БСП кани Пламен Николов на разговор
Искаме да видим дали той ще поеме ангажимент към политиките, които договорихме и се консолидирахме с партията, заяви Филип Попов
„Решихме да поканим кандидат-премиера в парламентарната група, за да видим дали той ще поеме ангажимент към политиките, които договорихме и се консолидирахме с партията”, заяви Филип Попов - член на Националния съвет на БСП.
От социалистическата партия са обсъдили кандидатурата на Пламен Николов на събрание. Попов посочи, че за партията е от значение да следва обсъдените политики и приоритети.
„Ние сме последователни в своето виждане и политика, извървяваме всички необходими стъпки. Приключиха серията от разговорите по различните политики, които бяха положителна стъпка към подкрепа на евентуално правителство и към политиките на този бъдещ кабинет”, каза още той .
Името за кандидат-премиер не е обсъждано между двете партии. Ако канидатурата на Пламен Николов не успее да събере нужната подкрепа, а ГЕРБ спази думата си и не предложи проекто-кабинет, възможно е третият проучвателен мандат да бъде връчен точно на БСП.
БСП ще отбележи 130-годишнината от началото на организираното социалистическо движение в България. Юбилейната годишнина ще бъде чествана с поднасяне на венци и цветя, и отдаване на почит пред паметниците под връх Бузлуджа - на Хаджи Димитър, на Габровско-севлиевския партизански отряд и на Първооснователите.
БНБ с извънредно работно време - опашките за евромонети не спират
Липсата на приет държавен бюджет препъва и нов национален рамков договор в здравеопазването
Гасиев след нокаута срещу Пулев: Този удар беше старателно планиран
Българите плащат най-много от джоба си за лечение
Проф. Тодор Кантарджиев: Грипът вече се разпространява епидемично в страната
Сидни Суийни разкри кой е идеалният мъж за нея
С атрактивно спускане и празнична програма слагат началото на зимния сезон в Банско
Ким Чен Ун посрещна севернокорейски войници, завърнали се от Русия
При Байдън САЩ спрели споделянето на разузнавателна информация с Израел
Облачно и мъгливо ще е днес в равнините и котловините
Колко ще ни струва новогодишната нощ в ресторант?
Влюбеният Скорпион да е щедър, а Лъвът да внимава с парите
