Слънчев бряг посреща стотици нови туристи всеки ден, въпреки предизвикателствата на пандемията
Голямото предизвикателство пред нас е справянето с трафика на автомобили, каза Златко Димитров - изпълнителен директор на „Слънчев бряг“ АД
Протоколът за безопасност, дистанциране и дезинфекция, е новата нормалност, към която вече привикнаха и персоналът в хотелите, и туристите. Много обществени пространства са реорганизирани, а стандартите за обслужване, съответстват препоръките на здравните експерти. Именно за това всеки ден, в последния месец, най-големият курортен комплекс у нас посреща стотици нови туристи.
„Голямото предизвикателство пред нас е справянето с трафика на автомобили, тъй като заради сложността около авиотранспорта, повечето туристи предпочитат да използват автомобилен или автобусен транспорт“, коментира Златко Димитров, изпълнителен директор на „Слънчев бряг“ АД.
Само в неделя, 25 юли 2021 г., в комплекса са пристигнали около 10 000 автомобила, а за понеделник, 26 юли 2021 г., тази цифра се увеличава до 15 000. Обратната връзка на хотелиерите е, че освен българи, които тази година повече от преди предпочитат Слънчев бряг за лятната си почивка, курортът масово се посещава от туристи от Румъния, Молдова и Украйна с лични автомобили. В сравнение с миналата година, през летен сезон 2021 г. повечето хотели в Слънчев бряг са отворени и въпреки късния старт, към момента имат заетост на легловата база.
„Правим всичко възможно да бъдем добри домакини и често правим компромиси към туристите по отношение на паркирането. Но като цяло тази година начинът на посрещане и условията в комплекса са променени във връзка с новите реалности“, казва още Златко Димитров, визирайки, че до преди COVID пандемията, Слънчев бряг предимно посрещаше организирани туристически групи.

Дните петък – понеделник (уикенд туризъм) също са белязани от изключително увеличен трафик на автомобили, както по „ул. 1-ва“ в комплекса, така и успоредно на главния път София-Варна в отсечката Несебър – Слънчев бряг – Св. Влас. Паркингите „Арда“, „Фрегата“ и „Магура“, собственост на „Слънчев бряг“ АД, работят при пълен капацитет.
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
