Община Бургас и БЧК ще раздават вода в жегите днес и утре
Пунктът до Часовника ще бъде отворен днес и утре /29 и 30 юли/ от 11.00 до 12.30 часа
Община-Бургас и БЧК ще разкрият пункт за помощ и за раздаване на минерална вода до Часовника. Причината са високите температури – над 34 градуса, които ще се задържат до края на седмицата.
Пунктът до Часовника ще бъде отворен днес и утре /29 и 30 юли/ от 11.00 до 12.30 часа. Той ще се обслужва от доброволци на БЧК – Бургас, които при необходимост ще мерят кръвно налягане на хората.
Общинската администрация остава в контакт с метеорологичните служби, от които ще получава седмична прогноза и при ново завишаване на температурите над 35 градуса, отново ще бъде откриван пункт на Часовника.
Община Бургас призовава гражданите да спазват съветите на специалистите в очакваните горещи дни.
Ето какво е добре да се спазва в жегите:
Избягвайте да излизате навън в най-горещите часове на деня! (от 11 до 15 часа)
Стойте на сянка!
Пийте вода! Приемайте редовно течности като избягвате алкохол, тютюнопушене и прекалено кофеин и захар.
Избягвайте изморителна физическа активност. Свършете я в най-хладната част на деня.
Не оставяйте деца или животни в паркиран автомобил!
Консумирайте лека храна!
Внимавайте с кръвното налягане!
На открито е препоръчително дрехите да са светли!
Да се носят шапки и слънчеви очила.
Задължително трябва да се пият повече течности, но не и алкохол.
Използвайте слънцезащитни предпазни средства.
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
