×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ: Бойко Рашков е пряко отговорен за увеличения мигрантски поток в България през последния един месец


ГЕРБ: Бойко Рашков е пряко отговорен за увеличения мигрантски поток в България през последния един месец
Ключови думи: мигранти, фургони, герб
27 Юли 2021, Вторник, 17:23 ч.
Автор: Флагман.бг

В Центъра за мигранти в Любимец са запълнени 500 места, от капацитет 660

Натискът на границата се е увеличил над 12 пъти за последния месец а капацитетът на центъра за бежанци в Любимец е почти изцяло запълнен. Това стана ясно при посещението на народните представители от ГЕРБ/СДС Маноил Манев, Христо Гаджев и Александър Иванов в специалния дом за временно настаняване на чужденци в град Любимец.

При кратката среща с началника на Центъра в Любимец стана ясно, че от 660 места, са запълнени 500, което означава, че основната сграда е пълна и вече се настаняват хора във фургони.

„Причината да сме тук за втори пореден ден, в двата миграционни центъра в Любимец и Харманли, е защото имаме информация и от граждани, и от медии, че натискът върху българската граница се е увеличил за съжаление от бежанска вълна. Имаме достоверна информация, че това е така но искаме да се уверим на място. Ако охраната на границата е отслабена, отговорност носи Министерството на вътрешните работи и лично министър Бойко Рашков“, обясни Александър Иванов.

„Този лагер и още един са пряка отговорност на министърът на вътрешните работи Бойко Рашков. Много пряка и много директна. Той пък е назначен от президента. Те много искат да запазят в тайна колко човека има в лагера, колко мигранти са били настанени през последните 24 часа, до колко капацитетът е запълнен и какво мислят да правят? Те много пазят това в тайна от българските граждани, но тази тайна е толкова очеизвадна пък за хората, които живеят тук в Любимец и в Харманли. Ние просто искаме официално да ни заявят колко е запълнен капацитетът и какво смятат да правят“, заяви Маноил Манев.

Той настоя някой от ръководството на Центъра да излезе и да даде тези данни на народните представители. „Друго нещо, което е важно, е и къде са заловени тези нелегални мигранти, които са влезли незаконно на българската територия? Защото ние имаме сигнали, че те са заловени дори около територията на Русе, около Варна, около София, около Елин Пелин, което означава, че те са минали границата необезпокоявано, влезли са във вътрешността на страната и чак там са били задържани от органите на МВР“, посочи Христо Гаджев.

По думите му е очевидно, че границата не се пази така, както трябва да се пази, щом нелегални мигранти са влезли дори във вътрешността на страната.

„Очевидно е, че настоящето ръководство на Министерството на вътрешните работи е изпуснало този процес“, категоричен бе Гаджев. Народният представител от ГЕРБ/СДС Маноил Манев обясни, че има входирано парламентарно питане към министъра на вътрешните работи.

„Само че голата статистика, която ще ни дадат в отговор на това питане, на българските граждани нищо не им говори. Това е лагер от закрит тип. В Харманли е от открит тип. В Харманли хората виждат много добре колко човека влизат, излизат, разхождат се, ходят из града и правят някакви проблеми, за които гражданите ни обясниха. Докато тук в закрития тип, позовавайки се на всякакви основания, се опитват да скрият и министъра, и всички останали, колко човека има вътре“, обясни Манев.

Според него е важно да се знае колко човека има вътре, защото напълни ли се този лагер от закрит тип, както и другия такъв, тогава единственото решение, което остава е или да се спре потокът, или да откриват нови лагери. „Този отговор трябва да бъде казан от Бойко Рашков, не от някой друг. Не от следващия министър. Защото във времето, когато се занимаваше с това да мачка хората по изборната кампания, границата беше оголена. Всички полицаи, които бяха работещи там, бяха оставени на минимум и бяха изпратени да съставят предупредителни протоколи“, подчерта Манев.

Христо Гаджев подчерта, че увеличеният бежански поток показва, че отново се развива каналджийството и някои хора правят пари от тази незаконна дейност, на която очевидно правителството не може или не иска да противодейства.


В категории: Политика


3
Коментара
Флагман.БГ Рецидивист опита да изнасили жена в магазин Рецидивист опита да изнасили жена в магазин 29/01/2026, Четвъртък 22:00 2
Тервел ИЛИЕВ Кралят на Дания ще посети Гренландия Кралят на Дания ще посети Гренландия 29/01/2026, Четвъртък 21:40 1
Тервел ИЛИЕВ В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага 29/01/2026, Четвъртък 20:50 0
Тервел ИЛИЕВ Колко стават заплатите в образованието? Колко стават заплатите в образованието? 29/01/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Мъртво пиян катастрофира на пътя Бургас-Варна Мъртво пиян катастрофира на пътя Бургас-Варна 29/01/2026, Четвъртък 19:00 2
3
Коментара по темата
3.
Ердоган
27.07.2021 20:04:14
1
10
Нали направихте ограда? няма как да се е увеличил мигрантския поток освен ако някой наш лидер не се е молил на турския султан в случай че загуби изборите турчака да пусне мигрантите. Отчаян опит да дестабилизира държавата. Няма какво да виниш и полицията че оказвала натиск на народа преди изборите и затова нямало кой да пази границата. Границата се пази от гранична полиция! Те не ходеха да ловят купувачите на гласове а ГДБОП. скоро и за теб ще дойдат.
2.
Да бе
27.07.2021 19:21:37
0
12
Той потокът не е спирал. Но сега го осветлиха и хванаха няколко ОПГ
1.
пенсионер
27.07.2021 17:53:46
4
12
Докато областните управители на Бургас и Хасково се молеха за пари да вдигнат срутените от година участъци от оградата на БТГ В същовреме Борисов в качествмо на премиер хвърляше пачки от прозореца на джипката Предизборно .
Днес зада разсеят съмненията върли матросовци на Боико от ГЕРБсе юрнали да проверяват центровете за мигранти в Любимец и Харманлли.Защо са под необходимия капацитет .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България в топ 3 по скъп живот: Цените хвърчат, но заплатите пълзят България в топ 3 по скъп живот: Цените хвърчат, но заплатите пълзят КНСБ смята 1438 евро за минимум, повечето работещи остават под линията Извънредно! Мистериозно почина 21-годишният Николай М. Извънредно! Мистериозно почина 21-годишният Николай М.  Намериха го мъртъв в комплекс „Анжелика“ в Свети Влас Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал Той е третият държавен глава в третото българско царство, който се отказва да е държавен глава, поясни президент 2012-2017 г. Надежда Йорданова: „Възраждане“ се сдоби с нов имот след промените в Изборния кодекс Надежда Йорданова: „Възраждане“ се сдоби с нов имот след промените в Изборния кодекс Тя не посмя да говори за санитарен кордон и срещу президент (2017-2026), но вижда в появата му опасност за България  Внимание, спецакция: В следващите дни по пътищата ще почернее от полиция! Внимание, спецакция: В следващите дни по пътищата ще почернее от полиция! Започват засилени проверки в цялата страна след поредицата от тежки катастрофи с жертви Българите държат 107 млрд. лв. на депозит, но какво може да се купи с тези пари Българите държат 107 млрд. лв. на депозит, но какво може да се купи с тези пари С натрупаните спестявания може да се подмени почти целият автопарк у нас или да се купят стотици хиляди апартаменти Руснак вдигна скандал в Бургас заради ресто в евро, искал да му върнат в лева Руснак вдигна скандал в Бургас заради ресто в евро, искал да му върнат в лева Оставащите дни, в които може да се плаща в двете валути, явно предизвикват напрежение в търговските обекти От 1 февруари плащанията в България са само в евро От 1 февруари плащанията в България са само в евро КЗП засилва контрола върху цените, рестото и двойното обозначаване до август Общинският съвет в Камено прие ключови решения за култура, социални дейности и здравеопазване Общинският съвет в Камено прие ключови решения за култура, социални дейности и здравеопазване Одобрени са субсидиите за читалища и сдружения, средства за поликлиниката и подкрепа за деца и семейства през 2026 г. На един работещ са му нужни 799 евро, за да се издържа. За тричленно семейство - 1438 евро На един работещ са му нужни 799 евро, за да се издържа. За тричленно семейство - 1438 евро КНСБ отчита, че над половината от заетите се осигуряват на доход под необходимия за издръжка
Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници Германия дискутира бойкот на Световното първенство по футбол в САЩ заради външната политика на Вашингтон Германия дискутира бойкот на Световното първенство по футбол в САЩ заради външната политика на Вашингтон Политическото напрежение и въпросите за сигурността предизвикват сериозен дебат относно участието на европейски отбори в Мондиал 2026   Самолетна катастрофа в Колумбия отне живота на 15 души при полет от Кукута до Окана Самолетна катастрофа в Колумбия отне живота на 15 души при полет от Кукута до Окана Сред жертвите е и колумбийският конгресмен Диогенес Кинтеро, не са открити оцелели след трагедията   Лукойл се разделя с чуждестранните си активи след споразумение с американската Carlyle Лукойл се разделя с чуждестранните си активи след споразумение с американската Carlyle Руската петролна компания продава международния си бизнес, но запазва активите си в Казахстан Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Съд в Париж осъди Жоел Герио на четири години затвор след дело с широк обществен отзвук във Франция
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня Той:
- В джоба ти намерих патрони и бележка на арабски.
Тя:
- Идиот, това са анални свещички и рецепта от доктора.
Виц на деня Виц на деня Докторе, не мога да издържам повече на тази диета! По време на с*кс отхапах на мъжа ми ухото!
- Бели кахъри, не повече от 40 калории.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При младите самоубийството е зов за помощ, а при старите - само молба за смърт
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори