Готвачът на пико Джанго от ж. к. „Меден рудник“ се изправя пред съда, включвал и жени в наркокухнята си
Домашната нарколаборатория разполагала била оборудвана за производство на дрога и химични вещества
Тръгва делото срещу готвача на пико Росен Вълчев, познат в ж. к. „Меден рудник“ като Джанго. Той ще се изправи пред съда за две престъпления, а в списъка му има и още прояви. В ж. к. "Меден рудник" за него се говори, че осигурявал сериозно количество дрога и снабдявал дребните играчи в комплекса. В наркокухнята задължително включвал и жените си.
Вълчев е привлечен като обвиняем за това, че на 10 юни м. г. в Бургас, в обитавания от него апартамент в комплекса държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества –метамфетамин с общо нетно тегло 5,067 гр. на стойност 126,67 лв. /сто двадесет и шест лева и шестдесет и седем стотинки/ и 3,4 – метилендиоксиметамфетамин /MDMA/ с тегло 0,631 гр. на стойност 25,24 лв. /двадесет и пет лева и двадесет и четири стотинки/, определени съгласно Постановление № 23 на МС от 29,01.1998 г. за определяне на цени на наркотичните вещества за нуждите на съдопроизводството.
Джанго е обвиняем и за това, че на и на 2 юли м. г. в Бургас, в себе си, в условията на съвкупност с гореописаното престъпление и в условията на продължавано престъпление, без надлежно разрешително /лицензия/, държал прекурсори - материали и съоръжения, за производство на метамфетамин, които могат съвместно да участват в схема за синтетично получаване на дрогата по т.нар. метод на редукция на хидроксилната група от молекулата на ефедрин/псевдоефедрин, чрез нагряване в присъствието на йодоводородната киселина и фосфор. Прекурсорите и материалите са държани с цел производство на високорисково наркотично вещество „метамфетамин“ и неговото разпространение.
Флагман.бг писа за случая още тогава по информация от свой източник. Тогава съобщихме, че в района на централната ж.п. гара в Бургас, по време на обичайния патрул, служителите от бургаската жандармерия забелязали доста съмнителна двойка. Двамата носели сакове и се отправяли към автобусната спирка. Това били Джанго и приятелката му Александрина.
В този момент, около 21:10 униформените ги спрели за проверка. Оказало се, че в единия от саковете на Росен са намерени и иззети множество пособия, прекурсори и вещества за производство на наркотици - стъклена колба, фуния, стъклена чаша, горен стъклен огнеупорен капак със следи от изгаряне по него, две пластмасови бутилки със солна киселина, алуминиево фолио и др.
Последно през март т. г. маскирани полицаи отново разбиха нарколаборатория в жилището му, намиращо се блок 71 в комплекса. В този момент Джанго бил в компанията на друга известна фигура - 32-годишния Красимир Кралев - Краля и тяхната обща приятелка - 26-годишната Вероника С., известна като Венка. Тримата си спретвали поредната доза от метамфетамин, бъркали химичните вещества и подготвяли пратки за пазара на пико.
Униформените действали по сигнал, че 31-годишният Росен Вълчев снабдява с дрога по-малките риби в комплекса. При претърсването в имота са открити вещи и уреди, пригодени за производство на наркотично вещество в домашни условия. Намерени са и множество прекурсори и електронна везна.
63-годишен от Свети Влас подкара Пежо с 1,75 промила
Евровизия изпя лебедовата песен на Васил Терзиев
Развръзка по случая "Петрохан", две експертизи са готови
Три кражби по Южното Черноморие разкрити, откраднатото е върнато
ЦСКА срещу Монако и Салах в София!
ГЕРБ събира 700 делегати за кадрови промени, Борисов чертае курса за новия политически сезон
Жребият за Лига Европа! Левски посреща Милан в София
Близо 500 млади таланти от 6 държави превърнаха Несебър в международна сцена
Българите не обичат да плащат за филми и музика: Страната ни е последна в ЕС
Арестуваха екоактивистка при визитата на Радев в пострадалото от наводнение с. Струмяни
4-годишно момиченце блъснато в Карнобат, пострадаха и две деца при верижна катастрофа
Белгия пише директно в рекламите: "Алкохолът вреди на здравето", пивоварите отвърнаха с протест

Да не забрави преди месец и половина как ви доведоха колешката Венцислава с прангите от вътрешна.
Да не мислиш, че тя ще е последната?
2.Негара от Лазур
3.Дарин от Славейков
4.Баката от Чер.връх
Защо се очудвате не виждате ли града на какво се е превърнал пълен е с урунгели
Всички други ги изпя и ги натопи и остана само той.
Полицаите яко си затварят очите и са праят на дръж ми фуражката да си побъркам в аспуха.
И да им шибат жените като магарета.
Аз тоз Владо го знам поне от 2014 да продава и съм си взимал от него.Досега щом не са го вкарвали в арест или присъда смятай че се къса да пее който свари.
Много се кефим на имотчета чужди без пари или иевтинко да ги взимаме.
Трябваше да ми даде 15 дена предизвестие да си намеря нов готвач.
До всички заинтересовани набирам главен готвач, топла и студена кухня . Стартова заплата 2200лв