×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Седем министри отговарят на въпроси на парламентарен контрол днес
  • Възрастен мъж се удави на плаж в Царево
  • Кристиано Роналдо се оттегля от националния отбор на Португалия след Мондиала
  • Съдът решава за постоянния арест за мъжа, обвинен за тежкия инцидент с джет в Ахелой
  • Легенди на българското кино и театър станаха част от градския пейзаж във Варна
  • България има готовност да наложи резерви на 21-ия пакет санкции срещу Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стефан Вълдобрев е женен за ученическата си любов, става баща и едва оцелява в тежка катастрофа


18 Юли 2021, Неделя, 17:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Певецът-композитор, който е и режисьор, рядко говори за този труден период

Стефан Вълдобрев, който е на турне с „Обичайните заподозрени” и представят новия албум „Жълт код”, е женен за ученическата си любов Яна, която е юрист. Двамата се срещат в Езиковата гимназия в Стара Загора и играят заедно в театралната трупа, от която се познават и с журналиста Венелин Петков, с когото и днес са близки приятели.

Стефан и Яна сключват брак през 1996г., а две години по-късно се ражда дъщеря им Мария. 1998 г. е преломна в живота им. Случва им се най-голямото щастие, ставайки родители, а през лятото трябва да преминат през сериозно изпитание. Стефан Вълдобрев претърпява тежка катастрофа, след която е обездвижен за дълго време. Певецът-композитор преодолява този период и се завръща към работата си променен.

„Направи ме по-смирен, дори суеверен. По-вглъбен и по-временен. Тогава дойде този момент, в който започнах да си казвам, че трябва да се правят само важните неща, само смислените, само тези, които ти носят радост”, казвал е Стефан Вълдобрев. Той прекарва месец в болницата в Бургас, а после и месец в Медицинска академия в София. Певецът-композитор, който е и режисьор, рядко говори за този труден период. Изтъквал е, че е преминал през доста премеждия, но те съвпаднали и с най-голямата радост – раждането на дъщеря му Мария. Тъкмо тогава Стефан Вълдобрев жъне и невероятни музикални успехи. Албумът му „Към” се превръща в безпрецедентен хит, оглавявайки всички национални чартове. В него са песните „Рай”, „Едно”, „Към”, „Да” и „Вълк” и буквално звучат отвсякъде, както „По-полека” от лятото на 2016 г. „Тези две неща някак си взаимно се смесиха и ти дава сила някак си да преминеш нататък”, казвал е талантливият артист за премеждията и радостите.

Преломен момент Стефан Вълдобрев има и в професионален план, когато известно време е на щат в театъра, но работата не му носи удовлетворение. Тогава участвал и в пиеси, които не били по вкуса му. В един момент взел решение да сложи край това и заминал за Прага, където в периода 2006-2007 г. специализира кино-режисура в Чешката филмова академия ФАМУ. Може би е имало и други вътрешни натрупвания, за да се реши на такава промяна, но отиването на работа, без да изпитва удоволствие и радост, била много важна причина. А за него това е изключително важно. Да бъде професионалист, че актьорът трябва да играе всеки път като за първи път, защото публиката е друга, тези уроци той помни от учителите си в НАТФИЗ Тодор Колев, който му е и кум, и проф. Крикор Азарян. „Бъдете като деца, учудвайте се”, казвали учителите.

Вероятно на тази отдаденост и искрено удовлетворение от работата си във всяка сфера, в която твори, Стефан Вълдобрев дължи забележителните си успехи. Той е актьор, композитор, музикант, певец, филмов режисьор. Винаги е учудвал с разнородната си дейност, креативност и професионализъм. И няма как да е иначе, имайки предвид, че е попивал отношението към работата и ценни уроци от Тодор Колев и проф. Крикор Азарян. Много от качествата си Стефан Вълдобрев взел от родителите си. За него казват, че честността и искреността му личат явно. И още стремежът към това да си достоен и да си свършиш добре работата си.

Стефан Вълдобрев измерва успеха с това, когато види, че хората пеят песните му. Звучи като клише, но е вярно, подчертавал е музикантът, който на 20 май празнува 51-вия си рожден ден. Иначе успехът е относително нещо. През годините толкова много негови песни са ставали хитове, толкова много негови роли са се харесвали, наградите му също трябва да се отбележат. И все пак хората да пеят песните му е най-важното мерило за него за успеха. А той има щастието да е от музикантите, пред чийто очи се сменят поколения публика, и пак да пеят песните му, дори по-ранните му хитове помнят, като емблематичната песен „Обичам те, мила”.

„Той е от типа лидери, които само с присъствието си и с позитивното си излъчване успяват да убедят хората да се чувстват добре. Не просто да правят нещо, а да се чувстват добре, правейки нещо. Можеш да говориш с него на много теми”, казвал е Венелин Петков за Стефан Вълдобрев и е допълвал, че неговата искреност се усеща. Журналистът, който дълго време бе сред най-известните лица на Би Ти Ви, познава началото на любовта на Стефан и съпругата му Яна. „Едновременно много сходни като черти от характера в някакво отношение и страшно различни”, казвал е той. Допълвали се взаимно, писа Уикенд.
 


В категории: Лайфстайл


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно 03/07/2026, Петък 18:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? С комбинация от носталгия, циркова акробатика и златна БГ музика, „СОЦ Парти по БДС“ превзема NAKED Beach в Бургас Димитър Николов представи бургаската "евро-визия" за 2027 (СНИМКИ) Димитър Николов представи бургаската "евро-визия" за 2027 (СНИМКИ) Вижте концепцията за домакинство на града за певческия конкурс №1 на Стария континент 1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026 1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026 Прогнозите на топ букмейкъра: Кои са фаворитите в предстоящите иберийски и трансатлантически дуели? Извънредно! Шкода изхвърча от бул. "Тодор Александров" в Бургас, парализира движението към центъра (ВИДЕО) Извънредно! Шкода изхвърча от бул. "Тодор Александров" в Бургас, парализира движението към центъра (ВИДЕО) Няма информация за пострадали ГДБОП арестува 10 при акцията във ВиК, сред тях директорът и зам.-директорът ГДБОП арестува 10 при акцията във ВиК, сред тях директорът и зам.-директорът Извършвани са фиктивни ремонти, твърдят разследващите  Браво, деца! Бургаски ученици показаха на възрастните как се сбъдват зелени мечти Браво, деца! Бургаски ученици показаха на възрастните как се сбъдват зелени мечти Възпитаниците на ОУ „Антон Страшимиров“ обединиха десетки семейства в екоакция с кауза, която ще остане в историята на училището ОДМВР-Бургас отличи двама полицаи за драматично спасяване на жена от удавяне на Моста ОДМВР-Бургас отличи двама полицаи за драматично спасяване на жена от удавяне на Моста Общо 212 служители бяха наградени от директора на силовото ведомство по повод професионалния празник Касиерка в политическа партия ужили наивници, източи им 1,5 млн. лева Касиерка в политическа партия ужили наивници, източи им 1,5 млн. лева Тя е привлечена като обвиняема за брутална измама, ужилила 25 души с космическата сума от над 807 хиляди евро Мащабна чистка в Слънчев бряг: Солени глоби за тротинетки по алеите и масови актове за некоректни цени в евро Мащабна чистка в Слънчев бряг: Солени глоби за тротинетки по алеите и масови актове за некоректни цени в евро Пътна и Икономическа полиция блокираха курорта в съвместна акция с НАП и КЗП, удариха фирмите за отдаване на рикши под наем БДУ разширява международната си академична мрежа с ново партньорство с Университета „Къркларели“ БДУ разширява международната си академична мрежа с ново партньорство с Университета „Къркларели“ По време на визитата ректорите на двете висши училища – проф. д-р Сотир Сотиров и проф. д-р Ренгин Ак – подписаха Меморандум за сътрудничество, с който поставиха основите на дългосрочно институционално партньорство в областта на образованието, науката и академичния обмен
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Въпреки щастливия и направо библейски край за детето, кошмарът за неговите родители тепърва започва, но този път на юридическия фронт Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Росалина Димитрова пред Флагман.бг: Не поставяйте целия бранш под общ знаменател заради няколко абсурдни менюта в социалните мрежи Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Най-висшият съд заличи присъдата от 12 години затвор за зловещото разчленяване без труп, BILD разкри шокиращи гафове на баварските следователи 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда Политици от 6 партии изпратиха остро писмо до министъра на културата заради епизод, в който любимата детска героиня носи шапка на зловещите тайни служби НКВД Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър От кралски медали до златни акции – лъснаха най-тайните клаузи от последната воля на филмовата легенда. 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода Наглецът е създал собствени импровизирани пунктове из Париж, където таксува колоездачи и шофьори за привилегията да не бъдат простреляни с вода  Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Конституционният съд заври след скандалните разкрития за 227-те полета на феномена в политиката Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Ако видите тези липси по ивицата, веднага бягайте – операторите нямат капитанска правоспособност и разрешителни от държавата Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Британи Кларк изгуби живота си след атака на хищник, а записите от телефона за спешни случаи 911 разкриват невиждан ужас
Румен Радев, премиер Румен Радев, премиер Ще наложа вето на 21-вия пакет санкции срещу Русия Виц на деня Виц на деня - Кога мъжете бягат най-бързо? Когато бягат за бутилка, или когато бягат след жена?
- Когато бягат с бутилка, от жена...
Виц на деня Виц на деня - Докторе, губя паметта си.
- От кога така!?
- Какво от кога!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато тя беше на 2 годинки, тичаше ли тичаше голичка по плажа. Сега, когато е вече на 30 години, две бутилки вино я връщат в детството.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори