Длъжници на НАП-Бургас платиха над 300 хил. лв. просрочени данъци за седмица
Данъчните прилагат нов модел на лични срещи за събиране на закъснели плащания
Териториалната дирекция на Националната агенция за приходите в Бургас събра над 300 хиляди лева просрочени задължения само за седмица, като десетки длъжници са поели ангажимент за внасяне на още близо половин милион лева данъци и осигурителни вноски до края на месеца, съобщават от приходното ведомство в морския град.
В национален мащаб за същия период са внесени над 4 млн. лева просрочени задължения. Резултатите се дължат на личната ангажираност на териториалните директори на структурите на Агенцията. В Бургас директорът на ТД на НАП г-жа Татяна Кънчева е организирала и провела в спешен порядък редица персонални срещи с най-големите длъжници в региона, което е довело до бързи положителни резултати при събирането на публични дългове.
Териториалният директор лично е разговарял с 16 лица, като в партньорски дух са обсъдени възможностите за плащане, включително и на части. Някои от длъжниците са направили плащане непосредствено след срещите. Част от лицата са поели ангажимент до края на юни 2021 година да погасят задължения на обща стойност над половин милион лева, а други - че ще заплатят дълговете си в рамките на годината. Като допълнителен конкретен резултат от срещите са постигнати договорености за заплащане на просрочени задължения за над 2 милиона лева до края на годината.
Срещите с лица със закъснели плащания към бюджета продължават.
Седем дела срещу OpenAI: Семейства твърдят, че ChatGPT е допринесъл за психични сривове и самоубийства
Рецепта за пълнена скумрия с орехи за Никулден
След рекордна година на поскъпване на имотите, сделки и цени натискат спирачка
Любен Дилов-син: Готови сме за нови избори, но трябва да помислим и за държавата
Лошото време не позволява евакуация на екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол, заяви Антон Златанов
САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години
Изтеглят заразена с листерия сьомга от голяма верига в България
Празнуваме Никулден, над 200 000 българи черпят днес
Как да създаваш по-привлекателно видео съдържание директно от телефона си
Ученици и учители искат 40-минутни часове
Меси посочи основните фаворите за Световното, липсата на един отбор отвори дискусия
Радикални промени за три зодии
