Награди от престижен музикален форум спечелиха гайдарчетата от ООШИ - Несебър
Конкурсът „Вълшебни ритми“ е уникален по рода си
Децата от класа по гайда към ООШИ –Несебър взеха участие в 19-тия национален конкурс „Вълшебни ритми“ – Нови пазар, за гайдари и инструментални камерни състави. От там представителите на нашия град се завърнаха с множество награди:
- Гайдарска група (Александър Андонов, Александър Тодоров, Христо Керчев, Йордан Гочев и Стоян Гочев) при ООШИ- Несебър - 1-награда;
- Гайдарско дуо (Йордан Гочев и Стоян Гочев) при ООШИ - Несебър - 2-ра награда;
- Христо Керчев - 2-ра награда;
- Александър Андонов - Диплом за добро представяне.
Въпреки че специализираният клас по гайда към ООШИ е сформиран само преди няколко месеца, преподавателите Петко Стоянов и Димитър Петев и техните възпитаници работиха много усърдно и приеха предизвикателството да се явят на този престижен форум, където доказаха своя талант и високото ниво на обучителния процес в Общинската обединена школа по изкуствата .
Конкурсът „Вълшебни ритми“ е уникален по рода си и вече почти двадесет години събира на сцената си едни от най-добрите млади таланти на България – изпълнители на гайда. Наградите, които той връчва са атестат за майсторство и високи музикални умения.
Нешка Робева с критика към Илияна Йотова - вижте къде се разминават космически позициите им
Има много поверия за 25 февруари - свързани са с късмета
Кървава драма в САЩ, най-малко 4 души загубиха живота си
Турски F-16 се разби, пилотът загина
България даде закрила на млад чужденец, той се напи и седна зад волана
Иво Димчев дарява наградата от "Капките" за ХИВ-позитивни
Граждани: Пътят Карнобат-Шумен е като лунен пейзаж
Почина бащата на Есил Дюран - певицата с трогателни думи
Къванч Татлъту със свидетелски показания по делото за смъртта на Халит Юкай
Слаби валежи по Черноморието, слънчево време в София
Дневен хороскоп за 25 февруари: Златен шанс за Водолея
От коя зодия са най-големите флиртаджии според астрологията
