Село Баня отбеляза своя празник
Кметът на Несебър Николай Димитров поздрави присъстващите и каза, че и занапред Общината ще работи по приоритетни за Баня проекти, съобразени с нуждите на населеното място
На 20 юли – Илинден, село Баня отбеляза своя празник. Денят започна със света литургия, отслужена в местната църква, носеща името на св. Пророк Илия.
Гости на празника на село Баня бяха кметът на община Несебър Николай Димитров, кметовете на съставни селища Гюльовца, Раковсково, Паницово, Оризаре и др.
Тържеството на площада започна с поздравителни думи от кмета на селото Емил Огледалов. Своите приветствия към жителите и гостите на Баня поднесе и кметът на общината Николай Димитров, който поздрави присъстващите и им пожела веселие и добро настроение в празничната вечер. Той не пропусна да засвидетелства своето уважение към жителите на Баня за тяхната непоколебимост в отстояването на позициите им за развитието на селото. Кметът подчерта, че и занапред Община Несебър ще работи по приоритетни за Баня проекти, съобразени с нуждите на населеното място. На финала на словото си, Николай Димитров поздрави с празника и всички именици.
Празничната програма включваше популярни фолклорни ритми от различни краища на България, а ефектна заря постави край на тържествената вечер.
Николай Димитров-Хичо с голям жест към бургазлия
Европа пред невиждана транспортна криза
Рецепта за бързи палачинки
Оперират спешно световна легенда
Грандиозни глоби се задават в Реал Мадрид
Колоездачи в болница преди Джирото
Кои зодии са най-честни
07/05/2026, Четвъртък 20:00
0
МОК с категорично решение за Беларус
Рецепта за класически пържени картофи - стават перфектни
07/05/2026, Четвъртък 19:20
0
Александър Николов с невероятни показатели за кампанията в Италия
07/05/2026, Четвъртък 19:00
0
Мъж застреля две жени и се самоуби
Футболна бомба: Асове на Реал се сбиха, единият е в болница
