Съдът пусна Деси Иванчева срещу 10 000 лева
Това е огромна сума, ще моля за помощ, заяви бившият кмет на район "Младост"
Върховният касационен съд пусна бившата кметица на район "Младост" Десислава Иванчева на свобода срещу 10 хил. лева. Причината за промяна на мярката за неотклонение от домашен арест в парична гаранция е, че Иванчева е бременна. Това е установено с ултразвук на 2 април тази година.
"Със смесени чувства съм", каза бившата кметица. Тя обясни, че с оглед на сегашното й състояние парите са много и най-вероятно чрез социалните мрежи ще призове хората да й помогнат.
Почитателите й, които бяха изпълнили зала 22 на Съдебната палата пък скандираха "Позор". Самото дело не тръгна във ВКС. Върховните магистрати поискаха справка от Висшия съдебен съвет, какво се случва с дисциплинарната преписка по искането на шефа на ВКС Лозан Панов да бъде образувано дисциплинарно производство срещу Георги Ушев.
Ушев е шеф на апелативния специализиран съд, а Панов искаше да му бъде образувано дисциплинарно производство заради мерките за неотклонение по делото.
Освен Иванчева, подсъдими са още заместничката й Биляна Петрова и бившият кмет на район "Младост" Петко Дюлгеров.
„Клечка кибрит“ на дует Paradox не гори, а пламти на върха на БНТ2
Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко
Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ
Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито
Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне
Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г.
Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави
Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка
Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти
Общински съветник от СДС стана председател на БСП - Видин
Откриха паметник на Левски в Италия
Уникално представление отбелязва 100 години на Георги Парцалев
