Вече са ясни отговорите от външното оценяване по БЕЛ за 7 клас
Резултатите от изпита трябва да излязат до 28 юни
Отговорите от националното външно оценяване по български език и литература за седми клас са публикувани в сайта на Министерството на образованието и науката, в раздела "Общо образование". Това съобщи пресцентърът на МОН.
На изпита по български език и литература се явиха 59 864 седмокласници в страната. Разказът "Череши" от Захари Карабашлиев беше произведението за преразказа, като учениците имаха за задача да предадат текста подробно от името на неутрален разказвач.
От седмокласниците се очакваше също да коментират в няколко изречения думите от Вазовата повест "Немили-недраги": "Къщята, магазиите, кесиите, сърцата бяха затворени за тях".
Първата част от националното външно оценяване в седми клас включваше тест с 25 задачи по български език и литература.
Резултатите от изпита трябва да излязат до 28 юни.
NVO-BEL_7kl_1606201 by DarikNews.bg
Защо братята Николови могат да се съберат в Италия или Русия, но не и в Левски? Толкова ли сме бедни, или просто сме слабаци като общество
Цената на водата хвръква в София, а в страната?
Стихията идва: Сериозно предупреждение за времето
Плъзва ли зараза в София? Плъхове вилнеят из кварталите
Лавина уби голям спортист
Гласуването трябва да е само машинно
Най-силният мъж в Гренландия изригна
Кораб потъна близо до Свищов
Световна легенда идва в Бургас
Парламент се захвана с легализиране на проституцията
Двама младежи от Поморие са сред десетте от цялата страна, заслужили престижната стипендия „Буров“
