Регионалният министър уволни шефа на АПИ
Мотивът е "проявеното от него своеволие да спре всички строителни дейности на Агенцията", уточняват от министерството
Регионалният министър Виолета Комитова уволни председателя на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) Апостол Минчев, съобщават от МРРБ. Мотивът е "проявеното от него своеволие да спре всички строителни дейности на Агенцията", уточняват от министерството.
Инж. Минчев е разпоредил писмено преустановяването на работата и изтеглянето на техниката до второ нареждане. По този начин досегашният шеф на АПИ си е позволил да води политика, която е в разрез с политиката на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Писмото за спиране на всички проекти, свързани с ремонти и реконструкция на републикански пътища на практика блокира дейността на фирмите. Министърът на регионалното развитие и благоустройството арх. Виолета Комитова кани всички кметове и фирми, засегнати от писмото, подписано от г-н Минчев, на среща в министерството в петък – 23 юли, от 11 ч.
Апостол Минчев бе назначен на 27 май от служебното правителство. Преди това той бе директор на ОПУ Шумен.
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система

Нещо като подводен камък се явява...
За такива неща трябва да има и разследване , с установяване на вина (ако има) и поемане на част или всички загуби и щети!
Иначе дисциплинарното уволнение е "ала-бала", първият съд ще го възстанови на работа, защото преди това той не е бил наказван или предупреждаван!
Кога ще има наказани за огромните кражби?
Уволнението не е наказание.
Един ром лежи за откраднат телефон за петдесет лева. В АПИ са откраднати милиарди и продължава да се краде. Масово поръчките се печелят или директно се възлагат на определени фирми които в повечето случай са с няколко служителя и няколко лаптопа и за всичко ползват подизпълнители на половин цена, които за да могат да издържат правят икономии от материалите и технологиите.