20 водолази ще почистят морското дъно край моста в неделя
Целта е да се извадят колкото се може повече отпадъци от морето до една от най-оживените части на плажната ивица
20 опитни водолази от СНЦ „Приятели на морето“, сред които и няколко дами, ще почистят отпадъците от морското дъно край Моста на 1 август /неделя/. Съорганизатор на инициативата е Община Бургас.
Целта е в рамките на акцията да се извадят колкото се може повече отпадъци от морето до една от най-оживените части на плажната ивица. Боклуците, събрани от гмуркачите по време на кампанията, ще бъдат транспортирани и след това депонирани. Традиционно сред тях са пластмасови отпадъци и продукти от бита - бутилки, капачки, найлонови пликове, фасове, чаши и опаковки.
Екоакцията е част от проект на Община Бургас „Прилагане на мерки за намаляване на морските отпадъци в Бургаския залив“, който се изпълнява в партньорство с Фондация „Шанс за децата и природата на България“ и НПО „The Blue Army“ – Исландия.
Финансирането му е по Програма „Опазване на околната среда и климатични промени“ на ФМ на ЕИП 2014-2021. С дейностите по проекта се цели подобряване на екологичният статус на морските води в Бургаския залив и повишаване на обществената информираност, самосъзнание и отговорност на гражданите за намаляване и предотвратяване на морските отпадъци.
Как всяка зодия се справя със стреса
Кирил Милов посвети титлата на починалата си баба
Крем карамел по българска рецепта
Ламин Ямал изправи косите на националния отбор на Испания
Коя е най-силната черта на всяка зодия
Каварма по български - автентична рецепта с месо и зеленчуци
Кристиян Балов предпазлив за ЦСКА и Лудогорец
Олимпиакос позлатява българина Коди
Байерн с "НЕ" към оферти на Реал Мадрид и Манчестър Сити
Как да премахнем лоша миризма от коша за боклук
8 зодии започват на чисто след 26 април 2026
Григор Димитров с инфарктна загуба

Това което вие наричате "мост" е всичко друго но не и мост,
Цигани ли ви пишат статиите?