×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Общото събрание на СУ прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор
  • След краткото захлаждане и гръмотевичните бури, от средата на седмицата лятото се завръща с температури до 38 градуса
  • Дигиталното евро скоро ще промени плащанията, като ще се превърне в безплатна електронна алтернатива на банкнотите
  • Мощно торнадо премина през Китай, оставяйки след себе си загинали, десетки ранени и огромни разрушения
  • Депутатите започнаха обсъждането на новия Бюджет 2026
  • Въпреки черната статистика и забраните, младежи в Бургас продължават да рискуват живота си със скокове от Моста
  • МОН въвежда строг контрол и изискване за предварително одобрение при заснемането на филми и клипове в училищата
  • Украйна засипа небето над Москва с дронове преди срещата на върха в НАТО
  • От 9 август държавата пуска онлайн платформа, която ще следи и контролира надценките на хранителните вериги
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проф. Кантарджиев: Ако има нова вълна през есента, ще я посрещнем с немотивирани лекари и обезглавени болници


Проф. Кантарджиев: Ако има нова вълна през есента, ще я посрещнем с немотивирани лекари и обезглавени болници
Той изказа възмущението си от случващото се в УМБАСМ „Н.И. Пирогов“ и критикува работата на служебния здравен министър Стойчо Кацаров
17 Юли 2021, Събота, 14:35 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Новото в Националния план за борба се пандемиите не е хубаво, а хубавото в него не е ново, каза професорът

Като лекар и като човек съм възмутен от това, което се случва в УМБАЛСМ „Н.И. Пирогов“. Така започна изказването си на днешната пресконференция в Бургас проф.Тодор Кантарджиев, който пристигна в морския град заедно с Костадин Ангелов, за да изрази несъгласието си с уволнението на проф. Балтов и случващото се в здравната система на България през последните месеци. 

„Не може да се процедира така срещу тези хора, които през цялата пандемия вършеха цялата работа и понесоха най-тежките удари. Сега да търсим вина в лекарите не е нормално. По време на пиковете екипите на „Пирогов“ седяха със седмици в болницата, а сега изведнъж да се окаже, че точно те са тези, които са източвали Здравната каса и не спазвали т.нар. „пътечкова медицина“... Не мога да се съглася с това нито като лекар, нито като човек“, каза проф. Кантарджиев.

Той критикува и Националния план за борба с пандемията, публикуван наскоро от Министерството на здравеопазването. По думите му дори името било объркано, защото няма как да има национален план, който да бори глобален проблем. 

„Новите неща в плана не са хубави, а хубавите не са нови. Всичко е базирано на подправяне на стария план, който бе разработен през 2020 г. Например по отношение на ваксините – в момента не се ваксинира ефективно и дневният брой на хората, които се имунизират е в пъти по-нисък от колкото трябва да е. Какво ще стане с тези ваксини, които имат срок на годност? Не можем да ги продадем, не можем и да ги поставим, значи ще трябва да ги хвърлим?“, попита проф. Тодор Кантарджиев, който допълни: „За съжаление ситуацията отива натам, че ако се появи вълна през тази есен, оставаме с немотивирани лекари и обезглавени болници“.

Професорът разкри, че репродуктивното число на вируса към този момент е ниско, което е добра новина. То се е стабилизирало до около 0.9, което означава, че 10 болни могат да заразят 9 човека. Отскоро обаче е започнало да се повишава и на места достига до 1.0. По думите на Кантарджиев това не е катастрофално, но трябва броят на случаите да се запази нисък.

„Апелът ми към всичко е да се ваксинират. Ваксинирайте се, защото виждате как върви подготовката на здравната система за нова вълна. Виждате и че нищо хубаво не се задава в здравеопазването на България. Направете тази стъпка докато имате възможността“, призова проф. Кантарджиев.

„В момента фактът е, че здравната система на България се управлява от псевдо лекари, псевдо юристи и псевдо експерти“, каза на свой ред и Костадин Ангелов.
 


В категории: Здраве


28
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Бум на цените на новите жилища в Бургас Бум на цените на новите жилища в Бургас 07/07/2026, Вторник 08:11 27
28
Коментара по темата
28.
До 14.
17.07.2021 22:19:18
0
2
ЗабелязалА съм, че тези, които много дрънкат не вършат никаква работа! Това със сексуалните намеци мечта ли ти е или се надяваш, някой ден да ти се случи?
27.
Ами
17.07.2021 21:26:50
1
8
Това означава ли да дадем на лекарите да крадат безкрайно. Защото иначе ще ни заплашват с Ковид или с отказ от лечение.
26.
Гражданин
17.07.2021 18:26:04
8
13
До всички факсери : като толкова ви помагат ваксините ходете се боцкайте (отзад) и нека останалите дето не се ваксинираме да си живеем на спокойствие! Аман от коронодебили вече! За всички жалки женчовци ще уточня: Прекарах Вируса , доказано, НЕприятно но не е толкова страшно!
25.
сульо
17.07.2021 18:08:46
2
13
важното е да се всява страх в простата рая
24.
Burgas
17.07.2021 18:05:35
4
23
По времето на герб България беше на първо място в света по смъртност от ковид. Тия са за затвора, а не за пресконференции. Гадни корумпета. Надявам се скоро да има нов вид прокуратура и да ги подкарат по ред.
23.
До 16
17.07.2021 17:48:26
6
6
Не те,а вие се докарахте до там,малоумници прости!
22.
До 11
17.07.2021 17:46:55
8
2
Аз пък се надявам,ти да се разболееш от това,което мислиш,че не е истинско ;)
21.
До 19
17.07.2021 17:17:21
1
7
То пък един хор...И сегашните пеят фалшиво!
20.
азът
17.07.2021 16:49:30
0
7
В мътна вода не е хубаво да се рови. Ще излезе само тиня. Този все едно това каза.
19.
Аре обратно в Жипката
17.07.2021 16:45:01
8
20
Тия май са бавно чаткащи !
Щото май ОЩЕ НЕ СА разбрали , че вече НЕ ПЕЯТ в хора !
Освен това , даже във времето в което пееха , още тогава НИКОЙ не искаше да ги слуша !
18.
до 17
17.07.2021 16:38:44
3
5
На какво дължим високата чест, товарищ Сталин? Не ги пращайте в Гулаг! Те правят всичко възможно да ни запушат устите!
17.
До Флагман
17.07.2021 16:24:21
10
12
Защо не премахнете коментарите? Само глупости се пишат тук-гадости,обиди,подигравки...А вие им давате гласност!
16.
Тихо
17.07.2021 16:21:01
11
20
Не сме забравили че направихте БГ номер 1 по смъртност в Европа.и втори в света.
15.
Д-р Фройдщайн
17.07.2021 15:41:34
8
29
Млък бе Чукундурино. Тройката дебилчета се оляхте, НОЩ сте всичките невежи, некадърни и малоумни. Коронавируса не съществува, това на което реагират измислените PCRки са ежегодните грипни вируси, тип А и Б., а смъртните случаи са от тежка лекарска некадърност и невежество. Коронавируса го използвате за оправдание. Колко удобно. Всичките белипрестилки, които участвате в тази Бутафория, че чак Позорище.....ще си получите заслуженото. Що не кажеш нещо за графеновият оксид във ваксините бе смешник, сега си само пенсионер, ама ако продължаваш ще станеш и подсъдим. Ходи да дрънкаш кретенщините пред близките на жертвите от ваксините, ще те направят на салата. Скапаняк, идиот. Ще си платите за всичко, шибани смешници. Пратихте Народа да се ваксинира с ваксините убийци и сега продължавате да лаладжийствате. Скрийте се в някоя пещера и не излизайте от там през следващите 200 години. Айде марш....
14.
до11
17.07.2021 15:33:26
16
10
Кой си ти ве полска мишка че ще ходиш на лов за доктори професори .да та еба меката пишка.
13.
дебили бургашки
17.07.2021 15:30:19
12
23
ако има нова вълна със сигурност няма да сме на първо място по смъртност и заразени както беше при вас Боклуци Герббави
12.
28
17.07.2021 15:29:07
7
23
Тунингования и комика, ако може да се спрат с глупостите, вече не са нито актуални, нито забавни! Октомври месец си тръгват всички грипни, които са разнесени от малоумните, които се ваксинират за сезонните грипни щамове! Да се молят, да не ни стегне шапката и да не тръгнем на лов за вещици, а те не са от най-незабележимите!
11.
До 7
17.07.2021 15:26:55
12
11
Трета вълна ще има, но тя ще изтрещи всички фъксинирани! Честно казано, на никой на му пука за теб, за фъксинираните и за онези, които имат нужда да се лекуват с остатъка от истински заболявания! Откровено казано, се надявам ти да си в числото на новорзаразените, този път наистина, а не с измисления корона вирус! Искрено се надявам, да се мъчиш и да се насладиш до дупка на естествения подбор!
10.
...
17.07.2021 15:24:40
23
12
Със сигурност това ще се случи! Като има толкова неваксинирани прости хора...И ще го отнесем всички...
9.
до 1
17.07.2021 15:09:17
4
6
Никой никога няма да им спре кранчето! Не виждаш ли, че половината статийки тук са реклами на менгелета и лаборатории (да не говорим за другия момент - ОПРЕДЕЛЕНА лаборатория)?!
8.
Боко Тиквата
17.07.2021 15:09:04
28
10
АКО въобще има трета вълна, тя ще покосява основно малоумници, които не са се ваксинирали. Честно казано изобщо не ми пука за тая измет, облъчена от съветска пропаганда. Естественият подбор да си върши работата.
7.
до 1
17.07.2021 15:03:09
3
11
Никой никога няма да им спре кранчето! Не виждаш ли, че половината статийки тук са реклами на менгелета и лаборатории (да не говорим за другия момент - ОПРЕДЕЛЕНА лаборатория)?!
6.
Юрус
17.07.2021 14:59:14
14
32
Защо им давате право на медийна изява вместо да са в затвора ?
5.
.
17.07.2021 14:54:48
6
18
Много си черен, казала враната на гарвана.
4.
Кои бяхте
17.07.2021 14:50:39
14
41
Скрийте се мишки, спряха ви заплатките в щаба и ревете, вие освен да затваряте всичко 2 години, друго не правихте
3.
до 1
17.07.2021 14:47:14
3
22
Никой никога няма да спре това кранче! Не виждаш ли, че половината статийки тук са реклами на менгелета и лаборатории (да не говорим и за другия момент - ОПРЕДЕЛЕНА лаборатория), неподлежащи на коментари?!
2.
А, ето го
17.07.2021 14:44:22
9
38
и другото рошаво плашило! Що не са го нагиздили и него с оранжева ризка?

Стадото е доволно сплашено и в почивните си дни! Така де, няма да му е леко на сърцето и да се радва на живота, я! Как ще изпълняваме плана за инфаркти и инсулти?!
1.
Ама разбира се!
17.07.2021 14:41:03
13
44
След като спрат кранчето на крадливата пасмина как ще са мотивирани да ни “лекуват” като до сега!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Първи думи на олимпийската шампионка  Екатерина Дафовска след мелето на АМ "Тракия" Първи думи на олимпийската шампионка Екатерина Дафовска след мелето на АМ "Тракия" "Добре съм, бъдете здрави", каза биатлонистка Автобус и кола се помляха на кръговото на „Мираж“, парализираха движението (СНИМКИ) Автобус и кола се помляха на кръговото на „Мираж“, парализираха движението (СНИМКИ) Адската жега от 30 градуса взриви нервите на шофьорите, километрични опашки пъплят в три посоки, пътниците от рейса са евакуирани Бургаският държавен университет открива първия прием за магистър-фармацевти Бургаският държавен университет открива първия прием за магистър-фармацевти След зелена светлина от Министерския съвет, Югоизточна България най-накрая започва да обучава свои магистър-фармацевти, изпитите са тази седмица 53-годишен джигит с камион отнесе дете на зебра, Спешното се напълни с ранени хлапета! 53-годишен джигит с камион отнесе дете на зебра, Спешното се напълни с ранени хлапета! Пореден кошмарен инцидент за броени дни доказва, че малчуганите по улиците са в капан Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Разкриха какъв чудовищен късмет е извадило човечеството по време на сблъсъка и накъде е насочен новият супервзрив Южното Черноморие след залез: Поморие, Приморско и Китен с богата програма през юли Южното Черноморие след залез: Поморие, Приморско и Китен с богата програма през юли Концерти под открито небе, звездни фестивали и летни емоции, които започват, когато слънцето залезе Кметове от Бургаско получават достъп до хидранти и дронове с термокамери Кметове от Бургаско получават достъп до хидранти и дронове с термокамери Димитър Николов свика изнесена оперативка в Маринка; Общината мащабно ремонтира читалища и кметства Легендарната Графична база в Морската градина на Бургас възкръсна, ще е сред най-модерните в Европа Легендарната Графична база в Морската градина на Бургас възкръсна, ще е сред най-модерните в Европа Имаме добрият пример със сградата на филиала на НХА, на която е запазена старата архитектура, но колегите не са виждали на стария континент такъв модерен център, каза проф. Светозар Бенчев Мистър Бийн, Minecraft и Пес Патрул оживяха в Бургас: Стотици щурмуваха Фестивала на пясъчните фигури при откриването (/ВИДЕО/СНИМКИ) Мистър Бийн, Minecraft и Пес Патрул оживяха в Бургас: Стотици щурмуваха Фестивала на пясъчните фигури при откриването (/ВИДЕО/СНИМКИ) Зам.-кметът Диана Саватева даде официален старт на емблематичното събитие, което подкрепя кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032 Зловещи разкрития след трагедията край Пастух: Корени оплитат жертвите, течения отнасят души Зловещи разкрития след трагедията край Пастух: Корени оплитат жертвите, течения отнасят души На около два километра от това място Струма отне още три живота
Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Разкриха какъв чудовищен късмет е извадило човечеството по време на сблъсъка и накъде е насочен новият супервзрив Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца България ще плаща само за реално получения газ Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Забравете за досегашния изкуствен интелект - новото оръжие на Китай работи с биологични кодове и сваля сметките за ток над 1000 пъти Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Километрични колони скъсаха нервите на летовниците още от сутринта, трафикът удари тавана и властите вдигнаха ръце Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Драстична реформа разцепва Съюза: Новите държави ще бъдат „втора ръка“ без право на вето, за да се спаси съвместният бюджет Няма да повярвате какво крие съдбата ви! Ако сте родени през март, октомври или декември, всичко си идва на мястото Няма да повярвате какво крие съдбата ви! Ако сте родени през март, октомври или декември, всичко си идва на мястото Езотерици дешифрираха космическия код: Тези три месеца крият директна връзка с прераждането, проверете какви дългове плащате в момента Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни Мистичната планета обръща своя ход, за да изкара наяве скритите истини и да ни накара да свалим розовите очила в любовта, финансите и личните отношения Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей Защо най-негодникът на света е все още жив? Светът вече не е добро място за Тръмп, зован иранците  93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени 93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени Използването на специално обучени кучета-търсачи се е оказало ключово за локализирането му в мазето на напълно разрушената постройка Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище Природният феномен изхвърли колосални стълбове от черна вулканична пепел, гъст дим и разтопена лава високо в атмосферата
Николай ДЕНКОВ Николай ДЕНКОВ Премиерството е като да караш самолет, само че нямаш пилотска кабина Виц на деня Виц на деня Има два типа дебели мъже:
1. Дебел и богат - мечо.
2. Дебел и беден - свиня.
Виц на деня Виц на деня - Комшу, къде си помъкнал този стенен часовник?
- При ветеринаря.
- Защо при него?
- Защото кукувицата му престана да кука.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Влизам в магазина за хляб и мляко, излизам с касова бележка с дължината на ферман и усещането, че съм си купил гарсониера
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори