Регионалният министър уволни шефа на АПИ
Мотивът е "проявеното от него своеволие да спре всички строителни дейности на Агенцията", уточняват от министерството
Регионалният министър Виолета Комитова уволни председателя на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) Апостол Минчев, съобщават от МРРБ. Мотивът е "проявеното от него своеволие да спре всички строителни дейности на Агенцията", уточняват от министерството.
Инж. Минчев е разпоредил писмено преустановяването на работата и изтеглянето на техниката до второ нареждане. По този начин досегашният шеф на АПИ си е позволил да води политика, която е в разрез с политиката на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Писмото за спиране на всички проекти, свързани с ремонти и реконструкция на републикански пътища на практика блокира дейността на фирмите. Министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Виолета Комитова кани всички кметове и фирми, засегнати от писмото, подписано от г-н Минчев, на среща в министерството в петък – 23 юли, от 11 ч.
Апостол Минчев бе назначен на 27 май от служебното правителство. Преди това той бе директор на ОПУ Шумен.
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“

Нещо като подводен камък се явява...
За такива неща трябва да има и разследване , с установяване на вина (ако има) и поемане на част или всички загуби и щети!
Иначе дисциплинарното уволнение е "ала-бала", първият съд ще го възстанови на работа, защото преди това той не е бил наказван или предупреждаван!
Кога ще има наказани за огромните кражби?
Уволнението не е наказание.
Един ром лежи за откраднат телефон за петдесет лева. В АПИ са откраднати милиарди и продължава да се краде. Масово поръчките се печелят или директно се възлагат на определени фирми които в повечето случай са с няколко служителя и няколко лаптопа и за всичко ползват подизпълнители на половин цена, които за да могат да издържат правят икономии от материалите и технологиите.