Не пропускайте и тази година! Лятното кино под звездите в Бургас започва с вълнуващ филм
Киномаратонът на португалското кино ще представи филмите „Перлата на Бенфика” (Ruth), 2018, 120' с режисьор Антонио Пиняо Ботельо , за кралят или Черната перла – известният футболист Еузебио
Инициативата на Община Бургас , която популяризира магията на филмовото изкуство от цял свят ще зарадва киноманите със своето 12-то издание. Тази година проявата стартира с прожекции на Португалски филми. От днес, 21 юни до 25 юни, на открита сцена „Охлюва”, КЦ „Морско казино” бургазлии и гости ще се насладят на пет интересни прожекции. Всички филми са със субтитри на български, входът е свободен. Началото е от 21.00 часа.
Киномаратонът на португалското кино ще представи филмите „Перлата на Бенфика” (Ruth), 2018, 120' с режисьор Антонио Пиняо Ботельо , за кралят или Черната перла – известният футболист Еузебио, двете комедии „Парк Майер” (Parque Mayer), 2018, 120`, реж. Антонио-Педро Вашконселош и „Португалия не е за продан” Portugal nao esta à venda), 2019, 120', режисьор: Андре Бадало. Следват биографичната драма „Аз, Амалия” (Eu, Amália), 2020, 50`, реж. Мигел Пимента, Нуно Галопим и „Наследството” (A Herdade), 2019, 166`, реж. Тиаго Гедеш.
За филма тази вечер.
„Перлата на Бенфика” проследява историята за трансфера на футболиста Еузебио в Бенфика през 60-те години. Вместо да се присъедини към Спортинг, Еузебио решава да последва сърцето си и да отиде в Бенфика, но преди да се превърне в Черната перла, носи псевдонима Рут, за да живее незабелязано в Лисабон цели 17 години. Лентата обрисува всичко, свързано с този трансфер – шантаж, опити за отвличане, замесване на министри, делириум по вестниците и обещания за милиони.
Инициативата „Кино под звездите” ще представи в афиша си китайско, руско, полско и японско кино.
Военният министър чака отговор от Киев за дрона край Кардам, Валентин Радев: Това е пробив в националната сигурност
20-годишна в болница с опасност за живота след катастрофа на магистрала „Тракия“, още трима ранени
Кула без вода в най-горещите дни: Над 2 млн. евро са нужни за спасението на водопровода
Уитни Хюстън оживя като Барби: Куклата пресъздава емблематична визия от 80-те
Откриха римски кораб на 2100 години край Сицилия, стотици амфори лежат на 46 метра дълбочина
Драма в Сандански: Черноморец шокира Вихрен в последната минута на добавеното време
Дневен хороскоп за 10 август: Везните губят задръжките си, а Лъвовете да внимават с ревността
Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО
Абитуриенти, проверете осигуровките си!
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч
В пет български общини няма нито една медицинска сестра
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта
