Второ уволнение в АПИ само за ден
Виолета Комитова е уволнила и члена на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" /УС на АПИ/ Ивайло Денчев
Служебният министър на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова е уволнила и члена на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" /УС на АПИ/ Ивайло Денчев, посочва БТА.
По-рано от ведомството съобщиха, че на 19 юли е уволнен и председателят на УС на АПИ Апостол Минчев.
Мотивът за уволнението на двамата е своеволното спиране на всички строителни дейности на Агенцията, което се определя от министерството като саботиране на работата на ведомството.
Минчев е разпоредил писмено преустановяването на работата и изтеглянето на техниката от обектите за ремонти и реконструкция на републикански пътища до второ нареждане заради липса на финансиране. Същевременно министър Комитова коментира, че е бил открит документ за разплащане с фирмите и допусна, че става дума за разплащане с близки до уволненото ръководство на АПИ фирми.
Министър Комитова кани всички кметове и фирми, засегнати от писмото, подписано от Минчев, на среща в министерството в петък - 23 юли, от 11.00 ч.
Държавата погва тарикатите по пътищата
Перфектно сварени яйца: Кулинарни трикове за лесно белене
Трикратен шампион на НБА открит мъртъв в дома си, ще остане в спомените с думи за Джордан
Диана Русинова съобщи за зверска катастрофа, почина 15-годишно момче - шофьор на едната кола
Идват екстремни горещини
Какво се случва с тялото ви, ако всяка сутрин пиете по една ракия
Как да държите мухите далеч от дома си през лятото с няколко лесни стъпки
„Никаква милост към нарушителите“ и „драконовски мерки“: спешна среща при Радев заради войната на пътя
МВР награди пожарникарите, спасявали хора при трагедията на Челопешко шосе
Почина проф. Райко Райков – доайен на Националната художествена академия
Икономическа полиция проверява "ВиК" Кърджали
Ръководството на БДУ обсъди с народни представители ключови приоритети за развитието на висшето образование в региона
