Напаст! Рояци дребни мушички тероризират Бургас
Опасни ли са за здравето насекомите и как да се предпазим
Рояци от съвсем дребни мушички тероризират бургазлии. Насекомите са милиони в пасажите им и от няколко дни са плъзнали из целия град – лепят се по мрежите на прозорците, влизат в жилищата на хората и стават причина дискусии дали се вземат мерки против размножаването им. Произходът им също е мистерия, тъй като за първи път те бяха забелязани в такива огромни "ята" през миналата година.
Вероятно се касае за насекоми от типа „еднодневки“, които, видно от името, живеят доста кратко. Въпреки това обаче присъствието им не само в парковете и на плажната ивиц на Бургас, но и в жилищните комплекси е причина за притеснение. След краткия им живот измрелите мушици буквално "постилат" черни пелени по пода и мебелите.
Опасни ли са за здравето на хората и какви дейности е предприела против размножаването им Община Бургас?
Отговори на тези въпроси очаквайте след малко във Флагман.БГ!
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди
Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО)
Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО

08 9 4 996 847 - Sali
Голяма неграмотия !
От 100 хиряди години си ги има, как да не са се появили миналата година. Времето е лошо и се спасяват по комарниците, иначе пак нямаше да ги видите :-)