Туроператори настояват туризмът да е приоритет в следващия кабинет
От бизнеса настояват новият ресорен министър на сектора да е професионалист, който познава бранша и неговите проблеми в детайли
Туризмът да се превърне в приоритетен отрасъл за новото правителство, призовават от Обединение „Бъдеще за туризма” (ОБТ). От бизнеса настояват новият ресорен министър на сектора да е професионалист, който познава бранша и неговите проблеми в детайли, готов е да взема смели и нетрадиционни решения и да отстоява прилагането им.
Според тях наложителните мерки за излизане от кризата на индустрията са изготвяне на стратегия – дългосрочна и краткосрочна, за развитие на туризма, стабилизиране на туроператорския бранш чрез учредяване и внедряване на Гаранционен фонд, създаване на контролно звено за овладяване на сивия сектор, като предпоставка за справедлива бизнес среда. Както и приемане на адекватни мерки за оцеляване, подпомагане и компенсации за бранша.
Като изработване и предлагане на кредитен продукт без обезпечение и на преференциални лихвени нива, който да осигури ликвидни средства на фирмите; преструктуриране на задълженията към банки; цялостна програма за подпомагане на заетостта в сектора, която предполага удължаване на действието на мярката 60/40 поне 2 години и превръщането и в 80/20.
Работодателите в сектора се надяват на успешен диалог с екипа на бъдещия министър на туризма за разработване, приемане и изпълнение на тези приоритети.
Нешка Робева разкри как Ванга я спряла да напусне България
20 000 души на ръба на водна криза: Помпена станция край Лом е пред разруха, губят 77% от водата
30/08/2026, Неделя 17:31
1
Как глупостта превзе британските университети
Исландия затвори вратата към ЕС: 52,5% казаха „не“ на нови преговори
Трагедия край Кипър: Ферибот се преобърна, 7 загинали и 24 са в неизвестност ВИДЕО
Тръмп втвърди тона към Канада: Време е да им дадем урок
На 88 Антъни Хопкинс сбъдна първата си мечта
Колко пари трябват на млад човек, за да живее нормално? Тези хора посочиха от 1000 до 5000 евро
Къде сбъркахме? Трима младежи застинаха в неестествени пози на пейка
Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО
ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид
Първан Симеонов: Голяма част от кметовете на Пеевски ще се преориентират към ПБ
