се в градината на шикозния ресторант "Вероник" в Бургас умира, защото стъблото му е оковано в метална скоба, нараняването е в сърцевината и живите му сокове изтичат. За това сигнализират не само клиентите на ресторанта, но и самите собственици, които се оказаха загрижени повече, отколкото допускахме. Наш репортер засне трагичната картина пред х-л „Луксор“ на бул."Булаир". Състоянието е толкова тежко, че смолата буквално капе и полепва върху луксозната мебилировка, върху хората и по каменната настилка, създавайки допълнително и предпоставка за неприятен инцидент.
От заведението са сигнализирали Община Бургас като собственик преди повече от 10 дни, с молба да огледат страдащото иглолистно и да се вземат мерки. Пратеник на кмета дошъл, огледал и установил наличието на металната скоба, поставена на ствола на около 3 метра височина, с цел чрез нея да се закрепи стабилна тента.
„Предишните собственици на обекта изглежда са използвали дървото за част от конструкция, осигуряваща сянка. Това сериозно е наранило ствола му и той буквално „кърви“. Не искаме дървото да се реже, то е старо, но е красиво и дава уникална атмосфера. Искаме да бъде излекувано, може би трябва да се превърже раната. Ние нямаме право да предприемем каквото и да е за този жив организъм, защото това е риск, трябва да се произнесе лесовъд-експерт и да се почне веднага леение“, коментираха пред Флагман.БГ от персонала и ръководството на р-т „Вероник“,
Ще реагира ли реално Общината и как, очаквайте след малко във Флагман.БГ!
Един от петима пълнолетни европейци живеят в бедност, сочат данни на ЕК
Анджелина на път да спечели съдебната сага с Брад Пит
Петролът падна под $100 за барел
Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро
Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите
Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас
Зуека се връща в България
Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК
МЗ създава електронен регистър на онкоболните
Гответе се за скърцане, удрят ни магнитни бури
ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев
"Прогресивна България" започва с промените: Планират смяна на Спецов

Проблемът е друг, ако сте истински журналисти - намерете го!
Но не сте.