Стана ясно защо ври от полиция на АМ "Тракия" и Южното Черноморие
Драстично са зачестили катастрофите, униформените са с превантивна цел на ключови места, но внимавайте, защото са оборудвани с камери
Засилено полицейско присъствие има по цялото протежение на АМ "Тракия", по четирилентовия път до Созопол и този до Слънчев бряг, алармираха днес читатели на Флагман.бг. Акцията е безпрецедентна и по магистралата буквално през 20-ина км има екип-униформени с камера, а по пътищата в региона шофьорите остават с усещането, че са на всеки завой и ограничение.
Бургас е затапен във всички посоки, не излизайте с автомобил, ако нямате спешна работа
От МВР съобщиха, че това е част от акция, в която участват "Пътна полиция", "Жандармерия" и Специални операции и борба с тероризма (!). Мобилизирани са стотици екипи, които ще следят за спазването на всички правила по ЗДвП до 3-ти август, уточниха от вътрешното министерство.
COVID пандемията отключи невиждан в историята туристически бум по морето
През посочения период са предприети мерки за засилен контрол, като акцентът е поставен върху отнемането на предимство на уязвими участници в движението като пешеходци, велосипедисти и мотоциклетисти, както и недопускането на нарушения от тяхна страна.
По време на операцията водачите ще бъдат проверявани с технически средства, за да не се допуска управление на превозното средство след употреба на алкохол и/или наркотици. От Пътна полиция напомнят, че използването на защитни каски и обезопасителни колани от водачи и пътници на/в моторни превозни средства е задължително, а организирането на нерегламентирани състезания се наказва от закона.
Приказен свят от пясък: Емблематичният фестивал в Бургас отваря врати с безплатен вход
Несебър събира красиви умове от 11 държави
Забравете за брашното: Направете тези сочни кюфтенца от тиквички с течен сос от топено сирене
Горска сватба за историята: Христо Пъдев и Цветина се взеха, Зомбори и Бабинова ги „венчаха“
Калин Врачански с опасни каскади в „Пиесата, която се обърка“
39-годишна украинка е издирвана за бомбения атентат срещу олигарх в Монако
Над 100 класически автомобила и мотоциклета от 7 държави пристигат за 19-ия Ретро парад в Бургас
Икебаната на косъм от смъртта след тежък инфаркт, вижте първите му думи от болницата
Кървава баня в Тайланд: 11-годишно хлапе подкара камион и уби деветима монаси
Шефът на РУ Созопол Ивайло Драгиев разкри как разбиха схемата за райски газ
Полицаите заловиха след гонка шофьор-нарушител с 32 акта
Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион
