29 ще са градусите във Варна и Бургас днес
Има шанс за малко прохлада
Новата работна седмица започва с шанс за глътка прохлада. На 19 юли преди обяд над Западна България ще е предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, на места с гръмотевици, има условия и за градушки.
Метеоролозите от НИМХ предвиждат по-интензивни да са явленията на места в северозападните райони. Над източната половина от страната ще е предимно слънчево, в сутрешните часове с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток.
Максималните температури ще са в интервала между 30 и 35 градуса. За района на София прогнозата е за 29 градуса, за Пловдив – 35 градуса, за Благоевград и Сандански – 32-33 градуса. 29 ще са градусите във Варна и Бургас. Жълт код е обявен за областите Кюстендил, Перник, София-област, Монтана и Видин.
На места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени с гръмотевици, възможни са и градушки. В планините преди обяд ще е предимно слънчево, но след обяд над масивите от Западна България ще има валежи от дъжд, придружени с гръмотевици.
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР
Защо самолетите не режат Тихия океан по права линия? Картата ни подвежда
