Граждани арестуваха пиян шофьор
Полевият тест с дрегер на водача е отчел 2,39 промила алкохол
Хора извършиха граждански арест на пиян шофьор, предизвикал пътнотранспортно произшествие и опитал да избяга, съобщи bTV.
Случката се е разиграла в Пловдив в събота вечерта около 20:00 ч. Пияният шофьор ударил спряла кола пред пешеходна пътека и тръгнал да бяга. Нарушителят е задържан от 26-годишен мъж, неволно станал свидетел на произшествието.
Младежът забелязал два ударени автомобила недалеч от автобусна спирка на булевард "Васил Априлов". Видял, че единият шофьор е видимо неадекватен.
Интересното е, че колата е била с активирани предни еърбеци и отворена шофьорска врата. Пияният водач е шофирал така поне километър.
В една пресечка нарушителят спрял автомобила си и опитал да избяга, но младежът и още един притекъл се на помощ гражданин го задържали до идването на полицията.
Полевият тест с дрегер на водача е отчел 2,39 промила алкохол. Шофьорът е задържан за 24 часа.
Откриха нелегални мигранти в ремарке за коне
Кирил Вътев: Българските продукти идват на по-ниска цена, но се продават с огромни надценки
Убийство или инцидент? 3 версии за смъртта на момичето в Благоевград
Разкриха схема за укриване на данъци с български ПОС терминали в Гърция
Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро
Кирил Вътев: Големите търговски вериги имат лоби в ЕП
Ново лекарство срещу рак даде безпрецедентни резултати
Медии в Киев: Невзоров напуснал България след престой в украинското посолство
Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове
Горанов: Чакам да ме извадят от "Магнитски"
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
