×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Митничари хванаха 900 000 стоки-менте само за пет месеца


27 Юни 2021, Неделя, 18:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Тениска-менте на „Адидас“, „Найк“, „Рийбок“ излизат на първите купувачи у нас около 1 лев за бройка

Митничари удариха 900 000 стоки-менте само за първите пет месеца на годината. По-голямата част от тях са за лятото – тениски, панталони, маратонки, джапанки, бански, както и козметика. Броят задържани фалшиви стоки е с 200 000 по-голям спрямо същия период на миналата година, обясниха от Агенция „Митници“.

Оттам допълниха, че 80% от контрабандата идвала до България с тирове и коли, 16 на сто – със самолети и едва 4% по море. „Тениска-менте на „Адидас“, „Найк“, „Рийбок“ излизат на първите купувачи у нас около 1 лев за бройка. Обикновено по големите градове – София, Пловдив, Варна, Бургас, се предлагат по пазари и големи магазини вече за по 10 лв. През летния сезон същите фалшификати може да видите на морето по сергиите на двойна цена – 20 лв. Има и много добри имитации, които стигат до 40-50 лв., но те се излагат в по-лъскавите магазини и молове“, обясниха разследващи.

С парфюмите и козметиката било по същия начин. Маратонките и обувките държали по-голям скок в цената. Големите количества от вноса се разпределят обикновено към София и Пловдив, сочат оперативните данни на МВР. Вече оттам тръгвали или за вътрешността на страната, или за съседни държави. От митниците обясниха, че 54% от внесените контрабандно ментета остават за България, 42 на сто са за чужбина, а останалите са при други митнически режими.

„Основните страни, от които идват фалшивите стоки са Турция, Китай и Хонг Конг, Обединени арабски емирства“, разкриха от митниците. По-едрите контрабандистите предпочитали да смесват фалшивите стоки с истински. Бутали ги в кашони в тирове и представяли на границата документи само за част от товара. След това твърдяли, че нищо не знаят за ментетата на „Шанел“, „Луи Вютон“ и куп други луксозни марки дрехи и обувки.

По същия начин действали и с детските стоки – играчки, дрешки. Вече при храните било много по-сложно, тъй като те са на специален контрол заради по-краткия им срок на годност. Парфюмите пък представяли масово за тоалетна вода, а после ги пласирали ударно в сайтове. Освен в тирове, контрабандистите използвали и куфарните търговци. Имало дори такива мъже и жени от пограничните райони, които припечелвали само, за да отидат и да внесат даден товар, споделиха разследващи. Те взимали по 100 лв. надница на ден. Имало и продавачи с малки магазинчета, които директно внасяли с бусове ментета, а после им лепели други етикети и твърдели, че всичко е оригинално, пише "Телеграф".

„При тях печалбата е 200%, особено ако манипулират етикетите. Има и такива, които пришиват платнените етикети отстрани на дрехите, за да изглеждат маркови“, споделиха разследващи. От митниците обобщиха, че за миналата година изловените стоки-менте са близо 2 000 000.

Тази година прогнозата е, че ще са много повече, тъй като и пътуванията зачестиха след падане на ковид-ограниченията. Митничари заловиха в началото на седмицата шофьор с влекач, който зад тапа от легални текстилни стоки, превозвал 17 266 ментета. Служителите правели мобилни проверки в района на ГКПП Дунав мост Видин – Калафат.

Видели влекача с ремаркето, което било с полски номер, и го отклонили за щателна проверка. Първо го щракнали на рентген, а след това го отворили и открили контрабандата. Станало ясно, че около една трета от обема на товара са детски и мъжки маратонки, тениски, блузи, шапки, рокли, чанти, портмонета и спортни екипи. Стоките били с логата на над 30 световно известни марки – спортни и такива за луксозни стоки като Версаче и Келвин Клайн например. Сред задържаните артикули най-голямо е разнообразието на маратонките, тениските, както и мъжките портфейли, които са щамповани с обозначенията на различни марки.

Двама пътници от рейс пътуващ от Турция за Румъния бяха изловени, че пренасят маратонки, чехли, слипове и парфюми в багажа си. Преди няколко седмици митничарите от ГКПП Дунав мост-Русе решили да проверят автобуса. Отклонили го и започнали да преглеждат багажите на пътниците. Първо изгорял мъж, който кътал 210 чифта маратонки, 260 чифта чехли и 95 спортни комплекта с надписи „Адидас“, Найк“, Гес“, „Армани“. Негов авер пък бил закован, че в саковете си набутал 2152 мъжки и дамски слипове на „Бос“, Келвин Клайн“, „Карл Лагерфелд“.Освен бельото той пренасял и 102 тестера на парфюми в разфасовки по 100 и 125 мл, също с логата на световни марки.


В категории: Крими


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Млад баща вилня в болница Млад баща вилня в болница 12/06/2026, Петък 20:00 0
1
Коментара по темата
1.
Total BS!
27.06.2021 18:46:54
0
0
...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“ Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Черна вест затвори делото срещу Индиана Джоунс от Обзор: Илия Дочков отнесе тайните си в гроба Внезапната кончина на уредника изпревари съда в Бургас, магистратите конфискуваха над 340 безценни антики в полза на държавата Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Илия Луков дари музикални инструменти на български деца в Молдова Народният певец осъществи каузата заедно с Васил и Емил Янакиеви от „Форте Мюзик“ ООД Благоевград, за да помогне на млади таланти от Тараклия Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг Прибраха в ареста Иван Костов от Бургас и Румяна Кузманова - готвели пико в хотел в Слънчев бряг В обекта са намерени пликчета фосфор, стъклена колба, ел.везна и марихуана Пълен абсурд: Планови ремонти блокират сектора, който храни националната икономика през лятото Пълен абсурд: Планови ремонти блокират сектора, който храни националната икономика през лятото Удобният достъп до морските и планинските курорти е компрометиран от безумни графици, алармират предприемачи Крайморие ще танцува, пее и твори: „Крайморски фестивал“ събира близо 600 участници край морето Крайморие ще танцува, пее и твори: „Крайморски фестивал“ събира близо 600 участници край морето На 20 и 21 юни 2026 г. там ще се проведе дългоочакваното второ издание, което обещава да донесе много емоции, музика и танци
Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Идва Супер Ел Ниньо! Климатично чудовище от Тихия океан преобръща времето и у нас Забравете за кучия сибирски студ: Природата ни готви необичайно мека, но брутално кална и дъждовна зима с риск от наводнения
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори