Опъват гръбнака на Криско
След катастрофа или паднане по стълбите?
Шокира за секунда феновете си Криско! Габровецът се показа с медицинска яка и ги стресира - катастрофа ли е преживял, паднал ли е по стълбите?!
За щастие на притеснените - нищо подобно, просто Криско отново търси решение на проблемите си с гръбнака. Рапърът, който напоследък набляга на чалга и кючеци, неведнъж е споделял, че сериозни болки в кръста и гърба го мъчат през годините. Криско ходи на изследвания, диагностики, лечения, но продължава да страда. Затова и продължава да ходи по лекари и терапии.
Сега посещава специалист по ортопедична процедура, наречена "хиропрактика": "Хиропрактиката е здравословен и безболезнен лечебен метод за подобряване цялостната функция на гръбнака. Повечето хора си мислят, че докторът по хиропрактика ще ги "счупи", а всъщност едно такова те прави много по-"лек" и подвижен!", хвали се Криско. На кушетката феновете съпреживяват лечението с него, докато майсторът внимателно му върти главата, за да раздвижи шийните прешлени. После се заема с глезените, кръста, ръцете, накрая с медицинската яка рязко му дърпа главата, за да тонизира гръбначните прешлени.
Основана през 1895 г. от американец, хиропрактиката се стреми да лекува не само проблеми с кръста, но и всякакви мускулно-скелетни оплаквания и болежки, главоболия и др. Закон е практикуването на терапиите без лекарства, а само с правилния натиск на ръцете върху гръбнак и крайници. Балканската разновидност си я знаем като "чакръкчия", но двете специалности не се припокриват напълно. писа България Днес.
Бургазлия отиде за риба, остана без колесар: Полицията хвана крадците край язовир „Ахелой“
Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля
Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече
Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес
Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
