×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Десет от заразените моряци с COVID-19 без симптоми


Десет от заразените моряци с COVID-19 без симптоми
Заразените с COVID-19 членове на екипажа на товарния кораб, акостирал на пристанището в Бургас, нямат симптоми, каза директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Георги Паздеров
21 Юли 2021, Сряда, 07:30 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Членовете на екипажа са нямали никакъв контакт със служители на пристанището, уверява директорът на КРС Порт Бургас Янчо Даскалов

Десет от заразените с COVID-19 членове на екипажа на товарния кораб, акостирал на пристанище Бургас, са без симптоми до този момент. 

„12 души са с положителни PCR тестове, един е хоспитализиран. За съжаление на 19 юли той почина. Приет е в болница още един член на екипажа. Той е проявил симптоми. Няма нови хоспитализирани“, каза пред Нова телевизия директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Георги Паздеров.

„Корабът е отплавал от Обединените арабски емирства на 27 юни. Направени са PCR тестове на всички от екипажът. Те са отрицателни. Едва тогава ги качват на борда, но първите симптоми 52-годишният филипинец, който загина, ги е проявил още на 9 юли“, добави той.

Извънредно! 60% от екипажа на товарен кораб в Бургас са с Делта COVID, един почина

„На 7-8 юли те пресичат Суецкия канал. Пилот от Египет се качва на борда, за да ги преведе оттам, но е много малко времето до проявяването на първите симптоми при 52-годишния моряк“, уточни д-р Паздеров. 

Няма опасност от заразяване на служители на пристанището, каза шефът на КРС Порт Бургас Янчо Даскалов

„Още на рейда е имало човек със симптоми. Бяхме уведомени. Взеха се проби на всички от екипажа“, каза пък директорът на КРС Порт Бургас Янчо Даскалов.

Бившият здравен министър след взрива на Ковид на кораб в Бургас: Хора, ваксинирайте се!
 

„Никакъв досег не е имало със служители на пристанището. Това е насипен товар, при който не се изисква посещение на наши работници на самия кораб“, обясни той.

„Състоянието на втория моряк, който е бил приет в бургаската болница, е стабилно, въпреки че е с двустранна пневмония. Не е в тежко състояние“, каза пък д-р Паздеров пред БНТ. 

"Предстои да бъде уточнено дали моряците са заразени са с делта варианта на коронавируса. Още на 14 юли са изпратени пробите в Националния център по заразни и паразитни болести за секвениране. Може би до седмица ще имаме резултат. Осем души от екипажа са с отрицателни резултати от PCR тестовете", добави той.

Екипажът остава под карантина, докато е на българска земя. Днес ще стане ясно дали корабът ще отплава. 


В категории: Бургас , COVID-19


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
17
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Щерката на Доган си търси гадже в Тиндър Щерката на Доган си търси гадже в Тиндър 30/08/2026, Неделя 19:00 0
Михаил ДИМИТРОВ Салма Хайек стана баба Салма Хайек стана баба 30/08/2026, Неделя 18:31 1
Михаил ДИМИТРОВ Как глупостта превзе британските университети Как глупостта превзе британските университети 30/08/2026, Неделя 17:00 4
17
Коментара по темата
17.
до 16
21.07.2021 19:31:04
0
1
Аз пък преболедувах. И няма да си сложа ваксина. И няма да рева да ни затварят. Ай кажете най-накрая нещо, дето не сте го научили от телевизора, бе мамка му.
16.
От 9 до 15
21.07.2021 16:06:24
0
0
Кихавицата ковид я виждам какво прави с хора над 50, особено над 60 годишни. И хората тук във форума да са под тази възраст, имат роднини, познати, приятели на такава възраст. Ако те се заразят, рискът от усложнения изобщо не е малък и от там насетне от гордите вопли ,,няма да се ваксинирам", стигаме до ,,ВЕДНАГА ЗАТВАРЯЙ ДЪРЖАВАТА, НЯМА МЕСТА ДО БОЛНИЦИТЕ". Виждал съм го това вече много пъти. Като мечката потропа на вратата, тогава българинът се усеща, иначе все си мисли, че ще му се размине.

Аз лично съм против да се затваря държавата, поставих си ваксина, останалите да се спасяват, ама знам, че гордите конспиратори ще бъдат с две ръце за затваряне на държавата, когато тръгне пак вируса.
15.
До 9
21.07.2021 14:44:27
0
2
По себе си ли съдиш?
Колко от хипохондриците са решили, че този пък за кихавица няма да посетят личния си лекар и да му изискат чрез заплахи, направления за всички възможни изследвания и преглед при специалист?
А наясно ли си каква част от данъкоплатеца не стъпва при лекар и не се надява на чудодейният илач предписан му от същият гугъл специалист с диплома? Наясно ли си каква част от данъкоплатеца изобщо няма личен лекар, защото не му е необходим? Ваксаните сте защитени, приемете го и спрете да мрънкате, че нормалните хора, кихат, кашлят, настиват, разболяват се и имат нужда от лекар, различат от ковиидот!
14.
От 9 до 10
21.07.2021 12:41:36
3
2
Великобритания и Израел имат много малко приети в болница, благодарение на ваксините. С ваксини пак може да има проблем, но без ваксини в България със сигурност ще затваряме.

Есента съм сигурен, че пишещите тук смелчаци ще са първите хленчьовци за затваряне, защото еди си кой техен познат се заразил и нямало места по болниците.
13.
До 10
21.07.2021 12:14:10
3
1
Няма смисъл да се обяснява на такива тъпири,те все ще си повтарят това,което им казват по ТВ(нищо,че едно с едно не се връзва).
12.
Продължават
21.07.2021 11:52:20
2
5
безумните приказки от "Хиляда и една нощ" за митични "болести" без симптоми. Липсата на симптом е главен симптом! Само в 1984!
11.
Хохохоооохоо
21.07.2021 11:39:20
2
2
Ваксина срещу биологично оръжие създадено в лабораторията нещо не се връзва в природата вируси няма самите ваксини са направени да заразяват умишлено до 2030година докато светът премине и се раздели на две МНОГО внимавайте това събитие се нарича жътва Господарят си събира посятото Каквото Посееш Това Жънеш всички змийски фамилии в момента са впрегнати в жътвата филипинци......змийски народ Луцифер е тук той е собственик на Земята от преврата но ще мести куантома и си взима Неговите души за да е Бог Вампири светът е това кръвожадни и алчни за адренохорм Защо не търсите Истината Обичайте Живота
10.
до 8
21.07.2021 11:36:35
4
4
А файда да виждаш от тези ваксини една година? Една година боцкане и ефект нулев. Пандемия та дрънка. Маски, каски, тестове, чипове.. пардон сертификати, забрани и кво? Де ви е да питам файдата от туй че бодат стадото? Освен че някои си пълнят касичките и си свиркат, стадото държи от трите най-дългото и няма изгледи да го пусне скоро.
9.
От 6 до 7
21.07.2021 11:34:40
3
2
Имам предвид, че като някой отричащ ваксините се зарази, започва друга да я пее, особено ако човекът е в рискова група.

Тогава започва хленчене и ревове за затваряне, че липсвали места по болниците, че трябвало незабавно мерки да има и т.н.

А за ваксините и преди писах, който иска да се увери в безопасността им, да не ме слуша мен. Да отиде в една частна застрахователна компания, да поиска застраховка за определен период напред и ако не му вдигнат вноската, поради това, че очаква да бъде ваксиниран, значи ваксините са си оценени като безопасни.
8.
До 6
21.07.2021 10:34:02
4
4
Е колко да са експериментални,като вече 1 година са в употреба.Нищо им няма на ваксините,само плашите хората...
7.
До 6
21.07.2021 10:02:00
4
6
Дали ще се боцнем с експерименталните ваксини или не решат ли пак ще ни затворят!
6.
До 5
21.07.2021 09:55:37
6
4
Страшно не знам дали ще стане, ама най-големите опозиционери на ваксините после ще реват за затваряне, в това съм сигурен.
5.
Епизод следващ
21.07.2021 09:52:14
5
9
На ковид цирка.Тука от около 15 дена дежурните папагали(Шиле,Кунчо,Витанов) се появяват по 5 пъти на ден да реват колко страшно ще стане,ако не се набоцкаме:)
4.
янчо
21.07.2021 08:47:14
0
7
На няколко места пишете в статията КРС. Всъшност е КРЗ- КОРАБО-РЕМОНТЕН ЗАВОД, който вече го няма и кея се използва като пристанище за товари....
3.
.
21.07.2021 08:36:24
0
6
Абе то не се знае много кои са изчаткалите всъщност
2.
Мускул вместо мозък
21.07.2021 07:53:15
10
8
До 1 - или някои си е направили PCR за да отбият номера и да вземат документа, като в някои бургашки лаборатории, които ти издават сертификат без да ти бъркат в носа. А иначе да, "пневмонити", кемтрейлс, извънземни, масони, плоскоземци - знаем им репертоара на изчаткалите.
1.
КороноТъпак
21.07.2021 07:47:41
3
12
Бог да го прости починалият. ТОЗИ СЛУЧАЙ Е ПОКАЗАТЕЛЕН ЗА ПАНДЕМИЯТА ! : Всички са се качили с отрицателни PCR-и а са пристигнали положителни !!! КО КАЗА ? НАЛИ СА ВЪВ ВОДАТА, ИЗОЛИРАНИ ! Контакти с никой са нямали. Т.е. изводите са : или 1) Толкова са надежни тестовете а освен 40 год PCR-и други учЕните за две години така и не могат да измислят. Или 2) са се заразили от .... ВЪЗДУХА. Га че са ги напръскали с пневмонитите (т.нар. следи от вируса) които и се откриват че имаш в тялото си.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Тъжен ден за Бургас: Отиде си поетът-сатирик Митко Генов Тъжен ден за Бургас: Отиде си поетът-сатирик Митко Генов Литературата ни опустява, коментира колегата му от Поморие Тома Троев Черно море блокира търговията с жито: Пшеницата удари тригодишен връх Черно море блокира търговията с жито: Пшеницата удари тригодишен връх Новоросийск губи корабни линии, десетки съдове чакат край Дунав, а азиатските купувачи вече пренареждат доставките си Мерцедесът на Карамански изчезна: Колекционери издирват рядък Koenig от мутренските години, готови са да платят много пари Мерцедесът на Карамански изчезна: Колекционери издирват рядък Koenig от мутренските години, готови са да платят много пари Сребристият C140 от клипа „Напред-назад“ е една от най-екзотичните коли, движили се по българските пътища през 90-те Стискате зъби насън? Челюстта издава проблема, преди да го осъзнаете Стискате зъби насън? Челюстта издава проблема, преди да го осъзнаете Бруксизмът износва емайла, натоварва дъвкателните мускули и често върви със сутрешно главоболие и нарушен сън Лятото отказва да си тръгне: Септември идва с жега до 36 градуса Лятото отказва да си тръгне: Септември идва с жега до 36 градуса НИМХ очаква температури над нормата и по-малко валежи, а Черноморието ще запази летния си ритъм Изпращаме ли най-скъпия сезон по морето? Цените нагоре, приходите на хотелиерите и ресторантьори надолу Изпращаме ли най-скъпия сезон по морето? Цените нагоре, приходите на хотелиерите и ресторантьори надолу БХРА отчита до 25% по-малък паричен поток, докато туристите все по-често режат почивката до уикенд Валентин Люцканов покори морето край Приморско и грабна Купа „Генчо Павлов“ Валентин Люцканов покори морето край Приморско и грабна Купа „Генчо Павлов“ Второто място зае Веселин Томов от КМС „Ватус-Про“, а Николай Танев завърши трети, но взе приза за най-голяма риба с морски кефал от 1675 грама Екотаксите падат четири пъти, рециклаторите предупреждават: България рискува сметка до 600 млн. евро Екотаксите падат четири пъти, рециклаторите предупреждават: България рискува сметка до 600 млн. евро МОСВ защитава новите размери като разходно ориентирани и близки до европейските нива, БАР предупреждава за финансов удар върху системата за електронни отпадъци Сигнал до Флагман.БГ: Безобразията пред блок 48 в „Меден рудник“ нямат край Сигнал до Флагман.БГ: Безобразията пред блок 48 в „Меден рудник“ нямат край Наш читател твърди, че „Ситроен“ стеснява улицата и създава проблем за преминаването на автомобили със специален режим Манията „Стоян Колев“ вече ражда подражатели: Стреляха по деца от Мерцедес в София Манията „Стоян Колев“ вече ражда подражатели: Стреляха по деца от Мерцедес в София След еърсофт пушката от люка на АМ „Тракия“ безумието вече стигна по-далеч - трима младежи превърнали случайни минувачи в живи мишени, а сред улучените имало и невръстни деца
Лятото отказва да си тръгне: Септември идва с жега до 36 градуса Лятото отказва да си тръгне: Септември идва с жега до 36 градуса НИМХ очаква температури над нормата и по-малко валежи, а Черноморието ще запази летния си ритъм Братът на Анджелина Джоли разкри, че е гей след анулиран брак от едва 15 дни Братът на Анджелина Джоли разкри, че е гей след анулиран брак от едва 15 дни 53-годишният Джеймс Хейвън проговори за сексуалността си, а реакцията на баща му Джон Войт го оставила без думи Административната ножица вече реже: Властта пренарежда водите, еврофондовете и здравния контрол Административната ножица вече реже: Властта пренарежда водите, еврофондовете и здравния контрол Пет щата падат в одитната агенция, контролът на басейновите дирекции отива към РИОСВ, а слуховете за нови съкращения засега изпреварват официалните решения Как глупостта превзе британските университети Как глупостта превзе британските университети Кеймбридж попадна в центъра на скандал за академични стандарти, докато университети предлагат магии, Бийтълс, е-спортове и деколонизация с LEGO - критиците питат докъде стига науката и откъде започва идеологията Исландия затвори вратата към ЕС: 52,5% казаха „не“ на нови преговори Исландия затвори вратата към ЕС: 52,5% казаха „не“ на нови преговори Рейкявик гласува за сближаване с Брюксел, но провинцията обърна резултата - риболовът, суверенитетът и националната валута натежаха във вота Трагедия край Кипър: Ферибот се преобърна, 7 загинали и 24 са в неизвестност ВИДЕО Трагедия край Кипър: Ферибот се преобърна, 7 загинали и 24 са в неизвестност ВИДЕО Катамаранът потънал минути след отплаването си от Кирения към Турция, 237 души вече са спасени Тръмп втвърди тона към Канада: Време е да им дадем урок Тръмп втвърди тона към Канада: Време е да им дадем урок След 50-процентните американски мита и ответния удар на Отава търговският спор прерасна в открита политическа конфронтация На 88 Антъни Хопкинс сбъдна първата си мечта На 88 Антъни Хопкинс сбъдна първата си мечта Легендарният актьор събира в Life Is a Dream 12 композиции, писани повече от шест десетилетия, а зад пулта застава световноизвестният диригент Густаво Дудамел ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид 34-годишният испанец е свободен агент от 1 юли, след като приключи 13-годишният му престой в първия отбор на Реал Мадрид ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона 62-годишният Валверде остана без отбор след края на миналия сезон, когато приключи третият му период начело на Атлетик Билбао
Бойко Борисов Бойко Борисов ГЕРБ не е олимпийска организация, ще участваме там, където ще станем първи Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори