Слънчев бряг посреща стотици нови туристи всеки ден, въпреки предизвикателствата на пандемията
Голямото предизвикателство пред нас е справянето с трафика на автомобили, каза Златко Димитров - изпълнителен директор на „Слънчев бряг“ АД
Протоколът за безопасност, дистанциране и дезинфекция, е новата нормалност, към която вече привикнаха и персоналът в хотелите, и туристите. Много обществени пространства са реорганизирани, а стандартите за обслужване, съответстват препоръките на здравните експерти. Именно за това всеки ден, в последния месец, най-големият курортен комплекс у нас посреща стотици нови туристи.
„Голямото предизвикателство пред нас е справянето с трафика на автомобили, тъй като заради сложността около авиотранспорта, повечето туристи предпочитат да използват автомобилен или автобусен транспорт“, коментира Златко Димитров, изпълнителен директор на „Слънчев бряг“ АД.
Само в неделя, 25 юли 2021 г., в комплекса са пристигнали около 10 000 автомобила, а за понеделник, 26 юли 2021 г., тази цифра се увеличава до 15 000. Обратната връзка на хотелиерите е, че освен българи, които тази година повече от преди предпочитат Слънчев бряг за лятната си почивка, курортът масово се посещава от туристи от Румъния, Молдова и Украйна с лични автомобили. В сравнение с миналата година, през летен сезон 2021 г. повечето хотели в Слънчев бряг са отворени и въпреки късния старт, към момента имат заетост на легловата база.
„Правим всичко възможно да бъдем добри домакини и често правим компромиси към туристите по отношение на паркирането. Но като цяло тази година начинът на посрещане и условията в комплекса са променени във връзка с новите реалности“, казва още Златко Димитров, визирайки, че до преди COVID пандемията, Слънчев бряг предимно посрещаше организирани туристически групи.

Дните петък – понеделник (уикенд туризъм) също са белязани от изключително увеличен трафик на автомобили, както по „ул. 1-ва“ в комплекса, така и успоредно на главния път София-Варна в отсечката Несебър – Слънчев бряг – Св. Влас. Паркингите „Арда“, „Фрегата“ и „Магура“, собственост на „Слънчев бряг“ АД, работят при пълен капацитет.
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
