Синоптиците предупреждават за опасно време в петък – отново жеги, на места ще има и бури
В три области на страната има предупреждение и за интензивни валежи, за гръмотевици и градушки
Предупредителен жълт код за високи температури за цялата страна обяви за петък (16 юли) Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
В три области на страната има предупреждение и за интензивни валежи, за гръмотевици и градушки. Това се отнася за: Перник, Кюстендил и Благоевград.
Иначе времето в страната в петък остава горещо, с максимални температури между 32 и 37 градуса. В някои области на страната най-високите температури ще са от 33 до 38 градуса. Около и след обяд над западните райони ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици, има условия и за градушки. Ще духа слаб, в Източна България до умерен югоизточен вятър.
Над Черноморието ще е слънчево. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще са 29-31 градуса. Температурата на морската вода е 25-26 градуса. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще е предимно слънчево. Около и след обяд над масивите от Западна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа до умерен юг-югоизточен, вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 26 градуса, на 2000 метра - около 19.
През почивните дни в по-голямата част от страната времето ще е слънчево и горещо с максимални температури между 32 и 37 градуса. След обяд над Западна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност.
В събота в крайните западни райони ще има изолирани краткотрайни валежи, а в неделя на повече места ще превали и прегърми. Ще има условия за градушки. Вятърът ще е слаб, в източните райони до умерен от изток.
Бургаският музей представя научен сборник в памет на проф. дин. Иван Карайотов
Не пропускайте! Благотворителният концерт за рояла на Музикалното училище в Бургас ще е тази вечер
Бургас посреща първата предпремиера на „3.0 килограма щастие“ тази събота
Областният управител: Държавата е на мястото си при въвеждането на еврото в Бургас
15-годишно момче в болница след прекаляване с енергийни напитки и вейп
За тези три зодии студената зима става гореща още преди края на януари
Задържаха отново синът на бизнесмена Бобоков в Пампорово след полицейска проверка
След третия мандат фокусът се измества към служебния кабинет и изборите
100 процентното машинно гласуване е отхвърлено - настоява се за смесен вот
Коя е скандинавска страна се утвърждава като едно от най-добрите за отглеждане на деца
Франция предупреди САЩ, че завладяването на Гренландия е преминаване на червената линия
Вечерен купон в Русе завърши със смъртта на 32-годишен мъж
