Скъпите самолетни билети спирали руснаците за българското Черноморие
За същите пари в Турция ще имате много по-добра почивка, съветва руска агенция
Въпреки възобновяването на полетите с България и увеличаването на броя им от 24 юли, дестинацията не е много популяна сред руските туристи поради високите цени на билетите. Това заяви изпълнителният директор на Асоциацията на туроператорите на Русия (АТОР) Мая Ломидзе пред руската агенция Интерфакс.
„Поради ограничения на обема на транспорта (включително липсата на чартърни полети), България се превърна в скъпа ваканционна дестинация и към нея няма голям интерес от страна на туристите. Цената на тур за двама до България в хотел с 1 звезда, включително полет, но без закуска и трансфер, започва от 86 хиляди рубли на седмица. Със закуски цените започват от 100 хиляди“, каза тя.
Както отбеляза Ломидзе, пътуването до България с прекачване ще струва малко по-малко, но времето за полета, ще се увеличи. Независимо от това, комфортният престой в България при сегашните условия все още ще струва не по-малко от 125 хиляди рубли. За същите пари можете да прекарате почивка в Турция с подобрени условия и директен чартърен полет.
Според АТОР увеличението на трафика винаги е добро за дестинацията, но за България тази година се е случило твърде късно, тъй като летният сезон в страната приключва към средата на септември.
От 24 юли броят на полетите до България бяха увеличени с 22 на седмица. В резултат на това ще бъдат извършвани над 30 редовни полета до курортите и градовете на страната.
Според изискванията на Министерството на здравеопазването на България от 8 юли всички руски туристи (включително ваксинираните) трябва да представят сертификат с отрицателен резултат от PCR тест, направен не по-рано от 72 часа преди пристигането, припомня Интерфакс. Изключение правят децата под 12-годишна възраст. Ако руски гражданин пристигне в България без PCR тест, той ще бъде поставен под карантина за десет дни.
Мелник отново се превърна в столица на виното с фестивала „Златен грозд“
Юношите ни си прибраха златото от Европейското по спортна стрелба
Днес Боян Петров трябваше да навърши 53 години
Водата в Сливен продължава да е мръсна и негодна за пиене
Протокал или грейпфрут - кой е по-добрият плод за силен имунитет
Руски удар порази приют за кучета, 13 са загинали
Всяко домакинство изхвърля годишно храна за 300 евро
Пентагонът прекъсва връзките си с Харвард
Нидал Алгафари: Би било правилно Йотова да избере жена за служебен премиер
САЩ и Украйна са обсъдили край на войната през март
"Непланирана военна дейност" затвори полското въздушно пространство
Тръмп заплаши с 25% мита търговските партньори на Иран

или ги раздават ей така,без пари...за Бог да прости....?????
Ми стойте си дома и не ходете никъде,никой не ви кара насила,ма да ми ревете ,че самолетните билети били скъпи е несериозно......
Колко пари ще внесете в Хазната от престоя на тоя руснак? Пет лева?