Евгения Раданова и Цанко Цанков се включват в атракцията „Триатлон Бургас 2021“ през уикенда
Около 300 състезатели от цялата страна ще вземат участие в двудневната атракция в събота и неделя
Един от най-успешните ни олимпийци Евгения Раданова, която е и световна шампионка и седемкратна европейска шампионка по шортрек, световният рекордьор по 12-часово непрекъснато плуване в 50-метров басейн Цанко Цанков и ултрамаратонецът Красимир Георгиев ще се включат в държавното първенство спринтова дистанция „Триатлон Бургас 2021“, което ще се проведе през уикенда.
Около 300 състезатели от цялата страна ще вземат участие в двудневната атракция в събота и неделя, която със сигурност ще привлече вниманието на бургазлии и гостите на града.
Организатор е Българската асоциация по триатлон с подкрепата на отдел „Спорт“ към Община Бургас.
Дисциплините при мъжете и жените са 750 метра плуване, 20 км колоездене и 5 км бягане.
Възрастовите категории са 6, като най-малките са деца до 10 години. Ще има отворен старт за аматьори, 5 държавни комплексни щафети, 6 корпоративни щафети и един отбор „Супертриатлонист“.
Официалният старт на „Триатлон Бургас 2021“ е в 9:00 часа на 26 юни, събота на Северния плаж. Плуването е от северната страна на заведението Saxa Beach. Трасето на колоезденето е по алеята към Сарафово /до бариерата за Солниците/. Бягането е по ул. “Поморийска“ и алеите около Графична база.
За първи път Българската федерация по триатлон организира щафета на спортни звезди и млади хора със специални потребности. Всички те ще сформират отбор, наречен „Супертриатлонист“.
Цанко Цанков, Евгения Раданова и Красимир Георгиев ще застанат на старта на състезанието за аматьори и корпоративни участници сутринта в съботния ден. Всеки ще премине последователно по една от трите дисциплини в атрактивната надпревара - Цанко Цанков/плуване/, Евгения Раданова/колоездене/, Красимир Георгиев/бягане/.
През цялото време трите вдъхновяващи и мотивиращи спортни личности ще бъдат в тандем с младежи със специални потребности.
„Триатлон Бургас 2021“ продължава и в неделя от 8:00 часа.
Награждаванията на различните групи участници са в събота около 12:00 часа, както и между 17:00 и 18:00 часа, а в неделя около 15:00 часа.
За безопасното провеждане на държавно първенство по Триатлон, който е част от спортния календар на Община Бургас, утре, петък /25.06./ от 17:00 часа до неделя, 27.06. до 18.00 часа, улица „Поморийска“ и паркинга на Капани в Приморски парк ще бъдат затворени за движение и паркиране на автомобили. За целта ще бъде временно затворена за движение на МПС ул. „Поморийска“, в участъка от ул. „24-ти Черноморски пехотен полк“ до паркинга на Капани.
Община Бургас призовава водачите на автомобили до 17:00 часа, утре – 25 юни, да освободят паркираните МПС на платена зона по улицата и паркинга.
По време на провеждането на събитието ще бъде въведена организация и за пешеходците и велосипедистите в Приморски парк. Участъците, които ще бъдат затворени за велосипедисти и пешеходци са: велоалеята към Солниците, в участъка от паркинг Капани до бариерата на Солниците и районът, заключен между ул. „Поморийска“, паркинга на Капани и Графична база. Пешеходци и велосипедисти ще бъдат пропускани от доброволци на събитието във времето, когато на терена няма състезатели.
Стартът на събитията е от 09:00 часа в събота и ще продължи двата почивни дни. Поради това достъпът до търговските обекти в района ще бъде затруднен през тези дни.
Край на "капарирането" на паркомясто в Гърция
Край на "капарирането" на паркомясто в Гърция
18/08/2026, Вторник 15:30
1
Писателка зарадва деца от Бургас с подаръци, представи им „Хикари и огненото кълбо“
Първи маратон по адаптирано плуване поставя началото на нова традиция в Несебър (СНИМКИ)
Константинос Аргирос за първи път в Бургас: Два часа гръцки хитове под звездите
Кание Уест влиза в Русия с два грандиозни концерта пред публика от 70 000 души
Съветник от „Български възход“ оглави „Прогресивна България“ в Камено
Николай Банев на 67 години - майка му Мария с емоционално писмо
Почина Добромир Кръстев-Кобрата, едно от познатите лица зад камерата в Бургас
Мътен въздух и мирис на изгоряло над България: Откъде идва димът
Владимир Кличко съкрушен след смъртта на Хейдън Пенетиър: Тя беше важна част от живота ми
Прокуратурата разследва смърт на бебе във Варна, втора майка разказа за сходна трагедия
Психиатър за „Кръв и чест“: Семейната празнота тласка младежи към неонацистки групи
