Бургаският състезател Кристиян Манев е седми на световно по кайтсърфинг!
Постигнатият резултат е едно отлично начало по пътя му към олимпийска квота за Париж 2024
Състезател на яхтклуб „Черноморец Бургас” постигна едно от най-добрите класирания на български ветроходец на Световно първенство! Това е младата ни надежда в кайтсърфинга Кристиян Манев, който се пребори преди дни за престижното седмо място. Постигнатият резултат е едно отлично начало по пътя му към олимпийска квота за Париж 2024.
FORMULA KITE INDIVIDUAL WORLD CHAMPIONSHIPS U19 се проведе в Джицерия, Италия, на 12 - 18 юли 2021 г. На световния форум участваха националните отбори на Италия, Франция, САЩ, Испания, Германия, Полша, Чехия, Швейцария, Израел, Великобритания, Русия, Холандия и др. Нивото на всички участници беше много високо.
Кристиан Манев с изключително добра тактика и прецизност успя в медал сериите да финишира трети в една от финалните гонки. Единствено малшансът (оплитане на крилата с друг състезател на старта в една от гонките) му попречи да се класира в Топ 5 на света. Така състезателят на яхтклуб „Черноморец Бургас” затвърди заявката на България за медали в този спорт в близкото бъдеще.
„Горд съм с отличното представяне на Кристиян на Световното младежко първенство! Бургас е гостоприемен и много удобен за ветроходни спортове. Надявам се някой ден да видим Кристиян и други наши състезатели да печелят международни медали на наша територия. Бургас има всичко необходимо за провеждане на европейско или световното първенство по кайтсърфинг!“, коментира кметът Димитър Николов.
Арсен трови водата в хасковоско село
Секретни спецчасти под обстрел: Приятелски огън покоси чуждестранни бойци край Харков
ПП-ДБ са пред сцепване - едва се издържат, твърди Първан Симеонов
Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна
Опозицията в БСП с първи думи преди заседанието
Слави Василев не се вижда като министър, щял да бъде по-полезен в парламента
Бивш спортен министър пак стана баща, на 59 години
Млада жена загина при сблъсък на микробус и електрическа тротинетка в Пловдив
Стъпка назад: Гърция „реабилитира“ кемперите
Германия разполага военни кораби в Средиземно море
Раздават 100 000 жилища в Истанбул с жребий
