Нападнаха с нож президента на Мали, опитаха да го убият
Нападението се случило след молитва в джамия
Двама души са се опитали да убият с нож временния президент на Мали полковник Асими Гоита по време на мюсюлмански ритуал за празника Курбан байрам в Голямата джамия в столицата Бамако тази сутрин.
Нападението е било извършено след молитвата, когато имамът се насочил към изхода на джамията за ритуално заколване на животно.
Гоита бил изведен и не е пострадал.
Атаката е квалифицирана като опит за убийство на президента. Води се разследване и вече е установено, че поне един човек се е опитал да извърши нападение с нож в джамията.
Президентът е жив и здрав. Присъствалият на молитвата министър по религиозните въпроси Мамаду Коне разказа, че мъж се е опитал да убие временния президент с нож, но е бил спрян.
Нападателят, младеж, се опитал да намушка Гоита в гърба. При атаката е пострадал друг човек, каза управителят на джамията, без да даде подробности.
Полковник Гоита и новото правителство, назначено от хунтата, увериха, че след изборите, предвидени за 27 февруари 2022 г., ще спазят ангажимента си и ще предадат властта на цивилните.
Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара
Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали
Почина Мари Тере от Новите съседи
Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия
Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете
Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА
„Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение
Изборът на Моджтаба Хаменей е сигнал, че режимът в Иран ще втвърди позициите си
Новата формула за сметките за парно вече чака отзиви
ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас
От сряда започва застудяване, ще вали дъжд и сняг
Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"?
