Трима българи са заловени с 6 т. хашиш на яхта в Палермо
Пазарната стойност на дрогата е 14 млн. евро
Италианските власти с аарестували трима българи, които са пренасяли 6 тона хашиш на ветроходна яхта, съобщи националната телевизия РАИ, предаде "24 часа".
Пазарната стойност на дрогата е 14 млн. евро. Яхтата е била запорирана в морето на Сицилия при операция на военоморските сили и на финансовата гвардия на Палермо. Лодката е плавала под американски флаг. Екипажът се е състоял от трима ългари, чиите имена не се съобщават за момента.
Яхтата е била засечена в морето от самолет на Финансовата гвардия, ангажиран в контрола на дейност по Западното Средиземноморие. Морското превозно средство е наблюдавано в продължение на 12 часа от патрулен кораб на властите.
След като италианскит евласти получили разрешение от страната, под чийто флаг плава яхтата, на нея е извършена контролна проверка от страна на полицията.
Яхтата е извозена до пристанището на Палермо, където е продължила и по-нататъшната контролна дейност на групата за разследване на организираната престъпност от Икономическо-финансовата полиция на пристанището в Палермо.
Тримата българи са арестувани, а яхтата е поставена под запор
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените
Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран
Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите
Мъртво пиян катастрофира пред полицията
АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме!
Подробности за пожара в Мол
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България
В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни
Психолог направи на пух и прах ергените
Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май
