×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поскъпват част от основните храни, плодовете и зеленчуците по борсите
  • Двама убити и девет души са в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пристанище Бургас ще бъде домакин на Международен морски форум


18 Юни 2021, Петък, 15:20 ч.

За лектори са поканени български и чужди експерти в различни области

Бургас ще бъде домакин на Международния морски форум „Синьото бъдеще - наша отговорност”. Организатори са „Пристанище Бургас” ЕАД, Българска асоциация на морските капитани и компанията „Shipposible” - морско застраховане и право.

Форумът ще се проведе на 25 юни - Международен ден на моряка, чиято цел е да подчертае важността на моряшката професия и значението ѝ за световната търговия. 

„Искаме да отправим послание за съпричастност и поддръжка на морския български и международен транспортен сектор, доказал в световната здравна криза, че може да бъде гарант за непрекъсваемост на стопанския живот”, отбелязват организаторите на Морския форума. Те допълват, че е важно да се работи за повишаване компетенциите на морските кадри, чрез образование. Стъпка в правилната посока е подписаният през тази година Меморандум за сътрудничество в областта на развитието на морското образование в Бургас.

Връзката „кораб - пристанище” е органична и неразривна. Още при откриването на Бургаското пристанище за търговско корабоплаване преди 118 години 1/3 от щата на пристанището са били морски квалифицирани лица – пилот, моряци, водолази, а днес всички пристанищни работници и механизатори са с квалификация швартови моряк. 

За лектори по време на Международния морски форум са поканени български и чужди експерти в различни области – образование, морско застраховане и право, корабни и пристанищни дейности. 

Морският транспорт има ключовата роля за световната търговия, над 80% от която, се осъществява по море. Обединяващото звено в морския сектор, независимо колко разнообразни са дейности в него са хората. Те са факторът, без която той е немислим. Именно за това през 2020 г. Генералната асамблея на ООН (Организация на оединените нации) обяви „моряци и друг морски персонал“ за ключови работници (Резолюция A / 75 / L.37) и настоява държавите също да признаят този факт. С този документ се признава и ключовото значението на корабоплаването за нормалното функциониране на обществото, призовава за действия за повишаване на устойчивостта на веригите за доставки, осигуряване на правото на моряците на достойни условия на труд и живот, и защита на техните човешки права. 

През настоящата година кампанията на Международната Морска организация (IMO) за Деня на Моряка е под мотото: „Справедливо бъдеще за моряците”. Българската държава също предприема стъпки за признаването на „моряци и друг морски персонал“ за ключови работници. Една от целите на форума е да подкрепи правителството и морската общност в това начинание.

Форумът ще се проведе в Международния конгресен център в Зоната за свободен достъп на пристанище Бургас. Начало е в 9:00 часа в зала „Черноморие”.

Международен Морски форум „Синьото бъдеще - наша отговорност” се осъществява с партньорството на: Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура”, морска компания „NBS Maritime“, фирма „Fishland” и корабна агенция „Dynasty”.
Медийни партньори на форума са: вестник „Черноморски фар”, RN-TV „Канал 0”, радио”Мая”, онлайн медията „Flagman.bg”, морският портал „Maritime.bg”, информационните сайтове „BurgasNews.com” и „Zonaburgas.bg”.
 


В категории: Бургас


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо в Хърватия проклеха еврото Защо в Хърватия проклеха еврото 14/12/2025, Неделя 12:11 0
Тервел ИЛИЕВ Къде се е намирал първият български мол Къде се е намирал първият български мол 14/12/2025, Неделя 11:40 0
Флагман.БГ Бърза млечна баклава готова за 30 минути Бърза млечна баклава готова за 30 минути 14/12/2025, Неделя 10:04 0
7
Коментара по темата
7.
прозрения
19.06.2021 13:15:59
0
1
"Връзката кораб -пристанище е неразривна...."....Не може да бъде...само в пристанище Бургас има изключение..там връзка няма щото кораби на пристанището няма...има "форуми.."
6.
До 5
19.06.2021 10:11:04
0
1
Те толкова разбират и от форуми.
5.
xx
19.06.2021 07:49:49
1
2
Bcички форумджии ще са настанени в хотел "Приморец" за по евтино.
4.
Сомалиеца
18.06.2021 20:32:03
0
1
Ша им скачам на абордаж от Комлука
3.
Това даже не е пристанище
18.06.2021 17:38:39
0
7
Пристанище идва от Пристан, т.е нещо на което акостират морски плавателни съдове. На така нареченото пристанище Бургас, какви точно съдове акостират?
2.
?
18.06.2021 16:40:47
0
13
Какви форуми като нямаме вече централно пристанище!? Навремето, когато вреше и кипеше от кораби и работа как се оправяхме без такива събития? Направете форум за хотелиери и кръчмари, каквото замести морският бизнес. Сега се чудите с какво да привлечете внимание и да оправдаете безмислените преустройки в това пристанище.
1.
Вова
18.06.2021 15:36:04
1
11
Само форуми, спектакли .. празни работи. Тва ще се обсъжда, онова ще се обсъжда .. и накрая нищо.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
От 30 г. се занимавам с недвижими имоти, през 25 от тях се говори за "балон" на цените, казва брокер От 30 г. се занимавам с недвижими имоти, през 25 от тях се говори за "балон" на цените, казва брокер Цените на имотите са в евро от 20 години и може би ние сме един от секторите, в които потребителите няма да усетят някаква драматична разлика, смята Александър Бочев Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол Танкерът стои повече от една седмица на котва на почти една морска миля от брега на Ахтопол Къде се е намирал първият български мол Къде се е намирал първият български мол Това е една много представителна сграда, имала е колонада и полукръгъл план за засводени конструкции България е била приета в ООН преди точно 70 години България е била приета в ООН преди точно 70 години Страната ни е приета за пълноправен член на 14 декември 1955 г. с резолюция на Общото събрание на световната организация Бъдни вечер под натиск: Между 30 и 40 лева излиза храната на човек за празничната трапеза Бъдни вечер под натиск: Между 30 и 40 лева излиза храната на човек за празничната трапеза Нарастващите цени принуждават някои домакинства да ограничат броя на традиционните ястия  Историята на бургаския дейнотериум, който не познаваше бензина Историята на бургаския дейнотериум, който не познаваше бензина Дейнотериумът се е разхождал по „Богориди“, без да бърза заникъде, и е похапвал от буйната растителност. Не е имало магазини. Нито ресторанти. И „Грамофона“ го е нямало Измамници обещават изцеление от диабет в Бачковския манастир, 30 души са подмамени Измамници обещават изцеление от диабет в Бачковския манастир, 30 души са подмамени Фалшивата обява вече е свалена от мрежата Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт" Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт" Председателят на ПГ на ИТН защити решението за новото управление, припомни ролята на ПП-ДБ в предишната "сглобка" и обяви, че социалното напрежение е наложило осъзнатото оттегляне на ИТН от властта Бърза млечна баклава готова за 30 минути Бърза млечна баклава готова за 30 минути Млечната баклава е нежен турски десерт, който съчетава хрупкави кори и кадифен млечен сироп Топ медик препоръча маски и засилена хигиена, защото супергрипът вече е тук Топ медик препоръча маски и засилена хигиена, защото супергрипът вече е тук Най-рискови са затворените пространства, а ваксинацията остава най-добрата защита въпреки новите мутации
Българските протести оглавиха първа страница на "Ню Йорк Таймс" Българските протести оглавиха първа страница на "Ню Йорк Таймс" Под кадъра от редакцията на изданието пише: „Корупция разтресе България; Антиправителствено шествие в София през седмицата" Живия Нострадамус направи тежко предсказание за Путин за 2026 г. Живия Нострадамус направи тежко предсказание за Путин за 2026 г. През цялата 2025 г. се носеха различни слухове за здравето на руския президент Последният мач на Джон Сина: Краят на легендата в WWE Последният мач на Джон Сина: Краят на легендата в WWE След 17 световни титли и над 650 сбъднати детски мечти, кечистът излиза на ринга за финален път Стрелба в университет в САЩ, двама студенти са убити, осем са в критично състояние Стрелба в университет в САЩ, двама студенти са убити, осем са в критично състояние Има и девети ранен, но той е вън от опасност Задържаха петима в Германия, подозират ги, че са планирали нападение на коледен базар Задържаха петима в Германия, подозират ги, че са планирали нападение на коледен базар Прокуратурата подозира, че мотивите зад планираното нападение са ислямистки Румънският президент: Готови сме да отвърнем, ако Русия ни атакува Румънският президент: Готови сме да отвърнем, ако Русия ни атакува Не се страхуваме от пряка конфронтация, категоричен е Никушор Дан Лекарят на Матю Пери осъден на едва 2,5 години затвор за незаконно снабдяване с кетамин Лекарят на Матю Пери осъден на едва 2,5 години затвор за незаконно снабдяване с кетамин Д-р Салвадор Пласенсия се призна за виновен, след като стана ясно, че е доставял нелегално упойващото вещество на актьора, въпреки зависимостта му Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Шарлот Холмс описва как в продължение на 11 минути е пребивавала в Рая, срещнала е своето неродено дете и е получила мисия да предаде послание от Бога. Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Редица страни и институции настояват за право върху замразените пари Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори