Проф. д-р Йоргова: Жителите на Граматиково са откъснати от света
Това е и една от причините тук да няма млади семейства
Кандидатът за народен представител от коалиция „БСП за България” проф. д-р Юлия Йоргова – Форд посети странджанското село Граматиково. Тя запозна хората с платформата на социалистите за предстоящите парламентарни избори, а присъстващите поставиха за разискване различни актуални за тях въпроси.
„Изключително притеснителен е фактът, че в селото на практика отсъства здравеопазване. Навремето е имало здравна служба, която хората са изградили със собствени средства и чрез доброволен безвъзмезден труд. Имало е лекар, зъболекар, медицински сестри и акушерка. Сградата е продадена през 2014 година под предлог, че в нея ще бъде направен дом за настаняване на възрастни хора. До момента това не е станало, а постройката се руши“, разказа след срещата проф. Йоргова.
Тя сподели още, че жителите на селото са й показали създадена през 2014 година по проект сцена, където би трябвало да се провежда фолклорен фестивал. Съоръжението обаче е занемарено, мястото е обрасло с бурени и на практика е негодно за използване. „Отново едни пари са отишли на вятъра“, не скри възмущението си кандидатът за народен представител.
Сериозен проблем за жителите на Граматиково е и транспортът. В селото идва автобус само веднъж в седмицата.
„Хората са откъснати от света и живеят в изолация. Това е и една от причините тук да няма млади семейства. А някога е кипял живот и за местните е гордост, че от Граматиково произхождат множество видни учени, общественици и изявени в различни области на живота личности“, коментира още проф. Йоргова.
безвъзмезден труд

Рушащата се сграда на здравната служба в с. Граматиково е продадена през 2014 година, въпреки че местните хора са я изградили със свои средства и безвъзмезден труд
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
