Google започва да показва защо виждаме конкретни резултати в търсачката им
Целта е потребителите да разберат дали информацията е подходяща за тях
Американският интернет гигант Google ще показва на потребителите на своята търсачка повече информация защо им се показват конкретни резултати, разкри компанията, цитирана от Ройтерс.
Тя твърди, че ще може да се кликва на поле за показване на подробности за това как резултатите съвпадат с конкретното търсене, така че да се решава по-добре дали информацията е подходяща.
Google прави промени, така че да даде на потребителите повече контекст за резултатите, които предлага нейната търсачка.
По-рано тази година компанията въведе панели, в които да посочва на потребителите източниците на информация, които виждат. Освен това започна да предупреждава потребителите кога една тема се развива бързо, а резултатите от търсенето могат да не са напълно актуални.
Действията на Google са свързани с нарастващите критики към технологичните гиганти ще помагат за разпространението на заблуждаваща или невярна информация. Подобни критики бяха отправени особено към Facebook, която продължава да се бори с тези проблеми. Спорът достигна кулминацията си около предходните президентски избори в Съединените щати, когато за държавен глава беше избран Доналд Тръмп, но имаше съмнения за силна руска кампания за намеса в социалната мрежа.
Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница
Капан за пешеходци в Бургас: Опасна отворена шахта дебне до Билла "Трапезица"
Диетолог посочи храните, които най-често отключват киселини
Нидерландия официално обяви недостиг на вода
Проверки в Гърция изпразниха магазините у нас: Шофьори масово сменят пожарогасителите
16/07/2026, Четвъртък 16:30
0
Усетихте ли земетресението в Бургаско?
Какво казват чуждестранните туристи за българското Черноморие през 2026 година
Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче
16/07/2026, Четвъртък 16:00
0
Сливенски джигит стана за смях в Румъния: Ченгета му развиха номерата, той им скача на бой (ВИДЕО)
Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г.
Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС
Край на чакането за Дюлинския проход: Асфалтирането започва до 15 август
От липсваща услуга до собствен стартъп: Четирима бургаски ученици създават умни шкафчета
