×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ремонтът пред жп гарата в Бургас продължава и днес
  • Заради бума на AI: Карибски остров удари джакпота с националния си домейн
  • Бившият директор на ФБР е обвинен в заплаха за живота на Доналд Тръмп
  • САЩ пускат паспорти с образа на Тръмп – вижте как ще изглеждат
  • „Хвърляни живи от 16 метра височина“: Откриха масов гроб от Втората световна война
  • България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
  • Полицейска гонка, спречкване и скъсан пагон: Задържаха шофьор без книжка и с 1,67 промила
  • Министерският съвет се събира на едно от последните си заседания
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разкриват рекорден брой секции за гласуване в чужбина


19 Юни 2021, Събота, 17:40 ч.
Автор: Флагман

Общо 791 са определените секции в чужбина за предстоящия парламентарен вот, е посочено в решението на ЦИК

Централната избирателна комисия (ЦИК) определи местата в държавите, в които ще се образуват избирателни секции извън страната, и броя на избирателните секции във всяко място при произвеждане на изборите за народни представители на 11 юли т. г.

Общо 791 са определените секции в чужбина за предстоящия парламентарен вот, е посочено в решението на ЦИК. Секции ще бъдат разкрити в 68 държави. В Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия ще има 135 секции, в Турция - 121, в САЩ - 58. Секциите в Германия са 116, в Испания - 67, в Гърция - 32, в Италия - 28.

Продължават постъпките на МВнР пред германските власти за разрешение да се открият избирателни секции извън територията на дипломатическите и консулски представителства. Поради това, че към момента такова разрешение все още няма, тези избирателни секции се обявяват в настоящото решение на ЦИК под условие и няма да има възможност да бъдат открити, ако до 30 юни 2021 г. германските власти не дадат разрешение, се казва в решението на ЦИК.

В него се посочва и в кои страни са налице съображения за нецелесъобразност за образуване на избирателни секции. Сред тях е Индия, поради изключително тежката пандемична обстановка, довела до остра хуманитарна криза.

На предишните избори на 4 април са разкрити 465 секции зад граница в 69 страни.




4
Коментара
Мария АРНАУДОВА Кризата в Иран удари и по безопасния секс Кризата в Иран удари и по безопасния секс 29/04/2026, Сряда 14:00 0
4
Коментара по темата
4.
Сикишев
19.06.2021 22:51:07
0
7
Голяма глупост.Аз съм на мнение който живее в чужбина повече от 4 години (един мандат) не трябва да има право да гласува.Онзи кавал избира един кларнетист да на управляват нас (живеещите в България).А този същият кларнетист не управлява живота на този същият кавал който е в чужбината.Има голяма разлика.Сега важи хорамашката прикаска.НА ЧУЖД ГРЪБ СТО ТОЯГИ СА МАЛКО.Живеещите в чужбината ни бият (на нас живеещите в България ) по сто тояги и им се вижда малко
3.
Хайван
19.06.2021 20:53:10
5
3
За да ти бъркат отзад на теб и останалите псевдопатриоти,дИВАНе.Защото в България останаха само навързаните като свински черва корумпета.
2.
Иван
19.06.2021 18:37:43
7
10
Голяма глупост. Защо да гласуват хора, които са емигрирали доброволно и не ги интересува какво става в България ..
1.
Ние
19.06.2021 18:27:09
3
5
Браво !Много добра новина .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Хванаха с марихуана полицая Стефан Недев и пожарникаря Ивелин Трендафилов в жк. "Меден рудник" Хванаха с марихуана полицая Стефан Недев и пожарникаря Ивелин Трендафилов в жк. "Меден рудник" У двамата са намерени глави суха тревна маса БДУ внедрява една от първите AI библиотеки в България БДУ внедрява една от първите AI библиотеки в България Събитието събра студенти, преподаватели и гости, които имаха възможност да се запознаят отблизо с възможностите на новата система Заради дългове продават аквапарка на бизнесмена Георги Тумпалов за 10 млн. евро Заради дългове продават аквапарка на бизнесмена Георги Тумпалов за 10 млн. евро Това е изненадващо, защото за никого не бе известно, че колоритният предприемач има сериозни финансови проблеми  Община Варна пише официалните си документи на латиница Община Варна пише официалните си документи на латиница Факсимилето е от експертно заседание за строеж на нова сграда в един от най-мърлявите райони на града Кризата в Иран удари и по безопасния секс Кризата в Иран удари и по безопасния секс Защо всички почнаха да се презапасяват с кондоми Георги Ненов и Никола Димитров вдъхновиха студенти в БДУ с примери за успех Георги Ненов и Никола Димитров вдъхновиха студенти в БДУ с примери за успех По време на вдъхновяваща лекция на тема: „И ти можеш“ Пластмасовите бутилки и кенчета стават платени Пластмасовите бутилки и кенчета стават платени Екоминистерството пусна промени за въвеждане на депозитна система за пластмасови и метални контейнери за напитки Зоофилът Жельо: Върнете ми кучето, то ми е необходимо (ВИДЕО) Зоофилът Жельо: Върнете ми кучето, то ми е необходимо (ВИДЕО) Ела да си оправяш бакиите, привика го жена му Тинка Ще разбере ли Бойко Борисов днес истинския риск за ГЕРБ Ще разбере ли Бойко Борисов днес истинския риск за ГЕРБ Крайно време е старите лица в тази партия да осъзнаят, че политическият им път е изминат, защото времето не спира за никого Мартина Вълова от Несебър: Работих в козметична фирма, експлоатираха ме и не ми платиха Мартина Вълова от Несебър: Работих в козметична фирма, експлоатираха ме и не ми платиха Случаят представлява индивидуален трудов спор, а бившата ни служителка отправи и писмено искане за заплащане на значителна сума, за да „обмисли“ промяна на основанието за прекратяване на трудовия си договор, твърдят от компанията 
Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Патрулите казват, че са морални пазители на законите на исляма, всички те са мигранти Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си Извършвани чрез изкуствен интелект (ИИ), включително в създаването на фалшиви видеоклипове и аудиозаписи
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента Правителството не е готово.Тепърва ще гърмят бомби в парламента. Идват трудни времена Виц на деня Виц на деня Мъж в магазин за дрехи пита продавача:
- Жена ми е много капризна! Ще можем ли да сменим тази рокля, ако не и хареса?
- Разбира се.
- Колко пъти?
Виц на деня Виц на деня На опашката в супермаркета мъж казва на този пред него:
- Тази жена Ви пререди. Защо не и кажете нещо?
- Не виждате ли, че е взела вино, шоколад и... превръзки. Да не съм луд да се разправям с нея?!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Наемаме само женени мъже, защото те са свикнали да приемат заповеди!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори