Вашингтон отпуска 100 млн. долара за афганистанските бежанци и мигранти
Очаква се американските войски да приключат изтеглянето си от Афганистан в края на август
Американският президент Джо Байдън увери в телефонен разговор афганистанския си колега Ашраф Гани, че САЩ ще продължат да подпомагат страната му, включително с помощ за развитие и хуманитарна помощ, предаде Ройтерс.
Вашингтон обяви, че отпуска около 100 милиона долара за спешните нужди на афганистанските бежанци и мигранти във връзка със ситуацията в Афганистан. Целта е да се отговори на спешните и непредвидени нужди на афганистанските бежанци и мигранти, в това число преводачите и други помощници на американската армия, които биха искали да се възползват от създадената от САЩ специална визова програма, посочи в комюнике Белият дом, цитиран от Франс прес.
Байдън разреши за същата цел да се предоставят още 200 млн. долара под формата на услуги и продукти от запасите на американски правителствени служби.
Очаква се американските войски да приключат изтеглянето си от Афганистан в края на август. В същото време талибаните извършват масирано настъпление, което поражда опасения за хуманитарна криза.
ООН наскоро предупреди, че половината от около 39-милионното население на Афганистан се нуждае от помощ и призова международната общност да продължи да оказва финансова подкрепа на страната.
Съкрушителен удар в Джирото
Крисия с коментар след триумфа на Дара на "Евровизия"
Домашна пица за начинаещи - лесна стъпка по стъпка рецепта
Зловеща находка на брега на Струма - изплува женски труп
Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос"
Дара с изненадващ ход след "Евровизия"
Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия
Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога
Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“
Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти
Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините
Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент
