Регионалният министър уволни шефа на АПИ
Мотивът е "проявеното от него своеволие да спре всички строителни дейности на Агенцията", уточняват от министерството
Регионалният министър Виолета Комитова уволни председателя на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) Апостол Минчев, съобщават от МРРБ. Мотивът е "проявеното от него своеволие да спре всички строителни дейности на Агенцията", уточняват от министерството.
Инж. Минчев е разпоредил писмено преустановяването на работата и изтеглянето на техниката до второ нареждане. По този начин досегашният шеф на АПИ си е позволил да води политика, която е в разрез с политиката на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Писмото за спиране на всички проекти, свързани с ремонти и реконструкция на републикански пътища на практика блокира дейността на фирмите. Министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Виолета Комитова кани всички кметове и фирми, засегнати от писмото, подписано от г-н Минчев, на среща в министерството в петък – 23 юли, от 11 ч.
Апостол Минчев бе назначен на 27 май от служебното правителство. Преди това той бе директор на ОПУ Шумен.
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук

Нещо като подводен камък се явява...
За такива неща трябва да има и разследване , с установяване на вина (ако има) и поемане на част или всички загуби и щети!
Иначе дисциплинарното уволнение е "ала-бала", първият съд ще го възстанови на работа, защото преди това той не е бил наказван или предупреждаван!
Кога ще има наказани за огромните кражби?
Уволнението не е наказание.
Един ром лежи за откраднат телефон за петдесет лева. В АПИ са откраднати милиарди и продължава да се краде. Масово поръчките се печелят или директно се възлагат на определени фирми които в повечето случай са с няколко служителя и няколко лаптопа и за всичко ползват подизпълнители на половин цена, които за да могат да издържат правят икономии от материалите и технологиите.