Правителството одобри 32 940 лв. за стипендии на даровити деца
Министерският съвет одобри 32 940 лв. за стипендии по Програмата на мерките за закрила на деца с изявени дарби от държавни, общински и частни училища през първото тримесечие на 2021 г.
От тях 27 135 лв. се отпускат на 11 общини. За 23 стипендии по програмата са необходими 25 920 лв. Останалите 1215 лв. са за стипендия на един ученик в частно училище.
Отделно от това се одобряват 5805 лв. по бюджета на Министерството на образованието и науката за стипендии на ученици с изявени дарби в държавни училища.
Приетото постановление не се отразява на държавния бюджет, тъй като необходимите 32 940 лв. са в рамките на разчетените за тази дейност в централния бюджет средства за 2021 г.
След споровете около Киевската декларация: Външният министър обясни какво всъщност е приела България
САЩ отвърнаха с нови удари по Иран след смъртта на американски войници
Екшън в Полски Тръмбеш: Полицията осуети масов бой на празненство, петима се озоваха в ареста
Срив на Facebook: Хиляди потребители останаха без достъп до социалната мрежа
Трагедия край Козлодуй: 11-годишно дете се удави пред погледите на близките си
Белият дом разпали нов скандал преди финала на Мондиал 2026, застана зад Аржентина
България повали САЩ в Чикаго, Алекс Николов изригна с 32 точки
Иво Сиромахов разкри тайната на щастливата връзка: Никога не правете каквото ви каже жена ви
Дами с красиви имена черпят в навечерието на Илинден
Дневен хороскоп за 19 юли 2026: Нови възможности за Телеца, Скорпионът да отложи големите покупки
Исторически рекорд: Няма да повярвате колко струва билет за финала на Световното
Семейство изкара 11 дни на ол инклузив и "забрави" да плати 2500 евро! Стигна се до късен арест на летището

Да ги дадат тези пари на Стъкито, за да обучава деца как да се бият, а не да ги раздават на някакви тъпи вундеркиндчета дето ще се обучават в безсмислени дисциплини като физика, математика и биология!
Зеленият чорап Радев ще съсипе държавата, но като изгонихте Бойко Борисов сега ще си патите с новина като тази!